Rookie Cup: döntős a MAC Budapest is

2015.03.30. 12:02 |

Az elmúlt hétvégén Ljubljanában és St. Pöltenben került sor a European Rookie Cup harmadik és negyedik tornájára, Szlovéniában a MAC Budapest serdülő csapata volt érdekelt, míg Ausztriában Miskolc korosztályos csapata mérkőzött meg a nemzetközi ellenfelekkel.

„A European Rookie Cup nagy előrelépést jelent úgy az osztrák jégkorong fejlesztésében, mint az európai utánpótlás jégkorong előmenetelében. Örömmel veszem a mérföldkőnek számító támogatást, amelyet az Európai Uniótól kapott ez a tornasorozat. Ugyanakkor dicséret illeti a szervezők innovatív hozzáállását is, amellyel összehozták ezeket az országokat és bevonják őket olyan workshopokba, ahol a sportágunkat leginkább fenyegető tényezők ellen lépnek fel.” – nyilatkozta Rene Fasel, az IIHF elnöke.

Hibátlanul jutott az áprilisi négyes döntőbe a serdülő bajnokság ezüstérmese, minden mérkőzésen legalább hét gólt szerzett a Svasznek-Bylesjö edzőpáros által irányított gárda. A Ljubljanában megrendezett négyes tornán olyan neves klubok utánpótlását múlta felül a MAC, mint a Medvescak Zagreb, a HK Slavija Ljubljana Junior és a Graz 99ers. A legszorosabb mérkőzésen is négy góllal győzött a budapesti együttes a Graz elleni, már tét nélküli zárómeccsen.

Eredmények:

Tabella:

Negyedik magyar csapatként a Miskolci Jegesmedvék U16-osai utaztak a Rookie Cup ausztriai tornájára, ahol már lényegesen szorosabb eredmények születtek minden mérkőzésen. A dél-tiroli együttes elleni 4-2-es győzelemmel indítottak a Macik, majd szombaton a RedBull Salzbug korosztályos csapata ellen 20 perc után még vezettek, egy kemény második harmad révén viszont az osztrákok örülhettek a győzelemnek. A zárónap szoros küzdelmet hozott, a HK Triglav Kranj végül a harmadik harmadban fordította javára a találkozó állását, ezzel megszerezve a tornagyőzelmet is.

Eredmények:

Tabella:

Így tehát a rendező Salzburg nem vesz részt az április 10-12. között megrendezésre kerülő négyes döntőn, ott lesz viszont a Fehérvár AV19, az EAC Junior Capitals, a MAC Budapest és a HK Triglav Kranj. Magyarország tehát az egyetlen, ahonnan két résztvevő is érkezik az osztrák és a szlovén induló mellett.