Az U18-as válogatott nyert Franciaországban

2014.02.07. 00:27 |
A felnőttek mellett sok utánpótlás válogatott is játszott csütörtökön.

Csütörtökön is sok utánpótlás meccset láthattunk, négy válogatottunk játszott a tornáikon. Az eredmények, videós értékelések alább találhatók.

U18, Colmar (Franciaország):

Jól sikerült az U18-asok első meccse Franciaországban, a házigazdákat 4-2-re verték a fiúk.Az első harmadban nem esett gól, majd kétszer is vezetést szereztek a franciák de nem engedtük őket meglépni. Mindkétszer Galló volt eredményes. Az 56. percben Erdély góljával a vezetést is megszereztük. A meccs végén hiába igyekeztek a franciák, hősiesen védekezett a magyar csapat és nem engedte ki a győzelmet a kezéből. Galló Vilmos értékelte a meccset, a videót itt tudják megnézni.

2014. február 6., csütörtök, 19.00: Franciaország–Magyarország 2-3
2014. február 7., péntek, 15.00: Magyarország–Olaszország
2014. február 8., szombat, 12.00: Magyarország–Szlovénia

U18-as válogatott, Telfs (Ausztria):

U18-as fiaink Telfsben második meccsüket az osztrákok ellen játszották. A mérkőzés 10. percében Felföldy Phillipp révén vezetést szerzett Magyarország, ezt az előnyt a meccs feléig sikerült tartani. A második harmad végén jött egy rossz időszak, 99 másodperc alatt három gólt lőtt Ausztria, így negyven perc után 3-1-re vezettek a hazaiak. A záró játékrészben három újabb osztrák gól született, így 6-1-re nyert Ausztria.

Videós értékeléseket az alábbi játékosoktól hallhatnak, a nevekre kattintva: Lakatos Levente, Nagy Péter, Plesz Bendegúz, Szlépka Armand.

2014. február 5., szerda, 19.00: Ausztria–Magyarország 5-2
2014. február 6., csütörtök, 14.00: Ausztria–Magyarország 6-1
2014. február 7., péntek, 13.00: Ausztria–Magyarország

U16, St. Pölten (Ausztria):

St. Pöltenben a serdülők két meccset játszottak csütörtökön. Ausztria és Franciaország ellen is egy góllal maradtak alul. Az első, osztrákok elleni meccsen az első harmadot 2-0-ra Ausztria nyerte, majd  4 magyar gól esett zsinórban, már a középső harmadban fordítottunk, azt a 20 percet 3-0-ra nyertük. Sajnos az utolsó 10 perc nagy részét emberhátrányban játszottuk végig, ennek az lett az eredménye, hogy az utolsó 5 percben 3 gólt is kaptunk. Vitatott, hogy 4-4 után a dudával egy időben vagy néhány másodperccel utána esett az 5. hazai gól, de a zsűri és a játékvezető döntése a lényeges, szerintük pedig gól volt. Az első meccsen végig Győri Boldizsár védett, góljaink közül 2-2-t vállalt Kreisz Brunó és Török Patrik. Mayer Péter edzői értékelés szerint végig domináltunk a mérkőzésen, de ezért nem adnak pontot sehol, fontos, hogy folyamatosan javuló játékkal 60 percen át legyünk képesek a teljes koncentrációra.

Az első harmad nem hozott gólt a franciák elleni meccsen, a másodikban 1-1, a harmadikban 1-0 volt az eredmény. A magyar válogatott gólját Gombos Bence lőtte. A kapuban Szeles Martin nagyon jó teljesítményt nyújtott. A franciák sokkal többet lőttek kapura, mégis csak kettőt sikerült belőniük, tehát a védekezésünk nagyon jó volt. Értékes mérkőzés volt a felkészülés szempontjából egy fizikálisan erősebb, nagyobb játékosokból álló riválissal.

2014. február 6., csütörtök, 10.40: Ausztria–Magyarország 5-4
2014. február 6., csütörtök, 19.40: Franciaország–Magyarország 2-1
2014. február 7., péntek, 19.40: Magyarország–Ausztria
2014. február 8., szombat, 10.00: LA Stars–Magyarország

U15-ös válogatott, Telfs (Ausztria):

Másodjára már 3×20 perces találkozót játszottak csütörtökön a magyar fiatalok Lengyelország ellen. A 3. percben a lengyelek szereztek vezetést, ám öt perccel később Makovics Bence egyenlített, a 14. percben pedig Bognár Patrik fordított, viszont nem tartott sokáig az előny, mert egy perc múlva egyenlített Lengyelország. Több gólt viszont már nem lőttek, míg a magyarok négyet igen, a második harmadban Szalma Zsolt és Révész Marcell volt eredményes, a záró húsz percben pedig előbb Lőczi Árpád, majd Madácsi Benedek is betalált a lengyel kapuba, így 6-2-es magyar diadal született, Nagy Kristóf 29 védést mutatott be.

Videós értékelést az alábbi játékosoktól hallhatnak, a neveke kattintva: Madácsi Benedek, Nagy Kristóf, Vincze Gergő

2014. február 5., szerda, 8.30: Ausztria–Magyarország 4-2
2014. február 6., csütörtök, 19.00: Magyarország–Lengyelország 6-2
2014. február 7., péntek, 9.30: Magyarország–Lengyelország
2014. február 7., péntek, 17.00: Ausztria–Magyarország