Sima DVTK-diadal

2018.01.27. 00:04 |

A friss kupagyőztes DVTK a Dunaújváros elleni magabiztos győzelemmel kezdte az Erste Liga középszakaszát.

Óvatos kezdés után szép lassan belelendültek a miskolciak, és a 6. percben meg is szerezték a vezetést: Tóth Adrián korcsolyázott végig a pályán és lőtte a korongot a vendég kapuba. Az első veszélyesebb dunaújvárosi támadásra a 10. percig kellett várni: Izacky lövését magabiztosan fogta Adorján. A harmad második felében két hazai előny is kihasználatlanul maradt, majd előbb 4 a 4 ellen, aztán kettős emberelőnyben játszhatott a Dunaújváros, de nem tudta kihasználni a lehetőséget.

Ahogy a második harmadban kiegészült a DVTK, újra átvette az irányítást, és a 24. percben meg is duplázta az előnyt Magosi révén. A 25. percben Azari akadt össze Ládával, így 4 a 4 ellen folyhatott a játék, ám ez nem hozott újabb gólt. A hazaiak újra jól vizsgáztak hátrányban, aztán a 34. percben összejött a DAB szépítése, Nagy Márk góljával. A 36. percben újabb hazai előny következett, amit gyorsan gólra is váltottak: egy szép figura végén Galanisz bombázott Duschek kapujába. A harmadik utolsó percében jött az újabb találta: Tóth Adrián indította remek ütembe Kulmalát, aki nem hibázott.

Az utolsó játékrészben is a DVTK irányította a játékot. A 42. percben Kulmala szerzett korongot a vendég harmadban, és lőtte ki a rövid sarkot. A hazaiak nem álltak le, Duschek nagy védései kellettek ahhoz, hogy ne nőjön a különbség. A DAB csak az utolsó percben kozmetikázott az eredményen Silló góljával.

DVTK Jegesmedvék-Dunaújvárosi Acélbikák 5-2 (1-0, 3-1, 1-1)

Nyilatkozat

Mikael Tisell, DVTK: „Nehezen indult be a játék, az első harmadban nem igazán találtuk magunkat.Szerencsére sikerült felvenni a ritmust, sok szép találat született a második harmadban, és a védekezés is jól ment, ekkor már érezhető volt a fölényünk. Örülök a mai győzelemnek, megérdemelten nyertünk.”

Jason Morgan, Dunaújváros: „Sajnos nem tudtunk ma megfelelően teljesíteni, az elmúlt két hétben csak edzettünk, míg ellenfelünk kemény mérkőzéseken van túl, ez meglátszott a két csapat játékán. Kicsit csalódott vagyok a ma este miatt, nem voltunk az általam elvárt szinten se támadásban, se védekezésben, de fókuszban sem.”