U16: Csapatmunka és tornagyőzelem

2014.11.09. 15:21 |

Serdülőválogatottunk Szlovénia, Olaszország és Ausztria együttesével mérkőzött meg a november 6-8. között St. Pöltenben megrendezett Négy Nemzet Tornán.

A nyitónapon hatvan perc koncentrált, fegyelmezett játékkal sikerült 3-1 arányban felülkerekedni Szlovénia válogatottján. Tőlünk Kedves, Péter és Madácsi volt eredményes, a kapuban Szeles Martin állta a sarat. Pénteken fordulatos mérkőzést hozott az Olaszország elleni találkozó. A második harmadot háromgólos hátránnyal zártuk, ám a kapuscserét követően öt perc alatt sikerült kiegyenlíteni a magyar fiúknak, a vezetést viszont nem tudták megszerezni. Végül az utolsó percben 4-3-as állásnál az üres kapuba talált be az olaszok csatára, beállítva ezzel a végeredményt. A kapura lövésben mutatott óriási fölény sajnos nem mutatkozott meg az eredményen. Ennek ellenére nem adták ilyen könnyen magukat fiataljaink, újult erővel léptek jégre a zárónapon Ausztria ellen.

Mivel aznap délelőtt az olasz együttes csupán hosszabbításban tudta legyőzni Szlovéniát, eldőlt, hogy a záró mérkőzés dönt az első helyről. Itt újra Szeles Martin kezdett a magyar kapuban és hibátlan mutatóval zárt végül 29 lövést hárítva. Válogatottunk a mérkőzésen újra megmutatta küzdeni tudását, Szécsi Patrik 6. percben szerzett góljával és önfeláldozó, fegyelmezett játékkal győzni tudott a házigazda ellen, amely egyben a tornagyőzelmet is jelentette.

Mercz Orsolya csapatvezető: „Erre a korosztályra már tavaly az erős csapategység volt jellemző, ehhez teljes mértékben csatlakoztak az idei újoncok is. Mindent beleadva egyként küzdöttek a fiúk.”

Fotó: Bugár Attila