Szomorú nyitány

2014.01.01. 21:05 |

Pont nélkül tér haza az Alba Volán a cseh túráról.

Nem a tervek szerint alakult a Znojmo elleni mérkőzés, bár Szirányinak köszönhetően a gyorsan megszerzett vezetés után az első harmad még a fehérvári várakozásoknak megfelelően zárult.

A második játékrészben az emberelőnyt kihasználó cseh gárda kiegyenlített, hasonló előnyét a fehérvárnak nem sikerült pontra váltania, s a visszatérő cseh rögtön gólpasszal segítette vezetéshez csapatát. A következő emberelőnyével sem élő vendég Fehérvár kapuját sikeresen ostromolta a Znojmo, ám Benk András még szépített a szünet előtt.

Az utolsó harmadban a sorozatos fehérvári kiállítások miatt már nem sikerült a gólszerzés, így végül 3:2 arányban a Znojmo győzedelmeskedett.

HC Orli Znojmo - Sapa Fehérvár AV19 3-2 (0-1, 3-1, 0-0)
Znojmo, 2576 néző, vezette: Babic, Zrnic, Piragic, Soós.
Znojmo: Landsman - Pavlikovsky, Pojkar, Lattner, Blatny, Havlik, Stach, Thomas, Podesva, Pucher, Jiranek, Kolarz, Boruta, Beroun, Bartos, Seda, Müller, Finsterle, Prochazka, Fiala, Beranek. Vezetőedző: Jiri Reznar.
Sapa: Hetényi Z. - Sertich, Szirányi, Naglich, Sarauer, Banham, Orbán, Jackman, Kovács, Sikorcin, Magosi, Hetényi P., Varga, Benk, Tóth G., Mihály, Pozsgai, Kiss D., Nemes, Vincze P. Vezetőedző: Marty Raymond.

A folytatásban e bajnoki visszavágója Székesfehérváron lesz január 3-án, 19:15-kor, és a Sport Klub élőben közvetíti.

Január 5-én a Graz 99ers érkezik az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokba, amely szintén áhítozik a biztosan rájátszást érő hatodik helyre. Legutóbbi - november 24-én játszott - összecsapásukkor a Fehérvár 3-1-es győzelemmel zárt. A 17:30-kor kezdődő találkozó élőben lesz követhető a Sport Klubon.

Január 7-én Klagenfurtba látogat az Alba Volán, hogy revánsot vegyen a Winter Classicon elszenvedett hosszabbításos vereségért, ráadásul a Klagenfurt lemaradása jelenleg csak egy pont a Fehérvár mögött.