Tornagyőztes a magyar női válogatott

2024.08.31. 17:20 |

Háromgólos hátrányból fordított a magyar csapat Füssenben a házigazda ellen, és a 4-3-as diadallal megnyerte a felkészülési tornát.

A magyar válogatott meccskeretéből Márton Adél, Márton Luca és Gondos Tamara maradt ki. A kapuban Németh Anikó kezdett, a sorokon pedig ismét változtatott a szakmai stáb.

Lendületesen kezdtek a csapatok, a németek játszottak némi fölényben.  Öt perc után Hajdu kapott kiállítást, amit gyorsan gólra váltott a hazai együttes. A vezetés birtokában is a németek próbálkoztak többször, ám aztán egyre többször eljutottak a mieink is helyzetig, Seregély Míra és Madeline Leidt próbálkozott többször is. Hayley Williams kapta az újabb magyar büntetést, és ezt is kihasználták a németek, Kluge érkezett jól a kapu előtt. A harmad magyar emberelőnnyel zárult, de nem sikerült túljárni a női NHL-es Abstreiter eszén.

Bátrabban játszottak a magyarok a második harmadban, de a 25. percben a hazaiak egy korongszerzés után növelték a különbséget. A mieinket nem törte meg a 0-3 sem, és egy szerencsés góllal szépítettek: a 15 éves Polónyi Petra lövése német segítséggel került a hálóba. Lendületbe került a Cortina-csapat, és ehhez egy kivédekezett fór is hozzájárult. A 35. percben sikerült beszorítani az ellenfelet, jól dolgoztak a kapu előtt a magyarok, a kipattanót végül Seregély tette be. Szűk két perccel később pedig az egyenlítés is összejött: Leidt szerzett korongot a támadóharmadban, és el tudta lőni a kapus mellett.

Az utolsó harmadra nagy elánnal jöttek ki a németek, de a mieink állták a rohamokat, és továbbra is veszélyesen játszottak, Huszák, Williams és Leidt is helyzetbe került. A 45. percben emberelőnyben még többször tesztelték a mieink Abstreitert. A gól végül egyenlő létszám mellett született meg: Pázmándi lőtt távolról, a korong kijött a kapusról, a kipattanóra pedig Kreisz Emma robbant be és szerezte meg a vezetést. Aztán újra emberelőnyben támadhattak a mieink, a lehetőségek megvoltak, de a németek kihúzták a két percet. Továbbra is magabiztosan játszottak a magyarok, a németek próbálkoztak a hajrában, de Németh jól védett és a blokkok is érkeztek. Az utolsó percben újabb német kapott büntetést, és bár lehozta az ellenfél a kapust, sikerült megtartani a vezetést.

A magyar együttes komoly karaktert mutatva 4-3-ra legyőzte az A csoportos és leendő olimpiai selejtezős riválisát, és ezzel megnyerte a füsseni tornát.

Kapusok: Bogáti Bianka, Németh Anikó

Hátvédek: Baker Taylor, Hajdu Lili, Kiss-Simon Franciska, Koncz Boglárka, Márton Adél, Mayer Fruzsina, Németh Bernadett, Odnoga Lotti

Csatárok: Dabasi Réka, Fehér Nikolett, Gondos Tamara, Hiezl Réka Effi, Horváth Imola, Huszák Alexandra, Jókai-Szilágyi Kinga, Kreisz Emma, Leidt Madeline, Márton Luca, Pázmándi Zsófia, Polónyi Petra, Rónai Alexandra, Seregély Míra, Williams Hayley

A stáb:

Pat Cortina szövetségi kapitány, Delaney Collins másodedző, Kis András másodedző, Pillók Martin másodedző, Budai Krisztián kapusedző, Gallyas Gabriella erőnléti edző, Dénes-Nagy Veronika rehabilitációs edző, Falvi Zsófia masszőr, Jasó Judit csapatvezető, Tornyi Gábor felszerelés-menedzser, Kaposi Dávid média