Szerencsét hozott a Coronának az ünnepi meze

2023.12.22. 20:18 |

A kivételesen piros-fehérben játszó brassóiak két pontot szereztek a címvédő ellen.

Az erdélyi rangadó estéjén Dubeau és Rinne álltak a vasak között. Egy perc sem telt el a találkozóból, amikor Orban szöktette Sylvestre-t, az átadásba a tavalyi kiírás MVP-je még bravúrosan bele tudott szúrni, a pakk végül a keresztvason csattant. Néhány momentummal később a túloldalon Zagidullin közelijére Rinne ért át, az ellentámadás során azonban Vincze és Szigeti koprodukciója kis híján gólt eredményezett.  Az 5. minutumban a hazaiak először játszhattak meg emberelőnyt a mérkőzésen, csakhogy a show-t újfent Sylvestre lopta el, a kanadai zseni Pichét ültette bele a hintába, a befejezésébe azonban hiba csúszott. Kiváló iramban folytatódott a mérkőzés, a harmad derekán Blackwater jobb oldali lövési zúdult el néhány centivel a vas mellett, néhány másodperccel később Williams kiszorított helyzetből veszélyeztett, Rinne azonban a helyén volt. A 14. percben ezúttal a GYHK próbálkozhatott emberfórban, remek figurát játszottak meg Bodóék, ám a brassói védelem hősiesen állta a sarat. A játékrész végén Schaber szemkápráztató duplával hívta fel magával a figyelmet: a 18. minutumban tanítani valóan hozta ki a Brassó a pakkot saját harmadából, Blackwater passzát Piché egyérintőből villámgyorsan 10-es számú csapattársához továbbította, aki szólóját laposan, könyörtelenül a bal alsóba zúdította (1-0); majd 26 másodperccel a harmadzáró dudaszó előtt VanWormer Imrétől csent korongot az alapvonal mögött, ezt követően Schaberhez centerezett, a sárga-kékek kanadaija kegyetlenül felvarrta a felsőbe (2-0).

A középső felvonás Szabó áthúzódó kiállításával vette kezdetét, a gyergyói speciális egység azonnal szépíteni tudott: Bodó kedvenc játszótársához, a bal oldali kapuvasnál álldogáló Orbanhoz tálalt, a vendégek 70-ese úgy húzta fonákkal a ketrecbe a pakkot, hogy nem is állt szemben a kapuval – szépségdíjat találat (2-1). Nem sokáig örülhetett Szilassy Zoltán legénysége, a 24. percben ugyanis egy bulielhozatalt követően Valcharhoz került a játékszer, a cseh zseni fiatalokat megszégyenítő robbanékonysággal kerülte meg a ketrecet, majd a bal kapuvas mellett betört, s fordulásból megtalálta a gólhoz elegendő milliméternyi rést a jobb vas és Rinne mamutja között (3-1). A harmadik hazai találat után pályahiba miatt szűk félórányit állt a játék, az újraindítást követően Sylvestre láb között áthúzós cselét már sokadjára játszotta el a brassói védelemmel, a befejezésekbe viszont rendre hiba csúszott. A 26. percben kettős emberhátrányba kerültek a székelyek, a Corona folyamatosan ott tudott maradni Rinne kapuja előtt, az életveszélyes pillanatokat mindig átvészelte a Gyergyó hátrányos egysége. A kiegészülés után nem sokon múlott, hogy Sárpátki beköszönjön Dubeaunak, a folytatásban szimpla fórban riogathattak a piros-fehérek, mindezt eredménytelenül. A harmad hátralevő részében mindkét oldalon akadtak nagy helyzetek, kimaradt egy újabb vendég emberelőny – igaz, a látogatók ekkor újra Sárpátki révén rettentő közel álltak a másodikhoz.

A 47. percben csak beütötték a másodikat is az erdélyiek, remek akció végén Császár húzott befelé a jobb oldalról, majd tüzelt, a hazaiak portásáról kicsorgott a pakk, Orban pedig közelről a gólvonalon túlra kotort (3-2). Lendületben maradtak Vinczéék, nagyon érett az egyenlítés, a látogatók óriási tűzijátékot rendeztek a Cenk aljai kapu előtt, találkozó végül az 50. minutumban lett újra nyílt sisakos: Haaranen lapos középtávolijával szemben már Dubeau is tehetetlennek bizonyult (3-3). Nem sokkal később Valcharék megint emberelőnyben támadhattak, az utolsó percben a Corona légióssora szintén óriási lehetőséget puskázott el, következhetett a hosszabbítás. A túlórában nem sokon múlott, hogy Kóger eldöntse a lényegi kérdéseket, s ami a magyar válogatott támadónak nem sikerült, az sikerült Schabernek, aki egy bődületes nagy bombát ragasztott a jobb felsőbe, mesterhármast szerezve ezzel az este folyamán.

Kógerék szombaton már a Vákárban vendégeskedhetnek, a GYHK legközelebb csak karácsony után lép jégre, Szilassy Zoltánék 27-én a Megyeri útra látogatnak.

Corona Brasov–Gyergyói HK 4-3 (2-0, 1-1, 0-2, 1-0)

Dave MacQueen vezetőedző, Corona Brasov:

"Akármikor játszunk a gyergyóiakkal, mindig rájátszás-hangulata van a meccsnek, ma is nagyszerű volt a hangulat. Nagyon tetszett, ahogyan az első két harmadban játszottunk. Azt gondoltam, elég jól irányítjuk a mérkőzést, meg is is szereztük az előnyt, kétgólosat ráadásul. Pedig ők a védekezés nagymesterei. De tudjuk azt is, hogy a Gyergyó sosem adja fel, van bennük támadópotenciál, és amikor belőtték a második gólt, elkapták a pillanatot. Nem tudtuk megállítani a lendületüket, kellett egy kis idő ehhez. De úgy érzem, végül megérdemelten nyertünk, nagyon örültem, hogy Chase gólja a javunkra döntötte el a meccset a végén. Ez két nagyon értékes pont."

Szilassy Zoltán vezetőedző, Gyergyó:

"Tökéletes lövésük volt a hosszabbításban, tényleg azt mondom, hogy egy minden tekintetben tökéletes lövés volt. Igen, visszajöttünk a meccsbe, ez nagyon pozitív. 3-1 után kifejezetten jól játszottunk, az első két harmadban nem tetszett, hogy csak átlagos teljesítményt nyújtottunk, de a statisztika is azt mutatja, hogy kiegyenlített volt a meccs a lövések számát tekintve is. Egál meccs volt, de . Szerintem egál volt az első két harmad, de több hibát követtünk el, ezért az ellenfél elhúzhatott. Változtattunk aztán sok mindent, gondolkodásban is, és amikor belőttük a harmadikat, látva az ellenfelet, úgy éreztem, meg tudjuk nyerni a meccset, benne voltunk a flow-ban. Sajnos nem sikerült újra betalálnunk, Shaber viszont nagyon eltalálta, gratulálok a Brassónak, egyúttal mindenkinek boldog karácsonyt kívánok!"