Mosolygós arcok a második gyerek-világbajnokságon

2017.03.06. 15:07 |
Sikeresnek bizonyult a második alkalommal megrendezett U10-es gyerek-világbajnokság. A gyerekek nagyon élvezték az egész napos versengést Dunaújvárosban.

Örömhoki – ezzel a szóval jellemezhető leginkább a Dunaújvárosban immár második alkalommal megrendezett U10-es gyerek-világbajnokság. A 34 egyesületből érkező tizenhat csapatnyi tíz éven aluli jégkorongozóra csak rá kellett nézni, és az arcukról leolvasható volt, mennyire élvezik az eseményt.

A mosolyt a főszervező és ötletgazda Babic Vladimir arcáról sem lehetett letörölni. Elmondta, amikor a nap elején, reggel háromnegyed nyolckor meglátta az első hat csapat tagjait, miközben izgatottan várták, hogy jégre léphessenek, majd napközben a játék okozta örömet a gyerekeken, akkor azt érezte, megérte az elmúlt két hétben a rendezvény szervezésével kelni és feküdni. Pedig egy valamitől azért nagyon tartott.

„Az első gyerek-világbajnokság olyan jól sikerült, hogy féltem attól, tudom-e hozni ugyanazt a színvonalat a második évben is. De sokan segítettek nekem, akik már tudják, hogyan működik az egész, így ezzel sem volt gond.”

A gyerekektől is csak pozitív visszajelzés érkezett, egyöntetűen azt mondták, nagyon jól érzik magukat a tornán. Ahogy arról már korábban beszámoltunk, a viadalon magyar U10-es játékosok vettek részt, de nem klubcsapataikat képviselték, hanem a sportág világelitjébe tartozó országok valamelyikét. A jelentkezők sorsolás alapján kerültek a csapatokba, Carlson Paul például Kanada színeiben lépett jégre. A KMH hátvédjét éppen a Magyarország elleni csoportmérkőzés előtt kérdeztük meg.

„Nagyon izgulok, hogy nyerünk-e a magyarok ellen, eddig két vereséget szenvedtünk, emiatt szomorú vagyok, de egyébként jól érzem magam – mondta az először teniszről focira, majd fociról hokira váltó jégkorongozó, akinek kedvenc játékosa Wayne Gretzky, kapusként is kipróbálta már magát és a védést is nagyon élvezte, de alapvetően a világ legjobb hátvédje akar lenni.”

Hasonló dolgokat tudhattak meg egymásról a gyerekek is, a torna egyik fontos célja ugyanis az, hogy a különböző klubokból érkezők megismerkedjenek egymással, a rövid, de tartalmas együtt töltött idő alatt esetleg új barátságok kötessenek.

„Óriási ebéden vagyunk túl, nagyon jó volt a hangulat az asztalnál, mindenki mindenkivel haverkodott – tudjuk meg Tejfalussy Bélától, aki edzőként már tavaly is részt vett a gyerek-világbajnokságon, idén az olaszok csapatát irányította. – Fantasztikus a rendezvény, ahogy az elsőn, most a másodikon is sok tehetséges játékost látok a jégen. A gyerekek nagyon lelkesek, küzdenek egymásért, az összeszokottság hiánya ellenére nincs gond a játékukkal.”

Hasonlóan vélekedett a Kanadát irányító Árkovics Bálint is. A fiatal edző szerint nem az eredmény a legfontosabb, inkább az, hogy a gyerekek élvezzék a játékot, fejlődjenek, tapasztalatokat szerezzenek.

A Magyarország csapatát erősítő Sánta Szabolcstól azt is megtudtuk, miről beszélgettek az újdonsült csapattársakkal a szünetekben. A központi téma természetesen a hoki volt, azon belül is a tornán lejátszott és soron következő mérkőzések. Egyébként a fiúk között sok kislány is felbukkant a jégen. Földesi Dóra az Egyesült Államok kapuját védte.

„Örültem, hogy az amerikaiakat képviselhetem, a világbajnokságon is nekik szoktam szurkolni. Jól érzem magam a csapattársaimmal, eléggé összebarátkoztunk, és nagyon elégedett vagyok a teljesítményünkkel is.”

Dóra édesanyja Földesi Eszter elmondta, lánya magának választotta a sportágat és a posztot is, nagyon szereti a jégkorongot. A tornán remekül megy neki a védés, és ahogy ő is mondta, erős csapatba került.

„Szülőként remek ötletnek tartjuk a gyerek-világbajnokságot és az ehhez hasonló tornákat. Amellett, hogy összehozza a hoki család tagjait, a gyerekeknek kiváló fejlődési lehetőséget kínál, kipróbálhatják magukat éles helyzetekben.”

Nos, a szigetszentmiklósi Jégoroszlánokat képviselő Dórának illetve az amerikai csapatnak a nap végén is volt oka örömre, hiszen megnyerte a gyerek-világbajnokságot. A második helyen a svájciak, a harmadikon a svédek végeztek, míg a magyarok a hatodikak lettek. De nem is az eredmény volt a legfontosabb, hanem ahogy Babic Vladimir fogalmazott: „ha a gyerekek évek múltán visszagondolnak az eseményre, akkor sok-sok pozitív élmény jusson az eszükbe.”

Ezt szolgálta az eredményhirdetés előtti showműsor is, amelyet a DRuMSTeRS nevű dobos csapat adott elő a dunaújvárosi jégcsarnokban. Az előadás és az ünnepélyes eredményhirdetés az alábbi, szervezőktől kapott videón látható:

Gyerehokizni

Válogatott termékek

Erste Liga TV