U20: Szoros mérkőzés a favorit kazahokkal

2014.12.18. 22:51 |

Juniorválogatottunk úgy indulhatott neki a mérkőzésnek, hogy győzelem esetén matematikailag még a feljutás is szóba jöhet, a vereség viszont magában hordozza a kiesés veszélyét is, Kazahsztánnak viszont a csoportgyőzelmet jelentheti.

Rich Chernomaz szövetségi kapitány folytatta a kapusok váltogatását, így ezúttal Kornakker Dániel kezdett újra a magyar kapuban, emellett újabb csatár dőlt ki a sorból, Egyed Márkot szerencsétlenül találta el Láday lövése, kézsérülést szenvedett, így a már nem lépett jégre, ahogy a mandulagyulladással kezelt Schmál Kristóf sem.

Mindkét együttes a védekezésére alapozta taktikáját, tapogatózó játékot láthattunk a mérkőzés elején. Büntetések tekintetében sajnos ott folytattuk, ahol Ukrajna ellen abbahagytuk, ám a hatékony emberhátrányos védekezésünknek köszönhetően sokáig úgy tűnt, nem esik gól az első harmadban. Mindössze kilenc másodperccel a vége előtt viszont Mikhailis élt az öt a négy elleni lehetőséggel és megszerezte a vezetést egy kipattanóból. Ennek ellenére egyenlő létszámnál kiegyenlített volt a játék, melyet a 9-8-as kapura lövési arány is mutat.

A második harmadra rendeződtek a soraink és a mérkőzés első emberelőnyét gólra is tudtuk váltani, Galló egyenlített Szabó és Terbócs összjátékát követően. Ezt követően viszont nem sikerült a fordítás, hiszen négy további büntetést is összeszedtünk a harmad során, de az ellenfél ezúttal nem tudott élni a lehetőséggel, Kornakker tartani tudta az eredményt. Annak ellenére, hogy többször játszott emberhátrányban juniorválogatottunk, 18-szor tudott lőni Volosenko kapujára, míg ellenfelünk mindössze 13-szor próbálkozott. A harmad utolsó percében mg a vezetést is megszerezhettük volna, ám a kazah kapu előtti kavarodásból végül nem született gól.

A harmadik harmadban fegyelmezettebb játékot mutattak juniorjaink, a nyolcadik percben viszont Terbócsot küldték a büntetőpadra, ahol végül nem töltött sok időt, 28 másodpercre volt szüksége a kazah csapatnak, hogy kihasználja a lehetőséget, megszerezve ezzel a vezetést. Ezt követően fegyelmezett játékot játszott válogatottunk, de minden egyenlítésre tett próbálkozást hárított a kazah kapus. Egy perccel a mérkőzés vége előtt Chernomaz időt kért, 17 másodperccel a vége előtt viszont Mikhailis és Sherstakov támadhatott egyetlen védővel szemben, az akció végén pedig Sherstakov volt eredményes, beállítva ezzel a 3-1-es végeredményt.

A szünnapot követően Japán válogatottjával mérkőzünk meg, ahol a kiesés elkerülése a tét.

A mérkőzést után a következőket nyilatkozta a két válogatott szövetségi kapitánya médiapartnerünknek, a jkb.hu-nak:

Rich Chernomaz:

„Nagyon meg voltam elégedve, ahogy öt az öt ellen játszottunk. Az első harminc percben tartottuk azt a játékot, amit szerettünk volna játszani ellenük, emellett sok emberhátrányt kivédekeztünk. Sok olyan kiállítás volt, amit megérdemeltünk, viszont sok olyan is volt, amit ők megérdemeltek volna, de a bíró nem látta. Egy olyan mérkőzésen, ahol az egyik csapat sokkal jobb, mint a másik, vagy legalábbis gyorsabb, a gyengébbik csapat sok kiállítást kap emiatt. Ez viszont nem egy olyan meccs volt, gyorsaságban felvettük a tempót velük, úgyhogy szerintem egy ilyen fontos mérkőzésen az a legkevesebb, amit elvárhatunk, hogy egy fair bírói teljesítményt kapunk, de úgy gondolom, hogy ez ma nem történt meg. A harmadik harmadban a sok kiállítás miatt kifogyott a benzin a csapatból, és nem tudtunk elég energiát a támadásokba befektetni. Többnyire a sok kiállítás miatt kaptunk ki, ezért a srácoknak tanulniuk kell ebből, hogy az ilyen helyzetekben okosnak kell lenni, mert ma nem voltunk azok.”

Sergei Starygin:

„Nehéz győzelem volt, a hazai csapatok ellen sosem egyszerű, a magyarok ellen sem volt, de tudtuk, hogy ez a meccs a feljutást jelentheti, rengeteg energiát fektettünk abba, hogy megnyerjük. A mai nap nem tükrözte 100%-ban azt, amit tudunk, az első felében a meccsnek nem sikerült kihoznunk a maximumot. Szerencsére a végére összeálltunk.”

„Összeszedtük magunkat fejben, 5-5 elleni játékban ütközésekkel romboltuk a kazah csapatot, de sajnos sok kiállításunk volt, emberhátrányban pedig különösen fárasztó játszani, emiatt egy idő után nem bírtuk szusszal.”- mondta a csapatkapitány, Kocsis Ferenc az icehockey.hu-nak.

„Túl sok büntetést szedtünk össze és ezek összeadódtak, két gólt is kaptunk emberhátrányban. Úgy gondolom, az 5 az 5 elleni játékban épp olyan jók voltunk, mint ők.” – nyilatkozta a mérkőzés után az icehockey.hu-nak Stipsicz Bence.

Kornakker Dániel a következőképpen összegezte a mérkőzést: „Jó, pörgős iramú meccs volt, megtettünk mindent, hogy nyerni tudjunk, viszont megint elkövettük a buta hibáinkat. Kezdve a támadózónában való kiállításokkal, a bottal való munkán át, ami megengedhetetlen egy ilyen szintű kazah csapattal szemben. Ez a meccs sokat kivett mindenkiből, de biztos vagyok benne, hogy a pihenőnap után 1000 százalékkal fogunk nekimenni a Japánoknak, és minden erőbedobással azon leszünk, hogy behúzzuk a szombati záró mérkőzést.”