U16: veretlen és elődöntős a magyar csapat Kanadában

2017.12.29. 22:56 |

Az utolsó csoportmérkőzésén sem talált legyőzőre az U16-os magyar válogatott a kanadai tornán, ami egyben azt is jelenti, hogy már elődöntős az együttes. Ráadásul az Everett elleni is sima győzelem volt.

Svasznek Bence ezúttal változtatott a szokásán és ismét Ollári Zsombornak szavazott bizalmat a kapuban, immár a második egymást követő mérkőzésen. Cseréje Pesti József lett.

Galajda Zsombor is visszakerült a csapatba, ezúttal Bulcsu Levente nézhette a nézőtérről, ahogyan egészen különös időpontban, reggel fél 8-kor (!) elkezdődik a magyar válogatott utolsó csoportmérkőzése.

Talán a korai időpontnak volt köszönhető, de az ellenfél szerezte meg közelről a vezetést, ám aztán felébredtek a fiúk és Schlekmann Márk lövésével sikerült egyenlíteni. Sőt, Molnár Bálint góljával vezettünk is, ám az első harmad mégis 2-2-vel zárult.

A második harmadban aztán már nem volt több kérdés, a játékrész első perceiben két gólt is lőtt a magyar együttes. Előbb Horváth Pál szerezte meg ismét a vezetést, majd jött Varga Balázs és máris 4-2 állt az eredményjelzőn.

A harmad végéig már nem változott az eredmény, és a záró játékrészben is csak azért, mert a magyar csapat egyre jobban belelendült. Ismét Schlekmann Márk következett, végül Nemes Domonkos állította be a 6-2-es végeredményt.

Egyelőre csak az biztos, hogy a magyar U16-os válogatott csoportelsőként került az elődöntőbe, hogy ott ki lesz az ellenfele, az még kérdés, csak annyi biztos, hogy a Moose Jaw, a Prince George vagy a Yale közül kerül ki a vetélytárs.

MAGYARORSZÁG - Everett: 6-2