Rangos tornán bizonyított a női válogatott

2016.01.02. 14:33 |

Az A-csoportos Kanadával, Csehországgal és a divízió 1-es Ausztriával mérte össze erején felnőtt női válogatottunk a szilveszteri Négy Nemzet Tornán. Kanada nagy falat volt, Csehország ellen viszont győzni tudott Marton Tibor együttese, végül a házigazda ellen zárt a tornán.

Kanada – Magyarország 8-0

A tavaly december 30-i találkozó ismétlésére került sor felnőtt női válogatottunk első megmérettetésén az újévi Négy Nemzet Tornán, St.Pöltenben. Az akkori 6-1-es végeredmény ezúttal 8-0-ra alakult. Nem meglepő módon leginkább ellenfelünk akarata érvényesült, hiszen Kanada a világ legjobbjait neveli hosszú ideje a női jégkorongban.

„Azt kértük a lányoktól a mérkőzés előtt, hogy ne az ellenfél mezét nézzék, ne legyen bennük túlzott tisztelet, csak játsszanak bátran. Ez az elején nem működött, ami ugyan nem jó dolog, de valamennyire érthető” – mondta Marton Tibor szövetségi kapitány. „Azt kértem, legyünk bátrak, mert ha hibázunk, azt ki tudjuk javítani, de ha bátortalanok és inaktívak vagyunk, azt nehezebb.

Folyamatos javuló tendenciát mutatott a játékunk, a mérkőzés második felében a küzdőszellem kiváló volt.

Fontos, hogy az ellenféltől és minden olyan körülménytől függetlenül, amit mi nem tudunk befolyásolni a magunk szintjén, vagy azon felül játsszunk 60 percen keresztül.

Kanadának nagyon erős csapata van, de nem vallottunk szégyent. A találkozót követően azonnal nekiálltunk a meccs-videó megvágásának, hogy az új évet pozitívan és a fejlesztendő területekről szóló klipekkel kezdhessük.

Csehország – Magyarország 2-3 bü.

Történeti eseménynek is nevezhetjük azt, ahogyan a 2016-os évet kezdte női válogatottunk, hiszen az A-csoportba éppen visszajutó Csehország éles válogatottját sikerült legyőznie a Négy Nemzet Torna második meccsén. A kaput ezúttal is Németh Anikó védte.

Az első harmad egyetlen találatát ellenfelünk vitte be, de a második játékrész ötödik percében egyenlített az idősebbi Pintér lány, Lili. Nem sokkal később viszont ismét csehek örülhettek, Ledlova szerezte vissza a vezetést az állás pedig egészen a végjátékig nem változott. Végül az 56. percben Medgyes Dorottya révén egalizáltunk ismét és döntetlenre hoztuk a rendes játékidőt. A hosszabbításban nem született döntés a büntetőlövéseknél viszont már mi voltunk jobbak. Pintér Lili rávezetése döntött a javunkra.

„Tegnap is keményen dolgoztunk, de ma eredményesebbek voltunk” – nyilatkozta a szövetségi kapitány a találkozót követően, majd belement a részletekbe is:

„A védekező harmadban leszűkítettük a teret és az ellenfél idejét, ehhez pedig egy kiváló kapusteljesítmény is párosult.

A céljaink viszont nem változtak, az elvárás nem az eredmény tekintetében van, hanem a teljesítményt illetően. Ma kihoztuk a maximumot magunkból, az, hogy ehhez pozitív eredmény párosult, csak egy hangulatjavító faktor a szezon ezen szakaszán.

Büszkék vagyunk a lányokra, hogy sikerült legyőzniük Csehországot.”

Magyarország – Ausztria 1-5

A zárás a házigazdának jött ki jobban, már az 5. percben vezetést szerzett, majd a 17.-ben jött egy nagyon gyors gólváltás, Altmann második találatára Dabasi Réka válaszolt húsz másodpercen belül, így az első szünetre maradt az egygólos különbség. Egy újabb emberelőnyből viszont növelni tudta előnyét Ausztria, majd a meccs felezőpontjánál már három volt közte, Beitler duplázott ebben a harmadban. A harmadik harmad felénél játéklehetőséget kapott Horváth Vanessa is, a tornán először válthatta Németh Anikót a magyar kapuban. Altmann tehát már vele szemben alakította mesterhármassá produkcióját.

„A három mérkőzés közül ezzel vagyok a legelégedetlenebb. Több lehetőséget hagyott nekünk Ausztria, mint a másik két csapat, mi pedig azt hittük, hogy akkor a védekezésünkre kevesebb energiát és figyelmet kell fordítanunk. A másik probléma a kapuk előtti határozatlanság volt.

Egyértelmű, hogy Ausztriának jobb csapata van, de határozott és fegyelmezett játékkal eredményesebbek lehettünk volna” – értékelt a torna utolsó meccsét követően Marton Tibor.

A KERET

Kapusok (2): Németh Anikó, Horváth Vanessa (mindketten KMH Budapest)

Hátvédek (6): Mayer Fruzsina (Vasas SC), Medgyes Dorottya (University of North Dakota), Németh Bernadett, Tóth Enikő, Trencsényi Kitti (mind KMH Budapest), Odnoga Lotti (Vermont Academy)

Csatárok (16): Brgles Nóra, Pintér Lili (mindketten SDE Stockholm), Dabasi Réka, Gowie Alexandra, Grkovic Jelena, Pártos Réka, Pavuk Petra, Pintér Hanna, Rónai Alexandra, Szelényi Lilien, Somogyi Vivien, Ungár Rebeka (mind KMH Budapest), Gottlibet Zóra, Jókai Szilágyi Kinga (mindkedden Vasas SC), Jókai Szilágyi Zsófia (MSSK Pitea), Kiss Andrea (SC Weinfelden)

Szakmai stáb

Szövetségi kapitány: Marton Tibor
Edző: Bedő Botond
Kapusedző: Zuzana Tomcikova
Erőnléti edzők: Gallyas Gabriella, Kozák Attila
Stábtag: Fodor Zoltán
Csapatvezető: Jasó Judit
Felszerelés menedzser: Medgyes László

A PROGRAM

2015. december 30.
19:00 Ausztria-Kanada 2-5

2015. december 31.
15:00 Csehország-Ausztria 6-3
16:00 Kanada-MAGYARORSZÁG 8-0

2016. január 1.
18:30 Csehország-MAGYARORSZÁG 2-3 bü.

2016. január 2.
10:30 MAGYARORSZÁG-Ausztria 1-5