Szorosan, de hozta a kötelezőt a Brassó

2023.02.01. 19:49 |

A hazaiak három gólos hátrányból fordítva megnyerték utolsó alapszakasz mérkőzésüket és feljöttek a dobogó harmadik fokára.

A Brassó összeállításából hiányzott Radim Valchar – a régóta sérült Zagidullin mellett –, a házi gólkirály helyére Kovács Mátyás került a második sorba. A DAB keddi keretéhez képest nem volt ott Lammi, Niskanen, Szabó Csaba illetve Marosi, helyükre Ribcsik, Erdély és Tamás István kerültek. A kapuban Rylan Toth és Järvinen kezdtek.

Alig telt el fél perc a mérkőzésből, megszerezte a vezetést a DAB: semleges harmadban adta el a korongot a Brassó, Valtola kilépett és értékesítette ziccerét. Békés mederben csordogált a mérkőzés, egészen a 10. percig amikor Ödman átadását követően Embrich kerülte meg Toth kapuját, és behúzta a korongot a túloldalról, 0-2. A rémálomszerű kezdésből hamarosan felocsúdott a Corona, a 14. percben Domingue lövése jött le Järvinenről, a kapu előtt érkező Gliga hátra tette Williamsnek, a kanadai bekk éles szögből kisodródva rálőtte a pakkot, Järvinen talán védhette volna, 1-2. A 15. percben Kovács Mátyás akasztotta Varga Arnoldot, a dunaújvárosi bekk ijesztően esett neki a palánknak, szerencsére később folytatni tudta. Kovácsot, valamint a rajta elégtételt vevő Horváth Ákost kiküldték a játékvezetők, így 4 a 4 ellen folytatódott a játék. A speciális játékhelyzetből két gólt is szereztek az Acélbikák: előbb Valtola készítette le Ödmannak a korongot, a svéd középtávolról bebombázta a hosszúba, majd teljesen elúszott a brassói védelem, ezúttal Ödman keresztpasszát a kapu előtt álló Valtola értékesítette könnyűszerrel. A mozgalmas első harmadnak itt még nem volt vége, a 19. perc elején Domingue tört kapura, lövését védte Järvinen, majd addig ügyetlenkedett a jóval a gólvonal előtt álló koronggal, amíg lepkés kesztyűjével sikeresen áthúzta rajta. Ritkán látható, nehezen megmagyarázható öngót szerzett a DAB finn portása, 2-4.

Felpörögve jött ki a középső harmadra a Brassó, első cseréjükből egy késleltetett kiállítás alatt teljesen beszorították a DAB-ot: középre adást követően az egyedül álló VanWormer második szándékból szépített. A 27. percben már döntetlen állt az eredményjelzőn, Gliga ugrott ki és kötényben eltette a korongot Järvinen lábai között. A 31. percben megfordította a mérkőzést a Brassó: Domingue lőtte ki a botos felsőt emberelőnyből. A folytatásban a DAB 46 másodpercig kettős emberelőnyben is próbálkozhatott, de nem tudtak betalálni Tothnak.

A 47. percben hozzászólt a mérkőzéshez a vendégek negyedik sora: korongszerzést követően a csatár pozícióban megjelenő Kmec egyenlített, 5-5. Emberelőnybe került a DAB, mégis majdnem Kóger lőtt hátrányos gólt. Sebességet váltott a Brassó, érezni lehetett hogy csak idő kérdése mire újra mattolják Järvinent. Ez végül az 54. percben jött el: Bors lövésébe VanWormer szúrt bele a kapu előtt. A végjátékban emberelőnybe került a DAB, Eronen lehívta kapusát, de nem sikerült betalálni. A Corona Brasov 6-5-re megnyerte utolsó alapszakasz mérkőzését és feljött a dobogó harmadik helyére, ám ha a DVTK összegyűjt legalább 3 pontot a hátralévő 2 bajnokiján, akkor Dave MacQueen legénysége visszacsúszik a negyedik pozícióba. A DAB pénteken Gyergyószentmiklóson zárja a szezont.