U16: a fejlesztés szempontjából sikeres volt az edzőtábor

2023.12.20. 10:00 |

A férfi U16-os együttes két mérkőzést játszott Szlovéniával Újpesten: a 2-1-es győzelmet 3-0-s vereség követte. Péter Róbert szövetségi edzőt kértük értékelésre.

Milyen munkát végeztetek ezúttal az edzéseken?

Kevés idő állt a rendelkezésünkre, másfél napunk volt, összesen három jeges edzést tudtunk tartani a mérkőzések előtt. A tábor alatt a novemberi összetartáson érintett témákat ismételtük át, illetve alapszinten foglalkoztunk a speciális játékunkkal is. Az edzéseken védekező a zóna alapelveit vettük át, illetve foglalkoztunk még a korongkihozatalokkal is. Odafigyelve a részletekre, magas intenzitáson volt a hangsúly, kompetitív környezetet akartunk teremteni a srácoknak. Nem győzőm hangsúlyozni az edzésen elvégzett munka minőségének a fontosságát, hiszen úgy fogsz játszani, ahogyan edzel.

Egy győzelem és egy vereség a mérleg. Mennyire voltál elégedett a két meccsel összességében?

Vegyes érzéseim vannak. Az első egy jó, kompetitív mérkőzés volt, nagy részben domináltunk, a srácok betartották, amit kértünk tőlük, elől és hátul is jól dolgoztunk, és a kiváló kapusteljesítménynek köszönhetően az eredmény is pozitív volt. A második mérkőzés nem úgy sikerült, ahogy azt elterveztük. Az első harmadot odaajándékoztuk az ellenfélnek, ami nagy luxus ezen a szinten. A második és harmadik harmadban jól dolgoztunk, de sajnos gólokat nem sikerült szerezni. Itt a mentális felkészültséget emelném ki, de a játék minden elemében kell fejlődnünk, sokkal agresszívebben kell játszanunk, illetve a korong nélküli játékban és a nyomás alatti döntéshozatalban kell még előrelépni.

Mivel engedtétek el a játékosokat?

Az egyéni exit meeting alkalmával részletesen átbeszélünk mindent, és megpróbálunk tiszta, világos képet adni mindenkinek, hogy miben kell fejlődnie. Fontos, hogy amit a játékos gondol, és amit mi látunk, az közel legyen egymáshoz. A lényeg, hogy megértse mindenki, hogy a fejlődésük érdekében melyek azok a területek, amiken dolgozni kell.

Miben sikerült leginkább előre lépni?

Összesen három napunk volt, de jól kihasználtunk, annyi infót próbáltunk átadni, amit még meg tudnak emészteni. Edzőként az a felelőséged, hogy megadd az esélyt a játékosaidnak, hogy jobbá váljanak. Azt gondolom, hogy a fejlesztés szempontjából sikeres három napot zártunk. Nyerni mindig jó, de elsősorban az út, amin edzünk és játszunk, az a fontos, odafigyelve a részletekre, a technikai és taktikai elemekre, önmagához képest mindenki tegyen meg mindent és a nap végén majd meg látjuk, mire lesz elég.

December végén következik a MODO Kupa. Milyen céllal utaztok ki?

Ismerve a torna lebonyolítását, a cél, hogy olyan környezetet teremtsünk a játékosok számára, amely minden téren kihívás elé állítja őket. Gondolok itt a feszes menetrendre, a napi 2-3 mérkőzésre és a kiváló csapatok elleni kihívásokra. Összeségében magas színvonalú, kihívásokkal teli tornára számítok.