U15: tornagyőzelem Ausztriában

2015.12.19. 21:58 |

Harmadik mérkőzését is megnyerte a St. Pöltenben rendezett Négy Nemzet Tornán a magyar férfi U15-ös válogatott, amely a zárónapon a házigazda Ausztria elleni 3-2-es sikerével a tornagyőzelmet is megszerezte.

csa

Szombaton a korábbi mérkőzés Szlovénia-Olaszország volt, amelyet 3-1-re előbbiek nyertek meg, így a torna negyedik, utolsó helyén Olaszország, a harmadikon Szlovénia zárt.

A második összecsapásnak, a Magyarország-Ausztria rangadónak a tornagyőzelem volt a tétje, pofonegyszerű képlettel: aki a meccset nyeri, a tornát is.

Ennek megfelelő szellemben kezdtek a mieink: Kónya Krisztián 2:55 elteltével megszerezte a vezetést, amit viszont a "sógorok" tízpernyi játék után kiegyenlíttek. Karl Bence azonban visszavette a vezetést 15:41-nél, amit az első szünet előtt kettő másodperccel, 19:58-nál Kármán Zsombor fórgóljával meg is toldottunk.

Ez a találat a kritikus ideje és az előnyt megduplázó volta miatt is fontos volt, kivált, amikor a harmadik harmad elején szépített Ausztria, hiszen még így is maradt az előnyből. Na, nem mintha odaszögezték volna a fiainkat a kapuhoz: 42:23 lett a lövésarány a végére, ide...

A végeredmény pedig 3-2 lett, szintén ide, ami egyben tornagyőzelmet ért az U15-öseinknek, akik háromból három győzelemmel indulhattak haza St. Pöltenből!

A MAGYAR KERET

Kapusok (3): Farkas Roland (MAC), Horváth Bendegúz (Zalai Titánok), Horváth Dominik (Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia)

Hátvédek (8): Bogesic Vedran, Dóczi Zsombor, Kármán Zsombor (MAC Budapest), Horváth András (PHC Farkasok), Horváth Milán, Kokas Balázs, Nochta Kristóf (Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia), Jarács Roland (UTE)

Csatárok (11): Kis Olivér, Somogyi Nátán, Szűcs Ádám (Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia), Fajcsák Tamás, Kaposi József (UTE), Filep Zsombor, Kozma Ferenc (DHK), Karl Bence (MAC Budapest), Kónya Krisztián (Linz), Mesterházy Bálint (St. Pölten), Sárdi Máté (HK Dukla Trencin)