U17: kiváló összjáték a szlovák juniorok ellen

2015.08.19. 20:29 |

Fontos tapasztalatokat szerzett U17-es válogatottunk a szlovák 1. ligás HC Presov U20-as csapata ellen.

Két harmadon át egy gólon tartotta jóval tapasztaltabb, erősebb ellenfelét a fiatalabbik ifjúsági válogatottunk, majd végül 8-2-es vereséget szenvedett idei első edzőmérkőzésén. A kapuban Maros Botond kezdett, aki a korábban keretbe választott Nagy Kristóf helyett ugrott be, az Újpestről MAC-ba igazolt kapus tegnap délután lázasodott be.

A találkozó első gólját az eperjesi együttes szerezte a negyedik percben, majd a kilencedikben újra betalált, de három perccel később Türmer hozta vissza a magyar reményeket. Ezt követően hosszas gólcsend következett, bár a hazai junior együttes fölénye érezhető volt, nem sok időt töltöttünk a támadó harmadban. A védekezés viszont kiválóan működött, megvolt a kellő kapusteljesítmény és a mezőnyjátékosok is rengeteg lövést blokkoltak. A mérkőzés felénél Pinczés Bendegúz váltotta Marosit a kapuban és hibátlan 10 perccel kezdett, hiszen a második harmadban egyáltalán nem esett gól. A záró játékrészre viszont megmutatkozott Eperjes tapasztalati fölénye, a 49. percben 4-1-re vezetett, majd egy percen belül teljesen felpörögtek az események, kétszer talált be az U20-as együttes, de még ugyanabban a percben Kiss Roland is szépíteni tudott egy kiváló lövéssel. A folytatásban viszont nem tudott felzárkózni Glen Williamson válogatott kerete, a 2-3 évvel idősebb szlovákokból álló csapat még kétszer talált be kapunkba.

„Jó erőfelmérő mérkőzés volt ez, ahol a fiúk megtapasztalhatták, milyen egy magasabb szinten, U20-asok ellen játszani és nagyon büszke vagyok arra, ahogy a csapat dolgozott. Két harmad után 2-1-et mutatott az eredményjelző, majd végül ellenfelünk megmutatta, mennyit számít az, hogy tapasztaltabbak a helyzetkihasználásban. Mindkét kapus mutatott be nagy védéseket, de a teljes csapatot meg kell dicsérnem a kiváló hozzáállásért. Ebben a fázisban a csapatunk azt tanulja, hogyan vegye fel a versenyt az erősebb ellenfelekkel, ez az U20-as együttes pedig minden szempontból: játéktudásban, gyorsaságban, méretben, a lövőképességet és az ütközéseket tekintve is erősebb volt a miénknél. A mérkőzés célja a tapasztalatszerzés volt, hogy a srácok lássák, miben kell fejlődniük ahhoz, hogy egy magasabb szintre lépjenek. Ez a legfontosabb, mert beszélhetünk róla bármennyit, a tapasztalat pótolhatatlan” – nyilatkozta az icehockey.hu-nak Glen Williamson szövetségi kapitány.

A mérkőzésen készült teljes fotóalbum ezen a linken megtekinthető.

U17-es válogatottunk holnap, augusztus 20-án délelőtt 10 órától Eperjes U18-as csapatával mérkőzik meg.