Szegeden elindult a Magyar Jégkorong Szövetség regionális mentoredzői programja

2017.08.31. 18:00 |
A Magyar Jégkorong Szövetség  regionális mentoredzői programot indított, amelynek lényege, hogy a szövetség által kiválasztott és finanszírozott szakemberek segítsenek fejleszteni az adott térség hokisportját
Szegeden a román Marius Gliga kezdte el ezt a munkát augusztus elején, akit csütörtökön sajtótájékoztatón mutatott be a szövetség, valamint a Goodwill Pharma Szegedi Vízmű jégkorongcsapata, ahol vezetőedzőként is dolgozik majd.

– Marius pontosan ismeri azt a folyamatot, hogyan lehet az alapoktól a versenyszintig eljutni, régóta dolgozik a nemzetközi szövetségnél az utánpótlásban, a 2012-es és a 2016-os ifjúsági téli olimpián részt vett a hokitorna levezénylésében. Szegedi feladatai mellett a környékbeli pályákat is bejárja majd, felügyeli a Kiskőrösön, Hódmezővásárhelyen, Szarvason, Békéscsabán, Szentesen, Makón elkezdődő munkát. A lelkesedés itt megvan a helyiekben, Marius ehhez biztosítja majd a szakmai tudást – fogalmazott Kovács Zoltán, a Magyar Jégkorong Szövetség szakmai alelnöke.

Egri Gergely, a szövetség sportigazgatója hozzátette, amikor februárban elfogadták a 2025-ig terjedő stratégiai tervet, abban a mentorprogram volt az egyik legfontosabb pont. Szeged jó lehetőségekkel és erőforrásokkal rendelkezik ahhoz, hogy regionális központtá váljon.

– Izgalmas munkába kezdtem bele, megtiszteltetés, hogy része lehetek ennek a programnak. Augusztus eleje óta dolgozom Szegeden, több edzőtáborban is jártam a gyerkekkel, látom, miben kell fejlődniük. Nagy potenciál van a régióban, azon leszek, hogy ezekből kihozzuk a maximumot – mondta Marius Gliga.

Pápai Miklós, a Goodwill Pharma Szegedi Vízmű szakosztály-igazgatója kifejtette, egyre több gyermek választja a jégkorongot Szegeden, emiatt szükség van fejlesztésekre: jelenleg a hűtőberendezés cseréje zajlik a szegedi műjégpályán, amely így hosszabb jégidőt eredményez majd, emellett új öltözőket és egy 20×30 méteres gyakorlópályát is létrehoznak.