U15: tornagyőzelem Telfsben

2014.02.08. 15:23 |
A serdülők megnyerték a telfsi tornát.

Az U15-ös válogatott megnyerte a telfsi tornát, de a többi csapatunk is játszott pénteken. Szombaton minden csapat befejezi a tornáját, egyedül az U18-as női válogatott játszik vasárnap is.

U15, Telfs (Ausztria)

2014. február 5., szerda, 8.30: Ausztria–Magyarország 4-2

2014. február 6., csütörtök, 19.00: Magyarország–Lengyelország 6-2

2014. február 7., péntek, 9.30: Magyarország–Lengyelország 0-0

2014. február 7., péntek, 17.00: Ausztria–Magyarország 2-4

Az előző napi magyar–lengyel összecsapás 6-2-es magyar sikerrel zárult, akkor 3X20 perc volt a játékidő. Másnap reggel viszont a 2x20 perc során gólképtelenek voltak az U15-ös válogatottak, se mi, se a lengyelek nem tudtunk betalálni. Zárásként péntek este Ausztriával játszott a válogatott.

Bár egy harmad után 1-0-ra vezettek a hazaiak, a második húsz percben három gólt is szerzett Magyarország, Madácsi Benedek duplázott, rajta kívül Kiss Roland volt eredményes. A záró húsz percben szépítettek az osztrákok, de Türmer Gábor beállította a 4-2-es végeredményt. Győzelmével Magyarország nyerte a telfsi U15-ös tornát Ausztria és Lengyelország előtt.

Videós nyilatkozatok: Madácsi Benedek, Seregély Máté, Tóth Károly Balázs, Szilassy Zoltán

U18, Colmar (Franciaország)

2014. február 6., csütörtök, 19.00: Franciaország–Magyarország 2-3

2014. február 7., péntek, 15.00: Magyarország–Olaszország 3-6

2014. február 8., szombat, 12.00: Magyarország–Szlovénia

Colmarban a második meccsét elveszítette pénteken az U18-as válogatott. Az első húsz percben nem esett gól, a második harmadban viszont hatszor is eredményesek voltak az olaszok. A negyedik gól után Daoda Olivér helyét Arany Gergely vette át a magyar kapuban. A folytatásban újabb két olasz gól született, majd a játékrész utolsó percében szépítettünk: Galló Vilmos passzát Erdély Csanád váltotta gólra emberelőnyben. A záró húsz percben sikerült tovább szépíteni az eredményt, a 44. percben Galló a gólpassza után gólt lőtt, az 52. percben pedig Vokla Roland passza után Egyed Márk volt eredményes, Magyarország 6-3-as vereséget szenvedett. Ifjúsági jégkorongozóink a torna zárásaként szombat délben Szlovéniával csapnak össze.

A gólok videón itt tekinthetők meg.

U18, Telfs (Ausztria)

2014. február 5., szerda, 19.00: Ausztria–Magyarország 5-2

2014. február 6., csütörtök, 14.00: Ausztria–Magyarország 6-1

2014. február 7., péntek, 13.00: Ausztria–Magyarország 4-2

Harmadik nekifutásra végig tartotta a lépést a vendéglátóval a magyar csapat. A 4. percben Baranyai Balázs révén Magyarország került előnybe, de hamar egyenlített Hagen. A második harmad elején Lukas Bar góljával fordított Ausztria, a 41. percben pedig Baltram talált be. Szlama Dániel találatával egy gólra felzárkózott Magyarország, majd a kapust is lehozta, de nem sikerült egyenlíteni. Négy másodperccel a vége előtt pedig Winkler beállította a 4-2-es végeredményt, az üres kapuba passzolt. Három vereséget szenvedett tehát a magyar U18-as B válogatott, de szégyeneznünk nem kell, mert fiatalabb csapattal álltunk ki, mint az osztrákok.

U16, St. Pölten (Ausztria)

2014. február 6., csütörtök, 10.40: Ausztria–Magyarország 5-4

2014. február 6., csütörtök, 19.40: Franciaország–Magyarország 2-1

2014. február 7., péntek, 19.40: Magyarország–Ausztria 1-3

2014. február 8., szombat, 10.00: Ausztria–Magyarország 3-5

“Túldolgoztuk ellenfelünket, ezúttal sokkal többet tettünk a győzelemért – értékelte a meccset Mayer Péter edző a jkb.hu-nak. – Elsősorban védekezésben javultunk fel. Góljaink munkagólok voltak, mindegyikért sokat tettünk.”

A magyar csapat gólszerzői: Kreisz Brúnó 2, Faragó Richárd, Gombos Bence, Nagy Ákos.