Söpréssel jutott tovább az FTC és a Csíkszereda

2019.03.05. 22:29 |
A Csíkszereda ismét kiütötte a Brassót, a Ferencváros is magabiztosan nyert Bécsben, így mindkét együttes készülhet az Erste Liga elődöntőjére.

Corona Brasov-Sport Club Csíkszereda 2-8 (0-3, 0-4, 2-1)

A hétfői szoros és a 82. percben eldőlő meccs után ezúttal a Csíkszereda fölényesen győzött Brassóban. A Sportklub már az első harmadban eldöntötte a meccset. Az 5. percben Papp Szabolcs kezdte meg a gólgyártást, aztán Valchar és Becze is betalált – saját góljuk mellett mindketten benne voltak a másik kettőben is.

A második felvonásban kevesebb volt a lövés, de amíg a Brassó továbbra sem tudott túljárni Lundström eszén, addig a Szereda folyamatosan növelte előnyét. A vendégek szűk kilenc perc alatt négy gólt szereztek: Krasznoszlobocev kétszer volt eredményes, valamint Casaneanu és Bíró Tamás is gólt ért el.

És itt még nem volt vége: Részegh Tamás a 44. percben a nyolcadik csapást is bevitte a Brassónak. A szétesett csapat még kozmetikázni tudott az eredményen, Tendler, majd Lidhammar szépített.

A Csíkszereda két napon belül kétszer is nyert Brassóban, és a múlt heti 7-1 után ismét kiütéses győzelmet aratott, valamint, nem mellesleg, ott van a legjobb négy között.

Nyilatkozatok

Greg Lindqvist, vezetőedző, Brassó: „Először is bocsánatot kell kérnem a szurkolóktól, megszégyenítő így kikapni, bár a rájátszásban nem számít, hogy egy vagy tíz góllal veszítesz. Ma sokkal rosszabbul játszottunk, mint hétfőn. Nem volt könnyű, gondjaink voltak a védelemben, ahogy azt mindenki láthatta. Az Erste Liga véget ért számunkra, jól teljesítettünk azzal, hogy az alapszakaszt a harmadik helyen zártuk, és bejutottunk a playoffba. Nem voltunk elég jók, a Csíkszereda jobbnak bizonyult. Ezt nem lehet elfogadni, de a történelmet nem lehet megváltoztatni.”

Fodor Csanád, játékos, Csíkszereda: „Nem volt könnyű meccs, ahogy a Brassó ellen sosem az. Örülök, hogy már az első harmadban lezártuk a meccset. Mindent úgy tettünk, ahogy az edző kérte, és ott vagyunk a következő körben.”

EV Vienna Capitals II–FTC-Telekom 1-5 (0-0, 1-3, 0-2)

Az első harmadban nagy fölényben játszott a Fradi, amely azt is kibírta, hogy Nagy Gergő csapatkapitány 2+2+10 perces büntetést kapott. Aztán amikor a Fradi került előnybe, akkor sok lövést eresztett meg Zimmermann kapujára, de nem sikerült megszereznie a vezetést.

A második játékrész elején gyorsan, 33 másodperc után előnybe került az FTC: Tóth Adrián passzát Switzer lőtte be. Ettől élénkebb lett a játék, és mindkét kapu előtt voltak helyzetek. Az egyik oldalon egy nagy ferencvárosi lehetőség kimaradt, ám az ellentámadásból Schlögl egyenlített a 29. percbe.  Két perc múlva már újra a Fradi vezetett, Nagy Gergő volt eredményes. A gól megfogta a hazaiak, ezt pedig a zöld-fehérek gyorsan kihasználták, és 11 másodperc múlva Tóth Renátó növelte az előnyt. A bécsieknél Tschrepitsch állt be a kapuba, aki bravúrokkal mutatkozott be.

A Fradi a 44. percben eldöntötte a meccset: Switzer egy kipattanót vágott be az üres kapuba. A folytatásban a vendégek akarata érvényesült, a Capitals támadásaiban kevés erő volt. A végén azért még levitték a kapust, de ezt kihasználta az FTC, és Rantanen az üres kapuba lőtt.

A zöld-fehérek 4-0-ra bizonyultak jobbnak a bécsieknél, és először jutottak be a MOL/Erste Liga elődöntőjébe.