Szétlövéssel tartott otthon két pontot a DEAC az üldöző DAB ellen

2024.01.21. 21:06 |

A debrecenieknél mindneki, az újvárosiaknál senki sem talált be a rávezetések során.

Gyors eseményekkel indult a találkozó, az újvárosiak Dobmayert engedték lövésig, Tóthnak hamar be kellett mutatnia az első komolyabb védését, a túloldalon Sillanpää tüzelését hárította Hetényi. Bucskin látványos palánkra lökése után a vendégeké volt az első fór, egyből a buli után kihasználták: Svars kipattanójára Somogyi reagált a leggyorsabban, a gólszerzés pillanatában Jakabfy vágta orrba, így az érvényes találat mellé újabb hazai két perc következett, joggal (0-1). Ez a fór viszont nem sokáig tartott: emberhátrányban elszaladt Mihalik és Koblar, Sillanpää csak szabálytalankodni tudott, 4 a 4 ellen nem született újabb találat. A harmad felén túl Novotny is elterült a semlegesben, itt nem szólt a síp, a játék sokkal inkább volt fizikális, mint szép, és akkor még diplomatikusan fogalmaztunk. Immár öt az ötben kimaradt egy debreceni tűzijáték, a küzdős nyitány hazai fölényt, de újvárosi előnyt hozott.

A középső harmadban Mingazov vezetésével vette tűz alá a DEAC Tóth kapuját, de egy-egy veszélyes szituációnál Hetényi elől is takarítani kellett. A mérkőzés derekán góllá értek a hazai próbálkozások: Mihalik saját kapuja előterében engedett el egy kockázatos keresztpasszt a letámadó újvárosiak orra előtt, végül jól jöttek ki belőle a hajdúságiak, a gyors ellentámadás végén a túloldalon üresen maradó területről Bucskin lőtte ki a kulacsot (1-1). Öt percre rá már a Debrecen vezetett, Kozma alakítása után a másik fehérorosz, Jeliszejenko verte be a kipattanót (2-1). Hátránya tudatában megnyomta a harmad végét a Dunaújváros, az első egyenlítési kísérleteket Hetényi még megakadályozta, öttel a vége előtt azonban Nemes helyzeténél már ő is tehetetlen volt (2-2). Fél perc volt hátra, amikor Mihalik Gergő fonákjánál Tóthnak kellett megőriznie a döntetlent, a záró etapra maradt a döntés.

Kimaradt előnyök jellemezték ezt a periódust, majd 6:45-tel a vége előtt sok az egyben szaladt el a DAB, ki tudták hagyni, Somogyi duplázásánál védett kétszer is Hetényi. A másik oldalon Jeliszejenko dönthette volna el a meccset, ezúttal Tóth látványos bravúrjára volt szükség, és a rendes játékidő hátralévő részében is leginkább ő tartotta a döntetlent.

A 3 a 3 elleni hosszabbítás oda-vissza számos nagy helyzetet hozott ismét a kapusok főszereplésével, jöhetett a szétlövés, a kezdés jogát Somogyi nagy bánatára nem játszhatták le kő-papír-ollóval a kapitányok. Eronen némi meglepetésre a 17 éves, rácsos sisakos ukrán Zaharevicset küldte be először lőni, nem tudta meglepni Hetényit, ahogy Koskinen és Somogyi sem, a túloldalon ellenben mindenki, Kloz, Bucskin és Vasziljev is betalált. A DEAC így végül küzdelmes meccsen tartott otthon két fontos pontot üldözőjével szemben, a DAB így már tisztes, 9 pontos hátrányban követi a 8. cívisvárosiakat. Az Acélbikák ráadásul két nap múlva a listavezető FTC-t látják vendégül, míg a DEAC a második BJAHC-ot fogadja kedden.

Artyom Vaszjunyin vezetőedző, DEAC:

„Jó mérkőzés volt, kicsit play-off hangulattal. Nagyon kellett az ellenfélnek a három pont, de nekünk is ugyannyira kellett, mert szerettük volna leszakítani az üldözőket. Megint a hibák száma döntött a mérkőzésen, volt, hogy mi nyomtunk jobban, volt, amikor az ellenfél szorított be minket. Az eredmény jól tükrözi a meccset és a játékot. Kicsit megint hadilábon álltunk a góllövéssel, jobb helyzetkihasználással meglehetett volna a hárompontos siker. Szerintem mindenki odatette magát, de ez egy nehéz időszak volt a csapat számára, utaztunk, jöttünk, pár napot tudtunk pihenni. Kiváló kapusteljesítményünk volt, a végén a büntetőknél koncentráltan álltunk oda. A háromból három viszont szép teljesítmény.”

Niko Eronen vezetőedző, DAB:

„Csalódott vagyok. Három pontért jöttünk, de csak egy ponttal megyünk haza, nem ezt terveztük. Folyamatos játék volt, bármi megtörténhetett volna. Mindkét csapatnak hatalmas lehetőségei voltak. Nekünk ez volt a negyedik meccsünk a héten, ami kicsit kiütközött a végén, amikor nyomnunk kellett volna, hogy megszerezzük a harmadik gólt. Büszke vagyok a csapatra, mindent beleadott, semmi nem maradt bennünk. Fájdalmas ez vereség.”