U15: negyedik hely a Riga-kupán

2016.03.28. 22:42 |

A negyedik helyen végzett az U15-ös jégkorong-válogatott a Riga-kupán. A magyar csapat az elődöntőig veretlenül jutott el, ott azonban kikapott a lett HS Rigától, majd a bronzmeccsen a svéd Flemmingsbergtől is vereséget szenvedett.

Két, rendkívül fontos középdöntő mérkőzést játszott vasárnap az U15-ös jégkorong-válogatott a Riga-kupán. Szongoth Kristóf, a csapat edzője elmondta, a fiúk szombaton eléggé kimerültek, így nagyon jól jött, hogy a szerencsés sorsolásnak köszönhetően nem kellett már kora délelőtt jégre lépniük.

A magyar csapat a lett H. K. Ako elleni összecsapást felesleges kiállítással kezdte, s bár nem kapott gólt, az ellenfélnek lendületet adott. A mérkőzés elején gondot leginkább a védekező harmadból való korongkihozatal okozott. A folytatásban azonban kemény, fegyelmezett játékkal felőrölte a vetélytársat, a támadóharmadban gyorsak, hatékonyak és gólra törőek voltak a fiúk. Ennek meg is lett az eredménye: szép passzokkal, okos összjátékkal, nagy különbségű, 7-0-s győzelmet arattak.

Arról azonban, hogy a hétfői zárónapon milyen helyezésért küzdhet a csapat, csak az esti, svájci Biel elleni rangadó döntött. Ondrejcik Rastislav vezetőedző szerint a játékosok profi mentalitással készültek a mérkőzésre, feszültségnek nyoma sem volt. Az utasításokat megpróbálták betartani és ez 90 százalékban sikerült is.

„Az ellenfél második harmadban keményebben kezdett játszani, de álltuk a sarat ‒ mondja Ondrejcik. ‒ Sok felesleges kiállítást csináltunk, az utolsó harmad végén elszabadultak az indulatok, de miután nekünk sikerült gólokat szereznünk, a svájciak viselték nehezebben a helyzetet. Mondtuk a fiúknak, hogy ne törődjenek az inzultálással, és ők annak eleget tettek.”

A 4-2-re megnyert találkozó után a stáb bizakodón tekintetett a folytatásra, és reménykedett abban, hogy a rigai kaland végül aranyéremmel ér véget.

A hétfői, HS Riga elleni elődöntő elején azonban az öltözőben maradt a csapat, így emberhátrányban gyorsan kapott két gólt, ami megpecsételte a sorsát. Míg a letteknek önbizalmat adott, a magyarok csak nyomozták a korongot, nem találták a játékukat. Fejben és lábbal is lassabbak voltak, mint a vetélytársak, így 6-1-re kikaptak.

A bronzmérkőzésen a fiúk a Flemmingsberg együttesével csaptak össze. A gólgazdag találkozón a svédek bizonyultak jobbnak: 6-3-ra nyertek, így a magyar válogatottnak a 24 fős tornán a negyedik hely jutott.

RIGA-KUPA, U15-ÖS NEMZETKÖZI TORNA, RIGA (LETTORSZÁG)
Csoportmérkőzések: Magyarország‒Karhu Kissat Helsinki (finn) 1-0, Magyarország‒Dinamo Riga (lett) 5-0, Magyarország‒Junost Minszk (fehérorosz) 4-1
Középdöntő: Magyarország‒Nikkarit (finn) 2-1, Magyarország‒ Pardaguava (lett) 2-2, Magyarország‒H. K. Ako (lett) 7-0, Magyarország‒E. H. C. Biel (svájci) 4-2
Elődöntő: HS Riga (lett)‒Magyarország 6-1
Bronzmérkőzés: Flemmingsberg (svéd) ‒Magyarország 6-3
Döntő: HS Riga (lett)‒Junoszt Minszk (fehérorosz) később

A résztvevők névsora és a további eredmények elérhető a Riga-kupa hivatalos honlapján: ITT