U16: Két mérkőzésen egy döntetlen, egy vereség Richmondban

2016.12.29. 17:00 |
Egy döntetlen és egy vereség – ez a magyar serdülő jégkorong-válogatott mérlege a kanadai Richmondban zajló nemzetközi utánpótlástorna második játéknapján.

Két mérkőzést vívott a kanadai Richmondban zajló 36. International Bantam Midget Hockey Tournament elnevezésű utánpótlástorna második (helyi idő szerint szerdai) játéknapján a magyar U16-os jégkorong-válogatott.

A 72 csapatos viadalon a Midget Major Divisionben szereplő serdülők első ellenfele az Ice Centre Forumban a South Island Royals volt. Mayer Péter szövetségi edző és stábja erre a találkozóra Halász Bénit állította a kapuba, a mezőnyben pedig Bogesic Vedran, Farkas Botond, Gáspár Levente, Horváth András, Jarács Roland, Kedves Péter, Simon Soma; Béres Boldizsár, Filep Zsombor, Kaposi József, Kozma Ferenc, Lövei Dávid, Mesterházy Bálint, Rétfalvi Kristóf, Rózsahegyi András, Sárdi Máté, Somogyi Nátán, Szabó Zalán és Szűcs Ádám kapott bizonyítási lehetőséget. A Thunderbirds néven emlegetett South Island Royals fiatal klub, hiszen csak 2004-ben alapították, és kifejezetten utánpótlás-nevelés céljából; 15-17 éves hokisok elitképzésével foglalkozik, s a BC Major Midget League-ben versenyez.

Nos, a mieinknek sikerült alaposan meglepniük a kanadai fiatalokat, hiszen már a 31. másodpercben megszerezték a vezetést; Kozma Ferenc átadásából Filep Zsombor talált be Connor Cheyne kapujába. Sajnos, a válaszra nem sokat kellett várni, mert pontosan 5 és fél perc elteltével Evan Easton egyenlített. Ezzel ki is alakult az első harmad 1-1-es végeredménye. A második felvonásban csak egy találat született, azt a Thunderbirds jegyezte a 29. percben Jonah Ragsdale jóvoltából. Az utolsó játékrész tehát 2-1-es kanadai vezetéssel indult, és már csak 54 másodperc volt hátra a találkozóból, amikor Szűcs Ádám előkészítése után Jarács Roland egyenlített, a vége így 2-2-es döntetlen lett. Ami viszont intő jel volt, hogy a mieink 22 perc plusz 10 perc fegyelmi büntetést szedtek össze, vagyis rengeteget játszottak emberhátrányban. Más kérdés, hogy az emberelőnyt is gyakorolhatták, mert a Thuderbirds hokisaira is kirótt 22 perc kiállítást a játékvezető.

A folytatásról – fájdalom – már nem sok jót lehet elmondani. A magyar U16-os válogatott a harmadik meccsére átköltözött a Minoru Arena Stadiumba, ahol az OHA Edmontonnal találkozott. Az ellenfél, az Okanagan Hockey Academy két ligában is versenyeztet csapatot, és ahogy az egy akadémia esetében megszokott, a sportképzés mellett gondoskodik a versenyzői iskolai oktatásáról is. Erre az összecsapásra a magyar csapatban annyi változás történt, hogy Fekete Bence állt a kapuba. A fegyelmezettséggel ez alkalommal nem volt probléma, hiszen harmadonként csupán egy-egy kiállítást szedtek össze a mieink, játékban azonban az OHA magasan a magyar válogatott fölé nőtt. A 12. percig sikerült tartani magunkat, ekkor Shawn Harke nyitotta meg a „gólcsapot”. Négy perc 51 másodperccel később jött a második edmontoni találat, Max McPeak talált be, így az első harmad 0-2-vel zárult.

A második felvonás igen rosszul indult: a 23. percben Elliot Herbers növelte a különbséget, majd 11 másodperc múlva jött az újabb csapás, Harke duplázott. És még nem volt vége: a 30. percben Matthew Kinash is feliratkozott a góllövők közé, majd másfél perccel a harmad vége előtt McPeak is a második gólját ünnepelhette, vagyis 6-0-ra vezetett az OKA. Hiába cserélt kapust Mayer Péter, és érkezett Horváth Dominik, a kanadaiakat ebben a játékrészben nem lehetett megállítani. Az utolsó 20 percre szerencsére már csak egy edmontoni gól maradt, az 53. percben Kinash állította be a 7-0-s végeredményt. A mieinknek annak ellenére nem sikerült megszerezniük a becsületgólt, hogy összesen hatszor játszhattak emberelőnyben.

A csoportküzdelemkből még egy mérkőzés van hátra, az utolsó ellenfél a Mission AZ Ice U18 gárdája lesz.