Az már biztos, hogy a legnagyobb hírértékű igazgató, Kyle Dubas vezeti Kanada válogatottját ezen a tavaszon, és klubbéli játékosa, a világtörténelem egyik legnagyobbja, Sidney Crosby is úgy dönthet, hogy eljön Budapestre. Ráadásul szinte biztosan itt lesz az MVM Dome-ban a tavalyi draft legelső kiválasztottja is! Jegyeket szerezni a VELETEK BÁRHOVA-TURNÉ csúcseseményére az Eventimnél lehet, ma délig 15%-os húsvéti kedvezménnyel!

Elkezdtek gyűlni a nevek, akik Kanada küldöttségében ott lehetnek az A-csoportos világbajnokságon, következésképp a megelőző edzőmeccseken is, így például május 6-án, Budapesten az MVM Dome-ban: máris dörzsölhetjük a tenyerünket!
A VELETEK BÁRHOVA-TURNÉ csúcsmérkőzésére az Eventim felületén lehet jegyeket vásárolni, és bizony érdemes, hiszen biztosnak tűnik, hogy érkezik például 1/1-es drafolt tehetség, illetve rutinos világbajnok klasszis is, ráadásul az általános igazgató is a legnevesebbek közé való!
A legmenőbb GM vezeti majd a kanadai küldöttséget
A Kanadai Jégkorong Szövetség egyelőre nem hozta nyilvánosságra a tavaszi megméretésekre szánt játékoskeretét – a főnökség nagyját viszont igen.
…és nem fukarkodtak a nagy nevekkel, hiszen a 2025-ös vb-re szánt szakmai stábot, illetve a játékoskeretet Kyle Dubas irányításával állítják össze: a Pittsburgh Penguins jelenlegi szakmai elnöke, egyben általános igazgatója korábban kilenc éven át dolgozott a Toronto Maple Leafsnél, ebből ötöt általános igazgatóként (GM), és mind a mai napig elmondhatja magáról, hogy ő volt az NHL történetének második legfiatalabb GM-je: novemberben is csak a negyvenet tölti majd be.
Az ő munkáját a régi motoros Scott Salmonddal egyetemben tanácsadóként főleg Ryan Getzlaf segíti, aki három éve vonult vissza a játéktól, méghozzá bőséges gyűjteménnyel, hiszen kétszeres olimpiai, egyszeres világ- és Stanley-kupa-győztes, és nyert junior meg ifi világbajnokságot is.
Dubas további segítői a játékoskeret kialakításában ugyancsak kipróbált NHL-es szakemberek: Dennis Bonvie (Boston), Gregory Campbell (Florida), Andrew Cogliano (Colorado) és Jason Spezza (Pittsburgh) - utóbbi éppenséggel még játszott ellenünk a 2009-es A-csoportos vb-n Zürichben.
Ami pedig az idei játékoskeretet illeti: egy-két sztárra már bizton számíthatunk és még az is lehet, hogy a világtörténelem egyik legjobbja, Sidney Crosby is elvállalja a küldetést…
Weegar és a tavalyi 1/1-es drafolt Celebrini is itt lesz Budapesten
Az például már biztosnak tekinthető, hogy a 31 éves világbajnok hátvéd, MacKenzie Weegar 2023 után idén is itt lesz az MVM Dome-ban, hiszen a klubja, a Calgary Flames hivatalos bejelentést tett erről. A tavalyi, 2024-es draft 1/1-es választottja, Macklin Celebrini ugyanakkor a San Jose Sharks utolsó alapszakaszmeccse után a sajtónak erősítette meg, hogy jön a vb-re – és így minden bizonnyal Budapestre is.
A közeljövő másik két nagy ásza is jöhet: a 2006-os Zayne Parekh tavaly az 1/19-es helyen kelt el a drafton és múlt héten be is mutatkozott az NHL-ben, majd a Calgary ugyancsak közhírré tette, hogy készülhet a vb-re, míg a szintén 2006-os, csak őszi Porter Martonét a top 6-ba várják az idei kiválasztáson - meg a vb-keretbe előtte.
…na de a legnagyobb szám az lenne, ha Sidney Crosby is elvállalná a meghívást, és van is rá némi esély!
Még akár Crosby is jöhet
A Pittsburgh Penguins 37 éves csapatkapitánya mindent megnyert már, amit csak lehet, Stanley-kupát háromszor, olimpiát kétszer, világkupát és világbajnokságot egyszer-egyszer, ezáltal a Quadruple Gold Club tagja, és az egyetlen olyan klasszis, aki minden felsorolt kupát csapatkapitányként emelhetett fel.
Ilyen önéletrajzzal, közel a negyvenhez nem tűnne valószínűnek, hogy a 82 fordulós alapszakaszból teljesített 80 mérkőzése után még átjönne Európába túlórázni – de nem is zárkózott el a lehetőségtől, kivált, hogy ezúttal a klubbéli és válogatottbéli főnöke ugyanaz lenne: Kyle Dubas.
„Ami a vb-t illeti, azt mondtam Kyle-nak, hogy kell egy kis idő, amíg felmérem, milyen állapotban is vagyok – nyilatkozta Crosby, akinek a mostani volt a 20. szezonja, amelyben pont/meccs felett teljesített az NHL-ben, ezzel pedig megdöntötte Wayne Gretzky 19-es rekordját. – Néha jobb csak továbbmenni lendületből, februárban, a Négy nemzet idején például nem volt szünet, csak belecsaptunk, és tudtam játszani tovább. Viszont néha, amikor leállsz kis időre, akkor érzed csak igazán, milyen állapotban vagy. Úgyhogy most kell egy kis idő, amíg ezt kiderítem, de igyekszem olyan hamar dönteni, amilyen gyorsan csak lehet.”
A VELETEK BÁRHOVA-TURNÉ fináléjáig, a Magyarország–Kanada rangadóig napra pontosan két hét van, tehát, akinek még esetleg nincs meg a jegye, érdemes sietnie, főleg, hogy ma délig 15%-os húsvéti kedvezménnyel lehet vásárolni az Eventimnél!
Aki pedig a turné addig következő mérkőzéseire is kíváncsi, azt várjuk szeretettel ezen a hétvégén Miskolcon, a vb-házigazda Dánia elleni két rangadón, valamint május 2-án, Budapesten, a Vasas Jégcentrumban a Szlovénia elleni ütközeten.
Aztán tényleg jöhet a csúcsesemény: az NHL-sztárokkal érkező Kanada az MVM Dome-ban!