U16: European Rookie Cup március végén

2015.03.09. 09:50 |

European Rookie Cup – Nemzetközi tornasorozat az EU támogatásával

Az Erste Bank Eishockey Liga 2014 márciusában kezdeményezett egy U16-os korosztály számára kiírt tornasorozatot, az European Rookie Cupot (EUROCUP). A projektben a koordinációt végző EBEL-en kívül öt szövetség (osztrák, szlovén, olasz, bosnyák, magyar), két klubcsapat (KHL Medvescak Zagreb, EHC München), valamint öt egyéb szervezet vesz részt. A Nemzetközi Jégkorong Szövetség szakmai tanácsokkal segíti a projektet, amely az Európai Unió Erasmus+ programjának támogatását is elnyerte a következő három évre.

A Magyar Jégkorong Szövetség szívesen csatlakozott a programhoz, amely nemcsak a jégkorongról, hanem egymás megismeréséről, a toleranciáról, a diszkrimináció megelőzéséről, a fair-playről és a doppingellenes küzdelemről is szól. Ez illeszkedik a szövetség és a válogatottak filozófiájához is, a játékosok a tornák során előadásokon vesznek részt, amelyek a fenti témákról szólnak majd. Ahhoz, hogy a játékosok tudását a fenti témákban megismerjék, a szervezők egy kérdőívet állítanak össze, amelyet minden U14, U16 és U18 korosztályú játékosnak ki kell töltenie.

A partnerszervezetek képviselői a múlt héten Bécsben találkoztak, ahol a tornák lebonyolításával kapcsolatban sok részlet tisztázásra került.

Az úgynevezett playoff-tornákat március utolsó két hétvégéjén rendezik, összesen tizenhat csapat részvételével. A négy torna győztese kvalifikál a döntő tornára, amelynek idén Salzburg ad otthont április 10-12. között.

A tornák helyszíne és időpontja:

- Magyarország: 2015. március 19-22. – Kaposvár

- Németország: 2015. március 20-23. – München

- Ausztria: 2015. március 26-29. – St. Pölten

- Szlovénia: 2015. március 26-29. – Ljubljana

A csapatbeosztás a tornákra:

- Kaposvár: Fehérvár AV19, Linz/Junior Capitals/Graz (osztrák bajnoki eredményektől függően), Bosznia-Hercegovina, Mladi Jesenice

- München: EHC München, Klagenfurt, UTE, Olaszország 1

- St. Pölten: Red Bull Salzburg, TR Kranj, Miskolci Jegesmedvék, Olaszország 2

- Ljubljana: Slavia Ljubljana, Villach SV, MAC Budapest, CRO Zagreb

* Olaszország nem klubcsapattal, hanem két „select” csapattal vesz részt a tornán.

Média:

- A torna honlapja: www.rookiecup.eu