U17: hasznos túra és győzelem az U18-as lengyel csapat ellen

2023.12.20. 15:02 |

Végül Gyergyószentmiklóson játszotta le három mérkőzését a nemzetközi szünetben a magyar U17-es válogatott. Gröschl Tamás vezetőedzőt kértük összefoglalóra.

A magyar válogatott Csíkkarcfalvára utazott a múlt heti nemzetközi szünetben, sorrendben a román U20-as válogatott, a román U18-asok, valamint a lengyel U18-as válogatott ellen várt rá edzőmérkőzés.

Az élet végül úgy hozta, hogy a jégkészítő gép meghibásodása miatt a meccseket Gyergyószentmiklóson kellett lejátszani, ez minden nap másfél óra plusz buszozást jelentett a gyakorlatban – ezt leszámítva a körülményekre semmilyen panasza nem lehetett és nem is volt a mieinknek a túra során. Kérdés, milyen céllal indult neki a csapat ennek a hétnek?

„Az U17-es válogatott foglalkozások célja, hogy a játékosokat felkészítse az U18-as korosztály világversenyére, ez egy puffer évet jelent. Itt fektetjük le a stratégiai alapokat, itt tanítjuk meg a védőzónát, és hogy hogy szeretnénk menni, mit szeretnénk alapvetően játszani. Az U18-as válogatott foglalkozásai erre csatolnak vissza, de ott már, ha úgy tetszik, a finomhangolás folyik, a többi közt az emberelőnyök, a bulik, az emberhátrányok gyakorlása. Nekünk mindig az a cél, hogy az U18-as válogatott alapértékeit közvetítsük. Nos, a célunkat ezen a mostani túrán a 9 és egynegyed harmadból 7-ben sikerült teljesíteni, megugrottuk a feladatot” – fogalmazott Gröschl Tamás, az U17-es keret vezetőedzője.

A mieink az első mérkőzésen hosszabbítás után maradtak csak alul a román U20-as válogatott ellen.

„Teljesen jól álltunk bele az első meccsbe, aminek nagy kérdése volt, hogy a játékosokat mennyire zavarja majd, hogy 2-3 évvel idősebbekkel kell megmérkőzniük. Megvolt a fizikális különbség, a döntések sebességének is a különbsége, de nem ijedtünk meg és játszottunk egy tök jó meccset velük. Ha kicsivel nagyobb szerencsénk van, a hosszabbításban felénk billen a mérleg, az 5 percből 4-ben domináltunk. Az önbizalmunknak jót tett ez a mérkőzés” – mondta a szakember.

Talán túlságosan is, merthogy másnap a román U18-asok ellen beleszaladt a csapat egy nagyobb arányú vereségbe.

„Biztos vagyok benne, hogy egy kicsit elcsábultak a fejek a sikeresnek mondott első meccs után, nem voltunk kellően feszesek, nem volt meg a megfelelő koncentráció, lazábbak voltunk a kelleténél, és ez megbosszulta magát. Két harmadunk kuka volt, nem úgy játszottunk, ahogy kellett volna, a második harmadban volt egy 3-4 perces periódus, amikor három gólt kaptunk. Az utolsó harmadra úgy mentünk ki, hogy a védőzónát rendbe tegyük, a másnapi meccs érdekében is, meg is nyertük ezt a szakaszt 1-0-ra, ott sokkal jobban akartunk már, mint az első két harmadban. Mindenesetre az ember vagy nyer vagy tanul, mi tanultunk ebből a találkozóból” – emlékezett Gröschl Tamás.

Nagy kérdés volt, hogy a harmadik fellépésre, amely délelőtt 11-kor kezdődött, milyen állapotban vág neki a csapat, mennyire lesz a fejekben ott, hogy a mérkőzés után már buszra is ül a társaság és indul haza.

„Lehet, hogy végül a lengyelek voltak már fejben a buszon, de ez semmit sem von le a mi érdemünkből. Szoros meccs volt, az utolsó 10-15 percben mi kreáltunk helyzeteket, szereztünk is ebből két nagyon fontos gólt, ezzel fordítottuk meg az eredményt. Jó pár éve játszunk ezzel a lengyel csapattal, most sikerült először legyőzni őket, aminek nagyon örülünk” – fejezte be értékelését Gröschl Tamás, aki elmondta, a torna kezdetén csak öt védő állt rendelkezésre, ezért a támadó Rapos Gergelyt végül hátvédként szerepeltették a három mérkőzésen.

A keret februárban találkozik újra, akkor vélhetően két-három játékos az U16-os keretből is csatlakozik a többiekhez.

A magyar válogatott eredményei:

Románia U20 – Magyarország U17 3-2 (1-2, 0-0, 1-0, 1-0)
Románia U18 – Magyarország U17 4-1 (0-0, 4-0, 0-1)
Magyarország U17 – Lengyelország U18 4-3 (1-0, 1-2, 2-1)

A magyar válogatott kerete:

Kapusok: Gazsek Máté (DVTK), Németh Huba (BJA), Veres-Fucsku Bence (DVTK)

Hátvédek: Angyaláti Ábel (FEHA19),), Németh Vilmos (Vasas), Osztoics Márk (ÚJA), Polónyi Nándor (OHA, kanadai), Sábián Roland (FEHA19), Rapos Gergely (UTE)

Csatárok: Balázs Előd (Kárpáti Farkasok), Bánfalvi Kristóf (FEHA19), Erdősi Csanád (Boden, svéd), Jámbor Patrik (BJA), Karó Levente (Vasas), Kuntic Dávid (ÚJA), Pallós Zsombor (FEHA19), Schmidt Barnabás (BJA), Szentandrássy Noel (Kárpáti Farkasok), Tankó Benedek (Karhut Kissat, német), Trajcsik Dávid (DVTK)

A stáb:

Gröschl Tamás vezetőedző, Szaller Márk edző, Gyenes Dávid kapusedző, Gergelics Gerda fizioterapeuta, Mészáros László felszerelés-menedzser, Wehli Márk csapatvezető