Serdülők: tornagyőzelem itt, tornakezdet ott

2013.12.20. 23:58 |
Az U15 Linzben, az U16 Kaposváron játszott mérkőzéseket.

Az U15-ös válogatott pontveszteség nélkül nyerte meg a linzi tornát!

Ausztria ellen már a nyolcadik percben 2-0-ra vezetett a magyar csapat, Madacsi Benedek és Varga Balázs góljával. A 27. percben szépített Ausztria. A harmadik játékrész elején aztán a magyar válogatott került emberelőnybe, amit Péter Andor váltott gólra. Két és fél perccel később Szalma Zsolt is betalált, amire hiába érkezett egy gyors osztrák válasz, 4-2 maradt a vége a mieinknek.

A linzi legelső meccsen Péter Andor szerzett vezetést a 18. percben, majd emberelőnyből a 42. percben duplázott. A szlovénok az 57. percben, előnyben lőttek gólt, majd rosszul döntöttek a kapuslehozatallal. Lőczi Árpád betalált, ezzel 3-1-re nyert Magyarország. A második meccsen Olaszországot győzték le a fiatalabbik serdülősök. Az ötödik percben már 2-0-ra vezettünk Lőczi Árpád és Péter Andor révén. Bár szépítettek az olaszok, Szalma Zsolt még a harmadban visszaállította a kétgólos különbséget. A meccs hátralévő részében kiegyenlítettebbé vált a játék, a második játékrészt 1-1-re hoztuk, Csiki Attila volt a magyar gólszerző. A mérkőzés mindössze két emberelőnyös helyzetéből az egyiket értékesítettük Kedves Richárd révén a harmadik harmad felénél, beállítva az 5-2-es végeredményt.

Az U16-osok Ausztriával és Szlovéniával játszott pénteken. A déli –osztrákok elleni – mérkőzésen már a 8. percben 3-0-ra vezettek az ellenfelek, nem kezdett jól a magyar csapat. Török és Jancsó révén a második játékrészben közelebb kerültünk Ausztriához, de két emberhátrányos gól után ismét háromgólosra duzzadt a különbség. Gyurgyev a 47. percben szépített, ám több gól nem esett, 5-3-ra nyert nyugati szomszédunk.

A mérkőzés után három játékossal videós interjú is készült, ezeket megmutatjuk.

Az este 8 órakor kezdődő szlovénok elleni meccsen sem indított túl jól a csapat, az első gólokat ellenfelünk szerezte. A második harmad elején Szita Donát volt eredményes, a harmadik játékrészt azonban így is 4-1-es szlovén vezetéssel indult. A srácok az utolsó húsz percben rákapcsoltak, az 58. percre pedig kiegyenlíteni is sikerült: Tóth Renátó, Török Patrik és Török Viktor góljaival. Jöhetett tehát a hosszabbítás, majd miután nem született újabb gól, büntetőkkel végződött a meccs. Ebben pedig Szlovénia volt jobb, szerencsésebb, így nyert 4-3-ra.