Pat Cortina: Jó helyzetben vagyunk, de csak most kezdődik a szezon

2024.08.29. 10:30 |

A női válogatott szövetségi kapitánya elégedett a nyáron végzett munkával és a füsseni felkészüléssel is. A magyar együttes csütörtökön este Szlovákia ellen kezd.

Az eddigi talán legfontosabb szezon előtt állunk a női válogatott történetében az olimpiai selejtezővel és az A csoportos vb-vel. Milyen érzésekkel vág neki az idénynek, és mit lát a játékosokon?

Határozottan fontos ez a szezon, de remélhetőleg lesznek még ennél is fontosabbak a közeljövőben. Már egy éve készülünk arra a kihívásra, ami vár ránk. A játékosok nagy része már azóta beszél erről, hogy legutóbb az olimpiai selejtezőben szerepelt. Mindenki tisztában van az előttünk álló lehetőséggel. Közös a célunk, és mindenki a legjobbat akarja kihozni ebből a lehetőségből. Jól dolgoztunk a nyáron és most a füsseni edzőtáborban is. Jónak tűnik a kémia a csapaton belül, mindenki fókuszáltan készül. Jó helyzetben vagyunk, de még csak most kezdődik a szezon. Mindenki tudja, hogy a lehető legjobbnak kell lennie, hogy a célunkat elérjük.

Nyáron több összetartása is volt a csapatnak, nem a nulláról indul a szezon. Mennyire volt elégedett az ottani munkával?

Szerencsések vagyunk, hogy megvolt a lehetőségünk havonta legalább egy hétig jégen készülni. A játékosok többsége jobb munkát végzett, mint általában nyáron. Remélem, hogy fent tudjuk tartani a megfelelő munkamorált és attitűdöt a szezon során. Kezdődik a klubszezon is, ami szintén fontos a játékosoknak. Jól kell kezelnünk az energiákat és a prioritásokat.

Erre a hétre mik a prioritások?

A nyár főleg a képességfejlesztésről szólt, most pedig több taktikai feladatot végzünk, készülve a mérkőzésekre. Az edzői stábbal azon dolgozunk, hogy a játékosok megértsék, elsajátítsák és magukévá tegyék az identitásunkat, azt, hogyan akarunk játszani ebben a szezonban. Ez időbe telik. Ha ezen a héten egy oldalra tudunk kerülni ebben, az fontos előrelépés lesz. Eddig remekül dolgoztak a játékosok, koncentráltak, megvan a versenyszellem és megpróbálják végrehajtani, amit kérünk tőlük.

És mit vár a füsseni mérkőzésektől?

Érdekes torna lesz. Nem hiszem, hogy az ellenfelek a legjobb kerettel érkeztek, hiszen az Észak-Amerikában szereplők közül nem tud mindenki itt lenni. A szezon elején vagyunk, de mindenkinek fontos, hogy megmutassa, a helyes irányba tart. Jó és fontos meccsek lesznek ezek a számunkra.

Az egyik új arc a keretben Madeline Leidt. Mit adhat ő a csapatnak?

Remek játékos, tudja, hogyan kell a koronggal és anélkül is játszani, valamint vannak vezetői tapasztalatai. A nagyobb verseny csak hasznos lehet. Ha a későbbiekben is tagja lehet a keretünknek, akkor fontos erősítés lehet a számunkra.

Három fiatal játékos, Hajdu Lili, Hiezl Réka és Polónyi Petra is lehetőséget kaphat. Tőlük mit vár?

Örülök, hogy ebben a környezetben is láthatom őket, segíthet fejleszteni a játékukat, hogy itt vannak, velünk edzenek és felnőtt mérkőzéseken szerepelhetnek.

A füsseni torna programja:

Augusztus 29., 19.30 Szlovákia-Magyarország
Augusztus 30., 15.00 Magyarország-Franciaország
Augusztus 31., 14.30 Németország-Magyarország

A mérkőzéseket ezen a linken lehet nézni (fizetős stream).

A keret:

Kapusok: Bogáti Bianka, Németh Anikó

Hátvédek: Baker Taylor, Hajdu Lili, Kiss-Simon Franciska, Koncz Boglárka, Márton Adél, Mayer Fruzsina, Németh Bernadett, Odnoga Lotti

Csatárok: Dabasi Réka, Fehér Nikolett, Gondos Tamara, Hiezl Réka Effi, Horváth Imola, Huszák Alexandra, Jókai-Szilágyi Kinga, Kreisz Emma, Leidt Madeline, Márton Luca, Pázmándi Zsófia, Polónyi Petra, Rónai Alexandra, Seregély Míra, Williams Hayley

A stáb:

Pat Cortina szövetségi kapitány, Delaney Collins másodedző, Kis András másodedző, Pillók Martin másodedző, Budai Krisztián kapusedző, Gallyas Gabriella erőnléti edző, Dénes-Nagy Veronika rehabilitációs edző, Falvi Zsófia masszőr, Jasó Judit csapatvezető, Tornyi Gábor felszerelés-menedzser, Kaposi Dávid média