U16-U15: Mindkét tornán az arany a tét

2014.12.19. 21:17 |

A második játéknapon eldőlt, a Kaposváron és a St. Pöltenben zajló korosztályos Négy Nemzet Tornán egyaránt az aranyért játszhat az U16-os és az U15-ös válogatottunk.

A második játéknapon mindkét serdülő együttesünk Olaszországgal találkozott, a teljesítmény viszont felemásra sikeredett. 12:30-től az U16-osaink fogadták az olaszokat Kaposváron, akikkel szemben 5-3 arányban maradtunk alul. Ezzel viszont nincs minden veszve, mindössze azt jelentette, hogy este Szlovénia válogatottjával játsszuk az elődöntőt, akikkel szemben tegnap 8-5-ös győzelmet ünnepelhettünk. Fiataljaink ezúttal sem engedték ki kezükből az irányítást és 11-5-ös győzelemmel biztosították be a döntőben való részvételt. A másik elődöntőben Ausztria a torna során másodjára győzte le 5-2 arányban az olaszokat, így nyugati szomszédunkkal találkozunk holnap 12:30-kor a döntőben.

A szakmai stáb és a válogatott néhány tagjának elődöntő utáni nyilatkozatai a következő linkeken tekinhetőek meg: Szeles Martin kapus, Horváth Bálint csatár, Kiss Dávid edző.

U15-ös válogatottunk mindeközben sikerrel vette az akadályt St. Pöltenben, magabiztos játékkal hengerelte le Olaszország korosztályos válogatottját. Az első harmadban kétszer, a másodikban háromszor is betaláltak a 2000-es születésű játékosaink, melyre a harmadik harmadban mindössze egy góllal tudtak válaszolni az olaszok, de a záró játékrész közepén újra sikerült bejuttatni a korongot az ellenfél kapujába, beállítva ezzel a 6-1-es végeredményt. A záró játéknapon a házigazda Ausztria ellen játszunk az aranyért.