Szoros meccsek Budapesten és Belgrádban, góleső Debrecenben

2016.11.20. 23:02 |
A DHK-FTC találkozón éppen annyi gól született, mint Belgrádban és a Tüskecsarnokban összesen. Fehérvár újabb hosszabbításos meccset játszott, ahol végül a HK Beograd győzött. Újpest magabiztos játékkal győzött a MAC otthonában.

HK Beograd - Fehérvári Titánok 4-3 hu.

A belgrádiak hosszabbításban megszerezték második hazai sikerüket.

A mérkőzés első harmada nem hozott gólt, csak kiállításperceket, a belgrádiakra 4, a fehérváriakra 5 kétperces büntetést szabtak ki. A második játékrész viszont meghozta a találatokat. A HK Beograd 2 perc alatt 2 gólt lőtt, előbb Szabados 5 az 5 elleni játék során, majd Saliji emberelőnyben talált be Lemay kapujába. A harmad vége viszont a Titánoké volt. A 37. percben Shupe kihasznált egy emberelőnyt, ezzel szépítettek, majd 29 másodperccel később Láday egyenlített. A vendégek még a dudaszó előtt megszerezték a vezetést, Láday második találatával már a fehérváriaknál volt az előny.

A harmadik játékrész elején a vendégek kihagytak egy emberelőnyt, ami megbosszulta magát, ugyanis 4 másodperccel a kiegészülés után Turcotte egyenlített. Mivel több gól nem esett a rendes játékidőben, hosszabbítás következett. A túlórában sem kímélték egymást a játékosok, a 62. percben Árvay és Láday egyaránt kétperces büntetést kapott durva játékért. Fél perc múlva Just szabálytalankodott, majd 39 másodperccel később Szabó Krisztián is kiült a büntetőpadra, így a hazaiak 5 a 3 ellen játszhattak. Éltek a lehetőséggel, Despotovic révén megszerezték a 4-3-as győzelmet jelentő gólt. A HK Beograd a harmadik MOL Liga-győzelmének örülhetett, de a rájátszástól továbbra is messze állnak, a 8. helyezett Titánokhoz képest 17 pont a lemaradásuk.

Debreceni HK - Ferencvárosi TC 9-5

Az FTC hiába vezetett az első harmad után, nagy vereségbe szaladt bele a DHK otthonában.

A Ferencváros jól kezdte a mérkőzést, a 14. percben Jaborník emberelőnyben betalált Orlov kapujába. A második harmad első felében beindult a debreceni henger, a hazaiak 4 gólt is lőttek Sevelának. A 29. percben az FTC időt kért, Lindqvist rendet tett a fejekben, ugyanis a 32. percben már 4-3 állt az eredményjelzőn. Ekkor Morgan élt az időkérés lehetőségével, a DHK edzője is sikerrel járt, Orlov nem kapott több gólt, sőt a harmad végére Németh Attila mesterhármasig jutott és Koszourov is betalált emberelőnyben. A záró játékrésznek így háromgólos hazai előnnyel vágtak neki a csapatok, ami a végére már csak eggyel nőtt. Dancsfalvi korai gólját ugyanis egy gyors gólváltás követte, majd a vendégek újabb góljára a hazaiak válaszoltak. Ekkor már Sevela helyett Soós állt a vendégek kapujában. A Debrecen 9-5-re nyert, az FTC a MAC elleni 9-3 után újabb sokgólos vereséget szenvedett.

Jason Morgan, Debreceni HK: "Az első harmadban idegesen játszottunk, de a második játékrészben már keményen tudtunk válaszolni. Ekkor összejöttek a helyzeteink, hat gólt szereztünk, Orlov több lövést hárított. Örülök az eredménynek és annak, hogy a srácok jól érezték magukat a jégen. Az erősebb csapatok ellen azonban nem szabad hasonló pingpongmeccset játszani."

Greg Kjell Lindqvist, FTC: "A végeredmény abszolút nem tükrözi a játék képét. Ez egy nagyon szoros, ki-ki meccs volt. Azért kaptunk kilenc gólt, mert a Debrecen minden lövéséből betalált. Az első harmadban jelentős előnyt is kiharcolhattunk volna, de sajnos, kihagytuk a helyzeteinket."

MAC Budapest - UTE 3-4

Az UTE 4-0-s középső harmadára a MAC-nak csak egy 3-0-s válasza volt. Jó helyre került a három pont.

A MAC és az UTE is komoly sorozat után érkezett a rangadóra. A MAC pénteken megszerezte első miskolci győzelmét. Már az első percekben érződött, hogy komoly mérkőzés vár ránk, ahogy a helyezések alapján vártuk is. Az első harmadban az UTE játszott jobban, több nagy helyzetet tudott kidolgozni, mint a MAC, de Arany Gergely és Ales Sila is kiválóan tette a dolgát. Kemény és férfias csata zajlott a jégen, a játékvezetők nagyon jól húzták meg a szintet és azt tartották is mindvégig. Három UTE-előny is kimaradt, nem voltak elég jók a vendéglövések ezekben a szituációkban. Nem esett gól az első húsz perc alatt, de minden igényt kielégítő szórakoztatást láttunk.

A második harmadban gyorsan vezetést szerzett a lila-fehér csapat, teljesen megérdemelten, ezt a játékrészt is aktívabban kezdte, mint riválisa. Amikor a nagy lövőkedvében lévő Sikorcin Ladislav legszebb napjait idéző módon találta el a korongot, az utat talált Arany mellett, 0-1 állt a táblán a 25. percben. A MAC helyzetét nehezítette, hogy Keresztury magas botja vérző sérülést okozott Nagy Nilannak, 2+2 perces előnyben került az UTE. Nem használta, miként utána a MAC sem lőtte be az első kétperces fórját. Egy-két nagy hazai lehetőségben benne volt az egyenlítés, de Sila keményen megdolgozott a fizetéséért. A folytatásban pedig jött az UTE-henger. Alig több mint két perc alatt három újabb gólt lőtt Szilassy Zoltán csapata. Nagy Nilan góllal is büntetett sérülése miatt, majd Csányi Karol emberelőnyös találatát némi tanakodás után mégiscsak megadták a zebrák. A sorozatot Sikorcin elszaladása után Frolík zárta le. 4-0-s vendégelőnnyel zárult a második harmad. Nem tűnt úgy, hogy van visszaút a MAC számára.

A harmadik harmadban kisebb csodának kellett volna történnie, hogy nem vigye el mindhárom pontot az UTE. Érezhetően visszább álltak a lilák, nagyon szervezetten védekeztek, és próbáltak kontrákra építeni. A MAC hitt a felzárkózásban, és meglovagolva a lehetőséget nyomni kezdett. Ennek előbb helyzetekben, aztán kiállításokban, azok nyomán pedig gólokban is lett eredménye. Nagy Gergő kettős, Somogyi Balázs szimpla fórból szerzett gólt. Így az utolsó öt perc ha nem is lett nyílt, de izgalmassá vált. Jöttek a további MAC-helyzetek, de Sila a helyén volt, megmentette csapatát és szurkolóit a még komolyabb izgalmaktól.

A második harmad a MAC nem egészen másfél éves MOL Liga-történetének egyik legdurvább pofonja volt. Ahonnan visszajött a meccsbe Majoross Gergely csapata. Mindkét társaság sokat tett a pontszerzésért, de az UTE többet és a meccs nagyobb részében alakultak a lilák akarata szerint az események. A MOL Ligában először tudtak nyerni a lila-fehérek a MAC ellen.

Majoross Gergely, MAC Budapest: "Sajnos borzalmasan kezdtük ezt a mérkőzést, elsősorban az volt tragikus, hogy egyáltalán nem azok szerint a szabályok szerint és keretek közt próbáltunk játszani, amit a mi játékrendszerünk enged. Ezzel szembementünk és teljesen egyéni ötletektől vezérelt játékot mutattunk be már az első harmadban is. Ott - elsősorban Arany Gerinek köszönhetően - megúsztuk. Voltak lehetőségeink bőven az első két harmadban amikből lőhettünk volna gólt és akár eltakarhattuk volna azt ahogy kezdtünk, de nem ez történt. Az Újpest talált be rövid időn belül sokszor és sikerült elveszítenünk egy harmadot négy nullára, ami nyilván hűen mutatja azt, hogy milyen teljesítményt nyújtottunk az első negyven percben. Egyetlen pozitívum, hogy utána erre úgy tudtunk reagálni, ahogy és nem megálltunk és csak vártuk a végét, hanem megpróbáltunk visszajönni a mérkőzésbe, ami valamelyest sikerült is. Sajnos az utolsó gól ledolgozására csak 18 másodpercünk maradt, ami kevésnek bizonyult. Mindenkinek sokat kell tanulnia ebből, a stábnak is és elsősorban nekem, hogy hogyan kell az ilyen meccseket kezelni.
A mérkőzés különlegessége az volt, hogy egy olyan csatából érkeztünk amilyenből és ennek megfelelően érzelmileg talán kicsit üresek voltunk, ennek lett az eredménye az a fajta játék amit ma produkáltunk. Ennek kellett volna jobb ellenszerét megtalálnunk, de ezen majd gondolkozhatunk tovább és legközelebb nem esünk ilyen hibába. Mostantól már a szerdai mérkőzésre összpontosítunk."
Szilassy Zoltán, UTE: "Nagyon jó mérkőzést láthatott a szépszámú publikum. Azt gondolom, az első két harmadban nagyon defenzíven játszottunk, főleg a második harmad volt nagyon domináns.
A harmadik harmadban kicsit passzívvá váltunk, kiállításokkal magunkra húztuk az ellenfelet, de a hatvan perc összképe alapján azt gondolom, hogy megérdemelten nyertünk és gratulálok a játékosaimnak."
Forrás: jkb.hu, Debreceni HK, MAC Budapest