Ráadásban nyerte meg a derbit az FTC

2019.01.26. 23:20 |
Kétgólos hátrányból állt fel a Ferencváros, és Switzer találatával győzött az UTE ellen az Erste Liga középszakaszában. A Csíkszereda is szoros meccsen diadalmaskodott a DEAC ellen.

FTC-Telekom–Újpesti TE 3–2 (0–1, 0–1, 2–0, 1–0) – hosszabbítás után

A derbi előtt Nagy Gergő csapatkapitány átvette az alapszakasz győztesének járó Bíró László vándorkupát. Az FTC újoncot avatott: Arany Gergely kisebb sérülés miatt már Miskolcon sem védett, Pleszkán József pedig megbetegedett, így a kapuban bemutatkozott a 19 éves Maros Botond, akit kettős igazolással szerződtettek a Pesterzsébeti HC U20-as csapatától.

A derbit mindkét csapat lendületesen kezdte. Előbb a Fradinak voltak helyzetei, majd az UTE nagyjából a második komolyabb lehetőségét gólra váltotta Nagy Nilan révén. A folytatásban a hazai csapat rákapcsolt, és volt ziccere is, de Duschek jól védett.

A meccs első emberelőnyét az UTE ki is használta: Varga Arnold lőtte be Csányi Karol passzát a 26. percben. Sági növelhette volna a különbséget, de Maros bravúrral mentett. A Fradinak emberhátrányban is voltak lehetőségei, de nem mentek be. Igyekezett növelni a nyomást az FTC, a gól azonban továbbra is váratott magára. Az Újpest veszélyes kontrákat vezetett. A harmad végén Sági kaszálta el Switzert, de a büntetőt is fogta Duschek.

A 48. percben tudott szépíteni a Fradi: Roczanov próbálkozása kipattant Duschekről, ám Rafaj a hálóba vágta a korongot. A gól után hamar megpróbált visszatámadni az Újpest, de Maros egymás után három nagy védést is bemutatott. A hazaiak mág jobban rákapcsoltak, és egy emberhátrányt még kivédekezett az UTE, de a másodikat már nem tudta: Tóth Richárd cselezte magát helyzetbe, majd Tóth Adrián elé játszott, aki nem hibázott. A hajrában rengeteg volt a lövés, de a kapusok jól teljesítettek.

Az utolsó másodpercben Kiss-Rusk szabálytalanságának köszönhetően az FTC 4 a 3 ellen kezdhette a ráadást, és bár rengeteg volt a helyzet, ezzel még nem tudott élni. Egyenlő létszámnál viszont Switzer döntött.

A két együttes hétfőn este Újpesten is összecsap.

Nyilatkozatok

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC: “Az első harmadban nem úgy játszottunk, ahogy elterveztük, indiszponáltak voltunk. A második játékrész egy fokkal job volt, jöttek a helyzetek is, de nem tudtuk őket belőni, bár volt kapuvasunk is emberelőnyben. A harmadik harmadban már tudtuk játszani azt a játékot, amit kell, óriási karaktert mutattunk, hogy vissza tudtunk jönni ebbe a mérkőzésbe és menet közben váltani. Az utolsó 20 perccel elégedettek lehetünk. Belehajszoltuk magunkat a győzelembe.”

Szilassy Zoltán, vezetőedző, UTE: “Az egy pont sokat érhet még, de bosszús vagyok, hogy elengedtünk kettőt. A harmadik harmadra passzívak lettünk, visszahúzódtunk. Sok teret adtunk a Fradinak, elkezdték lőni a kaput, és eredményesnek bizonyult a játékuk. Jó üzenet a számunkra, hogy volt két jó harmadunk, látjuk, hogy miben kell javulnunk, és ezt kell folytatnunk egy teljes meccsen át. Optimistán nézek a hétfő elébe, biztosan nagy meccs lesz, és remélem, hogy vissza tudunk vágni.”

Sport Club Csíkszereda–DEAC 3–2 (0–0, 1–0, 2–2)

Teltház és remek hangulat várta a csapatokat. Nagy iramban és sok helyzettel indult a meccs. Valamivel aktívabb volt a házigazda az első harmadban, de a debreceni támadások is rejtettek veszélyt magukban. A sportszerű találkozón a harmad vége előtt három perccel jött az első csíki emberelőny, de sem Valchar, sem Fodor nem tudta legyőzni az ismét remekül védő Hetényit. Már csak másodpercek voltak a harmadból, amikor egy védelmi hibát követően Lundström mutatott be egymás után több bravúrt. Flinta szerencsétlenül ütközött saját csapattársával, és nem tudott visszatérni.

A második harmadban folytatódott az enyhe hazai fölény, a Részegh palánkra lökése miatt megítélt emberelőny alatt viszont csak helyzetekig jutottak a kék-fehérek. A 27. percben Lundström védett hatalmasat, majd a meccs derekán a Becze-Valchar-Taratuhin trió egy villámgyors összjáték után vezetéshez juttatta a hazaiakat, a befejező szerepét az orosz csatár vállalta. A harmad további részében két emberelőnyt is kihasználatlanul hagyott a Debrecen, sőt, ezekben a periódusokban is a házigazdáknak voltak nagyobb helyzeteik.

A záró harmadot érezhetően élesebben kezdte az egyenlítésért hajtó DEAC, és ennek meg is lett az eredménye: Németh löbbölt passzát Kulesov lőtte el Lundström mellett, aztán három perc múlva Novotny bombája már a vezetést jelentette a sárga-feketéknek. Fordulatra fordulat következett: egy Lundström-védés utáni lecsorgóval Belov látta meg a középen kilépő Panovot, aki nem hibázott, 20 másodperc alatt egyenlített a Sportklub. Iramos, lüktető volt a játék, mindkét csapat a győzelemre hajtott, nyoma sem volt az óvatoskodásnak. Végül egy újabb apró védelmi hiba döntötte el a meccset: Taratuhin passza után a kék vonalon egyedül maradt Valchar vezethette rá a korongot Hetényire, és újra vezetéshez juttatta a szeredaiakat.

A Debrecen a maradék percekben hiába hajtott az egyenlítésért, az időkérés sem segített, hisz Beczéék taktikusan tartották a korongot, lövéshez sem engedve ellenfelüket. A Sportklub így hibátlan maradt a középszakaszban, és a felsőház élén áll.

Don MacAdam, vezetőedző, Csíkszeredai Sportklub: „Szórakoztató, izgalmas meccset játszottunk, ahol igazi csapatmunkát végeztünk. A meccs lélektani pillanata a gyors egyenlítő gólunk volt, karaktert mutatott a csapat a nehezebb pillanatokban is. Két kiváló kapus és remek támadószekciók összecsapásából kerültünk ki győztesen, tetszett, amit a jégen láttam.”

Kecskeméti Áron, másodedző, DEAC: „Nagyon jó, igazi “play-off” szagú meccset játszottunk. Összességében tetszett a játékunk, viszont a záró harmadban saját bőrünkön tapasztalhattuk meg, mit jelent ezen a szinten, ha hibázunk akár a támadó-, akár a védekezőharmadban. Ezeknek a hibáknak a kiküszöbölésén kell dolgoznunk a továbbiakban.”

(Fotó: FTC Jégkorong)