Seregély döntött Debrecenben

2023.12.01. 20:25 |

A FEHA19 a hosszabbításos sikerével két pontot elvitt a DEAC-tól.

A DEAC-nál visszatért az immáron 17-esben játszó Jeliszejenko, ellenben nem szerepelt Jakabfy Sámuel és Szmirnov. A FEHA19-ben Szécsi és Dubszkij debütáltak, visszatért Balasits, ám az előző találkozóhoz képest nem lépett jégre Falus, Bogesic, Ambrus Csongor, valamint Alapi. A mérkőzés első harmada sokáig sportszerűen telt, valamint a kapusokról szólt: a játékvezetők 45 másodperccel a szünet előtt osztották ki a felvonás egyetlen kisbüntetését, míg Hetényi és Melnyicsuk egyaránt hibátlanul védett a nyitó húsz percben.

A második játékrész áthúzódó hazai emberelőnnyel indult, nem éltek vele, ahogyan nem sokra rá a vendégek is kihagytak egy fórt. A 26. percben megtört a gólcsend, amikor Mingazov takarásból leadott távoli korongjára nem tudott reagálni Melnyicsuk (1-0). A mérkőzés közepén újra létszámfölényben támadhattak a cívisvárosiak, kibekkelték a székesfehérváriak. A második szünet előtt négy perccel egyenlített Anatoli Bogdanov együttese, Salamon távoli lövése megröptette Hetényi kulacsát (1-1). A középső harmad végén eljött a második FEHA19-fór, ami fél perc erejéig átlógott a harmadik elejére.

A meccs korábbi előnyeihez hasonlóan ez a lehetőség is kimaradt, akárcsak nem sokkal később a FEHA19 esetében is. A találkozó következő emberfórja során már bejutott a kapuba a korong: Hetényi a védése után nem találta a játékszert, viszont Koszinszkij igen, így a székesfehérváriak fordítottak (1-2). A DEAC hajtott az egyenlítésért, három perccel a vége előtt öt a négy ellen támadhatott, majd a kapuslehozatalt követően már kettővel több hazai lehetett a jégen. A fórt technikailag nem használták ki a cívisvárosiak, ellenben a kiegészülés után nem sokkal Vasziljev révén kiharcolta a hosszabbítást a debreceni együttes.

A túlóra 27. másodpercében a kiugró Bucskinnal szabálytalankodtak, büntetőt lőhetett, a próbálkozása a kapuvason csattant. A ráadást a nemrég a ferencvárosiaktól kölcsönvett Seregély döntötte el, amikor jól mozgott be a kapu elé, majd értékesítette a passzt.

A FEHA19 3-2-re győzött, vasárnap a DVTK Jegesmedvéket fogadja. A DEAC-ra ugyanazon a játéknapon az FTC-Telekom vár.

DEAC–FEHA19 2-3 (0-0, 1-1, 1-1, 0-1)

Artyom Vaszjunyin vezetőedző, DEAC: - A gólon kívül nem sok minden hiányzott a játékunkból. Voltak hibáink, a kiállítások a legrosszabbkor jöttek, pedig beszéltük, hogy próbáljuk elkerülni őket. A második harmadban eldönthettük volna a meccset, lehetett volna ez egy sok gólos mérkőzés is. Egyszerűen nem tudunk betalálni, márpedig egy góllal nem lehet meccset nyerni, még a FEHA ellen sem. Megint azt kell mondjam, hogy 50 percig – most már kicsit több ideig – megvolt a küzdés, de ez még mindig nem elég. Pont a FEHA ellen bukjuk el a pontokat, akik ellen nyernünk kellene. Az egész szezonunk olyan, hogy elbukjuk az alsóházi rangadót, aztán egy topcsapatot sikerül elkapni. Úgyhogy most már megint az a helyzet, hogy valamelyik topcsapat ellen pontokat kell szereznünk. Úgy látszik, hogy ebben vagyunk jók.

Anatolij Bogdanov vezetőedző, FEHA19:
- Mindkét csapat megértette ennek a meccsnek a fontosságát. Rövid volt a padunk ma, sok új játékos jött fel az U21-es csapatból. Belekóstolhattak a nagyok világába. Mindig nehéz Debrecenben játszani, és most három vagy még kevesebb sorral játszottunk végig. Bárhonnan is nézem, ez egy jó eredmény számunkra.