Székely és keleti rangadó pénteken

2024.10.18. 12:56 |

Az előző játékhét tele volt szoros mérkőzésekkel, a tízből nyolc is kétgólos vagy annál kisebb különbséggel dőlt el, és hasonlóan kiélezett csatákra van kilátás pénteken is.

A székely rangadót a Sportklub és a Gyergyó is jó formában várja, előbbi három, utóbbi hat mérkőzés óta nem talált legyőzőre. A Csíkszereda ráadásul két új játékost is bevethet: Reisz Áron végül maradt, és negyedik idényét kezdheti meg a csapatban, és érkezett a rutinos svéd Johann Lorraine, aki legutóbb Lengyelországban játszott. A Constantine-csapat védekezése összeállni látszik, legalábbis a DEAC elleni 0-8 után három meccsen csak két gólt kaptak. A Gyergyó ellen erre szükség is lesz, mert Brance Orbanék a második legtöbb találatot jegyzik a ligában, 39-et, és több kulcsember is kezdi elkapni a fonalat.

Keleti derbi is lesz pénteken, a DEAC Miskolcra látogat. A debreceniek a negyedik helyen tanyáznak, de vesztett pontokat tekintve a legjobb mutató az övék. Mozerék legutóbb a címvédő Brassót győzték le, a Jegesmedvék pedig az UTE elleni teljesítményre és sikerre építenének a folytatásban. A két együttes először találkozik a szezonban.

Múlt vasárnap a FEHA19 stabil játékkal verte a BJAHC-t, a Rozsomákok már öt nap után visszavághatnak a vereségért. A Dunaújváros szoros meccset játszott néhány hete az UTE ellen Újpesten, most hazai közönség előtt próbálhatják meg gyűjtögetni a pontokat az Acélbikák.