U16: sima győzelem Olaszország felett is

2017.11.10. 19:39 |
A szlovének fölényes legyőzését követően Olaszország ellen is remekül játszott a magyar férfi U16-os válogatott a St. Pölten-i nemzetközi tornán.

Svasznek Bence szövetségi edző ezúttal Aldahduh Márknak adta meg a lehetőséget a kapuban, cseréje Monostori Tamás volt. Szlovénia ellen már rögtön a mérkőzés elején sikerült betalálni, az olaszok ellen 9 percet kellett várni az első gólra, ekkor Csollák Márkó lőtt a hálóba.

A második gól aztán már gyorsan jött, alig 34 másodperccel később Banga Nándor talált be. Ebben az esetben is igaz volt, hogy ha egy üzlet beindul, akkor nincs megállás, Németh Kristóf és Keresztes Levente góljával 4-0-ra vezettünk az első harmad végén.

A második harmadban aztán bekezdtek az olaszok, már az első percekben szépítettek. Nem kellett azonban sokat várni a magyar válaszra, Schlekmann Márk ismét négygólosra változtatta a különbséget. Ez azonban még nem volt elég, Molnár Bálint és Hódi Krisztián is betalált (ráadásul ismét egy percen belül), így az utolsó harmad előtt 7-1-re vezettek a magyarok.

Az utolsó játékrészben Ortenszky Tamás lőtte a mérkőzés nyolcadik magyar gólját, ami után Olaszország még szépített, de a vége így is meggyőző magyar győzelem lett: Magyarország-Olaszország 8-2.

Svasznek Bence szövetségi edző: Gólgazdag mérkőzés volt, taktikailag és egyénileg is fegyelmezett játékkal sikerült legyőzni az olaszokat. Remek volt a helyzetkihasználásunk, gyönyörű támadásokat vezettünk, hatékonyak voltunk, jól védekeztünk. Nagyon jó csapatmunka volt, nagyon jól dolgoztak a srácok – egy jó olasz válogatottat sikerült megverni. Ma különösen jó érzés volt a srácok mögött állni. Nagyon büszkék vagyunk a mai játékra.

Keresztes Levente (a mérkőzés legjobbja a magyar válogatottban): Nagyon jó mérkőzést játszottunk. Reméljük, a holnap nap is legalább ilyen jól sikerül Ausztria ellen, és megnyerjük a tornát.

Ortenszky Tamás: Nagyon jól mentünk, kiváló tempóban koriztunk, ezért tudtunk nyerni. A gólomnál Banga Nánditól kaptam a passzt, én pedig kapásból a hálóba lőttem. Ha tudjuk tartani ezt a tempót, akkor győzünk holnap is.