Szavazás helyett tanácskozás a MOL Liga-ülésen

2015.05.28. 16:25 |

Május 28-án délután ülésezett a MOL Liga, a Magyar Sport Házában az ASC Corona Brassón kívül minden potenciálisan érdekelt klub és az MJSZ és Kelenvölgyi Ágnes, a MOL szponzorációs vezetője is jelen volt.

Kelenvölgyi Ágnes üdvözölte a liga folyamatos fejlődési és bővülési törekvéseit, ugyanakkor tájékoztatta a feleket, hogy a MOL továbbra is gondolkozik a liga névadó szponzorációjában, ám arról végleges döntést csak a mezőny végleges létszámának kialakulását követően tudnak hozni.

A liga szabályzata alapján annak a tagnak van szavazójoga, aki a versenykiírásban részt vesz, szezonon kívül pedig annak, aki szándéknyilatkozatot adott le a következő évi indulásról és befizette a nevezési előleget. Jelen pillanatban a ligában érdekelt kluboknak kevesebb, mint fele tette ezt meg, így Kerey Péter elnök az ülés elején leszögezte, a szervezet így nem határozatképes, azaz mindössze tanácskozás szintjén foglalkoztak a napirendi pontokkal.

Kovács Csaba, az MJSZ szakmai alelnöke tájékoztatta a résztvevőket, hogy a Sporttörvényben és az Alapszabályban foglalt jogát gyakorolva szavazott a Magyar Jégkorong Szövetség elnöksége a felnőtt férfi OB I és egyben a MOL Liga mezőnyének bővítéséről. Az elnökségi tagok öt mellette, egy tartózkodás és két ellenszavazattal nyilatkoztak a MAC Budapest és a Fehérvár AV19 csatlakozásáról. Ennek értelmében az MJSZ elnöksége, mint a MOL Liga felettes szerve a mezőny bővülése mellett döntött.

Mivel a szövetség ezen jogát korábban nem gyakorolta, a MOL Liga elnöksége jogi felülbírálást kezdeményezett, így a végleges, jogerős döntés még várat magára.

A MOL Liga menedzsmentje sajtóközleményt adott ki az ülés zárt szakaszát követően:

"A MOL Liga 2015. május 28-i ülése tárgyalt a MAC Budapest és a Fehérvár AV19 MOL Liga jelentkezéséről. Az ülésen az MJSZ szakmai alelnöke ismertette az MJSZ elnökségének 2015. május 27-i határozatát, amely szerint az MJSZ elnöksége határozott a két új MOL Liga jelentkező felvételéről. A MOL Liga tagjai kérik az MJSZ elnökségét, hogy értelmezze a döntés jogszerűségét az MJSZ és a MOL Liga alapszabályainak figyelembevételével. A MOL Liga a jogi állásfoglalás elkészültéig a tagfelvételi folyamatot felfüggeszti. A kialakult helyzetre való tekintettel a MOL Liga elnöksége azonnali hatállyal lemondott tisztségéről és a tisztújításig ügyvezetőként látja el feladatát. Budapest, 2015. május 28."