Székelyföldre látogat a Magyar Jégkorong Szövetség vezetősége

2016.11.24. 16:04 |
2016. november 24-26. között Csíkszeredába, Gyergyószentmiklósra és Karcfalvára látogat a Magyar Jégkorong Szövetség elnöke, Such György, alelnöke, dr. Kolbenheyer Zsuzsanna, főtitkára, Kovács Zoltán, Egri Gergely szakmai igazgató, illetve Dalnoki Balázs, Misovicz Tibor, Pap Gábor, dr. Szterényi Sándor és dr. Zsigmond Barna Pál elnökségi tag.
Székelyföldre látogat a Magyar Jégkorong Szövetség elnöksége, Such György vezetésével. A küldöttség Zsigmond Barna Pál, Magyarország csíkszeredai főkonzulja és Tánczos Barna, a Székelyföldi Jégkorong Akadémiát működtető Mens Sana Alapítvány elnöke meghívására érkezik november 25-én, pénteken. Az út során a szakemberek elsősorban a Székelyföldi Jégkorong Akadémia kötelékébe tartozó utánpótlás egyesületeket látogatják meg, a régió utánpótlásának jelenlegi helyzetéről és jövőjéről beszélgetnek – áll a Székelyföldi Jégkorong Akadémia közleményében
Az egésznapos utazást követően csütörtökön este a főkonzuli rezidencián vacsorázik együtt a Magyar Jégkorong Szövetség küldöttsége Tánczos Barna szenátorral, Nagy Attilával, a Székelyföldi Jégkorong Akadémia (SZJA) vezetőjével, Ráduly Róbert Kálmán Csíkszereda, Antal Árpád Sepsiszentgyörgy, Gálfi Árpád Székelyudvarhely, Nagy Zoltán Gyergyószentmiklós polgármesterével, illetve Takács István, jégkoronglegendával.
A pénteki program első állomásaként a Vákár Lajos jégpályán találkoznak az MJSZ elnökségének tagjai a Csíkszeredai Sportklub vezetőivel, edzőivel. Délben Gyergyószentmiklóson folytatódik hasonlóképpen a program a Progym illetékeseivel, majd a harmadik jégpályához érkezve Karcfalván kerül sor megbeszélésre az MJSZ küldöttsége és az SZJA vezetőivel szakmai programról és fejlesztési tervről.
A nap fénypontjaként Csíkszeredában kerül megrendezésre egy nyilvános beszélgetés a Sapientia EMTE aulájában, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők.