Szétlövés döntött Fehérváron, tovább szárnyal a Belgrád

2016.11.26. 20:10 |
Új vezetőedzőjével a fedélzeten Székesfehérvárról hozott el két pontot az SC Csíkszereda. Folytatódik a ligaújonc HK Beograd győzelmi szériája, ezúttal a Dunarea Galati skalpját szerezte meg a szerb együttes.

Fehérvári Titánok - SC Csíkszereda 5-6 bü.

A Sportklub fordulatos mérkőzésen, büntetőkkel győzte le a fehérvári fiatalokat.

A Titánok gyorsan próbálták dűlőre vinni a dolgokat, azonnal nekiestek a Sportklubnak. Az elején Kocsis és Imre is közel járt a gólhoz, de Onodi mindkétszer a helyén volt. A hazai fölény emberelőnyökben kamatozott, előbb Gecse, majd Korenko ült ki a büntetőpadra. Kettős emberhátrányban sokáig jól zárt a csíkszeredai retesz, többször is sikerült kiütni a korongot a harmadukból, mígnem az 5. percben Krogh távoli lövése becsorgott Onodi alatt (1-0). Fordult a kocka, hazai emberhátrány következett, Mazzag mégis korongot lopott, de nagy helyzetben mellé lőtt, ahogy egyenlő létszámnál Imre Patrik is. A speciális egységek nem unatkoztak, összesen 28 percnyi büntetést osztottak ki a játékvezetők a feszültséggel teli hokit hozó első harmadban. A játékrész felére felbátorodtak a vendégek, Szabó Bence eladott korongja után csak Lemay bravúrján múlt, hogy nem tudtak egyenlíteni. Szolarjov különösen elemében volt, megérdemelte volna a gólt és az egyenlítést a székely csapat, akik bírták szuflával, nem látszott rajtuk, hogy egy nappal korábban még Dunaújvárosban léptek jégre. Az utolsó másodpercekben Bíró lökte rá a palánkra veszélyesen Korbulyt 2+10 perces büntetésért cserébe.

Ha az első harmad a kiállításokról, a második a kapuvasakról és a Csíkszeredáról szólt. A Titánok nem tudtak mit kezdeni az áthúzódó kiállítással, sőt, Farkas és Molnár Zoltán kettő az egyben kilépett, de előbbi passzát utóbbi mellédurrantotta. Még le sem telt Bíró kiállítása, máris jött az újabb hazai emberelőny, ezúttal Antal Zsombor ment ki két percre. A 23. percben Valchar emberhátrányban is egyenlített, Lemay válla fölött lőtt a hálóba (1-1). A gól után még jobban felbátorodott az addig is egyenlő félként küzdő Sportklub és az emberhátrány után emberelőnyből is betaláltak. Négy perccel az egyenlítés után Molnár Zsombor átadását Szolarjov vágta a hálóba (1-2). A Fehérvár nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt, a 30. percben Reisz robbant be egy korongra, de Onodi védett, majd az egyik oldalon Korenko, a másikon Shupe lövése találta telibe a kapuvasat. Újabb hazai csilingelés után Just lövése már befelé pattant a vasról, ezzel a 33. percben 2-2-t mutatott az eredményjelző. A vendégek hevesen reklamáltak, de a játékvezetők nem vonták vissza a gólt. Ez azonban nem szegte kedvét a Sportklub játékosainak, a 38. percben újra megszerezték a vezetést, Szolarjov húzott befelé, majd a kapuba csúsztatott (2-3). Sőt, a harmad utolsó percében Korenko passzából Péter is mattolta Lemayt, ezzel már kettővel tartott előrébb a vendégcsapat (2-4). Lehetett volna nagyobb is a különbség, de az utolsó pillanatban Campbell lövése a vasról kifelé pattant.

Fehérvári rohamokkal indult a harmadik harmad. Onodi sokáig állta a sarat és a hazai irányzék sem volt rendben a bejezéseknél. A 45. percig bírta a nyomást a Sportklub, ekkor Reisz passzából Just egy gólra hozta fel csapatát (3-4). A játék képe nem változott, nyomott a Fehérvár, védekezett a Csíkszereda, amikor lehetőség volt rá, Szolarjovék kontrákból veszélyeztettek. Öt perccel a vége előtt Reisz lövése után a korong már túljutott Onodin is, de János a gólvonalról kikanalazta. A hajrában még egy utolsó nagy rohamra indultak a Titánok, de túlságosan kinyíltak hátul, Molnár Zoltán kilépett és visszaállította a kétgólos különbséget (3-5). Nem adta fel a hazai együttes, szűk egy perccel később Hamvai bombájával újra csak egy volt közte (4-5). Hazai időkérés és kapuslehozatal következett, 40 másodperccel a dudaszó előtt pedig Just köténygóllal egalizált, hosszabbításra küldve a csapatokat (5-5).

A ráadásban mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, majd Wood szabálytalankodott, így 4 a 3 ellen támadhattak a Titánok, de Onodi vezérletével kitartott a csíki védelem. Következhettek a büntetők, ahol az első körben Just fölé bombázott, míg Szolarjov Lemay lábai között a kapuba lőtt (5-6). A második körben Kiss Patrik és Valchar is hibázott. Végül Vincze Péter próbálkozását is védte Onodi, így a vendégek megnyerték az összecsapást. A Csíkszereda kevesebb mint egy nappal a dunaújvárosi mérkőzése után bravúros győzelmet aratott, míg Titánoknak továbbra sem megy nagyon a tabellán mögöttük álló csapatok ellen.

Kóger István, Fehérvári Titánok: Ott buktunk el egy pontot, hogy a hosszabbításban négy a három ellen nem tudtunk gólt szerezni. Itt került lélektani fölénybe az ellenfél. A büntető már lutri, ott bármi történhet. Ami viszont pozitív, hogy két vagy három gólos hátrányból sem adjuk fel, ugyanúgy harcolunk tovább.

Leo Gudas, SC Csíkszereda: Elvesztettünk egy pontot. Túl sok kiállítást kaptunk, kétgólos vezetésnél pedig elkövettünk olyan hibákat, amikből megadtuk a lehetőséget az ellenfélnek az egyenlítésre. Ha hibázol és nem kapsz belőle gólt, senki sem veszi észre, ám ha gólokat kapsz belőle, az pontokba kerülhet.

HK Beograd - CSM Dunarea Galati 6-2

A szerb fővárosban összejött a hatpontos hétvége, a brassóiak után a galaciakat is legyőzték.

A mérkőzés első harmada összesen 11 kapura lövést hozott, a belgrádiak 6:5-re nyerték a mutatót, a próbálkozásokból 1-1 gól született. A 3. percben Irimia góljával a vendégek megszerezték a vezetést, majd 8 perccel később Turcotte egyenlített. A második játékrészt kiválóan kezdte a HK Beograd, a 24. másodpercben Saliji találatával már a szerbek vezettek, a 26. percben pedig 27 másodperc alatt kétszer is eredményesek voltak, Saliji és Kerezovic is gólt lőtt Lakosilnak. Leo Gudas ekkor időt kért, csapata át is vette az irányítást, fölényük 1 gólt hozott, a 35. percben Irimia szépített. A további galaci felzárkózás viszont nem jött össze, a végjátékban Cronogorac és Novakovic növelte a hazai előnyt. A HK Beograd 6-2-re nyert, ezzel két nap alatt két győzelemnek is örülhetett, sikerével pedig pontszámban beérte és megelőzte az SC Csíkszeredát, így feljött az utolsó előtti helyre.

Forrás: jkb.hu, Fehérvári Titánok