Szalma-triplával győzött a DAB

2023.02.12. 20:57 |

A Dunaújváros lehengerlő játékkal aratott sikert, s szerezte meg második győzelmét az UTE elleni párharcban. Szalma Zsolt mesterhármasig jutott.

A kvalifikációs párharc harmadik mérkőzésén Eronen mester a Mihalik-Niskanen-Ribcsik triónak szavazott bizalmat a harmadik sorban, míg Marosi, Strenk és Szabó visszakerültek a negyedik ötösbe. Pinczés Olivér visszatért. Virág Csaba nem változtatott csapata összeállításán. A kapukban Jarvinen és Rajna kezdtek. Elsöprő lendülettel kezdték a találkozót az Acélbikák, ugyanis a hazaiak három találatot szereztek a 15. percig bezárólag, ebből két gól emberfóros szituációt követően született. Először Pokornyi kiállítása után Kmec lőtte be a korongot a kapu előtti sűrű területre, Szalma akár hozzáért, akár nem, a gól az újvárosi csatár neve mellé íródott. Négy perccel később szintén Kmec lépett elő főszereplővé: a szlovák bekk Hadzinikolic átadását szelídítette meg a palánk mellett, majd laposan, erőből középre passzolt, a játékszer telibe találta Embrich korcsolyáját, így a pakk védhetetlenül Rajna ketrecébe zúdult (2-0). A harmadik találatot ugyancsak a DAB speciális egysége generálta, Ribcsik kiválóan vette észre a kapu elé berobbanó Szalmát – bár a ketrec elmozdult a helyéről -, a dunaújvárosiak fiatal támadója magabiztosan értékesítette ziccerét, amit némi videózás után a játékvezetők is szabályos gólnak ítéltek. (3-0). A záró dudaszó előtt Shirley révén kis híján szépített az UTE, de Jarvinen ajtó-ablak helyzetet hárított.

Egy perc sem telt el a középső játékrészből, amikor is Szalma középtávoli próbálkozása vánszorgott át Rajnán (4-0). Ezt követően az első harmadhoz viszonyítva magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a lilák: a 26. minutumban Pereszunko találta meg Nádasyt a kapu előtt, a vendégek magyar támadója pedig kíméletlenül kilőtte a hosszút (4-1). Nem kellett sokat várni a hazaiak válaszára, mivel Ribcsik középről leadott lövése kijött Rajnáról, a kipattanót Mihalik rutinosan a gólvonalon túlra juttatta (5-1). A folytatásban Sági váltotta Rajnát a vasak között, közben az indulatok is felkorbácsolódtak, amiből az UTE jött ki jobban: egy gazdátlan korongot Nemes bombázott közelről a hálóba (5-2). Egy perccel később Embrich alapvonal mögüli centerezése Valtolát találta meg, a finn játékos pedig közelről mattolta Ságit (6-2).

A fordulást követően újra kinyílt a dunaújvárosi-gólcsap: a 43. minutumban Somogyi cselezte be magát remekül a kapu elé, majd hosszan megtolt korongjára Hadzinikolic érkezett, aki védhetetlenül kipókhálózta a felsőt (7-2); majd az 54. percben Somogyi és Dézsi iskolajátékát követően a hazaiak 91-ese megszerezte csapata nyolcadik találatát (8-2). A végén még Pinczés és Erdőhelyi ökölcsatája borzolta a kedélyeket, ezután Kovács Sebestyén szerzett még egy becsületgólt a vendégeknek (8-3), így a Dunaújváros 8-3-ra legyőzte le az Újpestet. Folytatás hétfőn, 18:30-kor, szintén Dunaújvárosban, amikor is az újvárosiak a negyeddöntőért, a lilák pedig az életben maradásért meccselnek.