Ötmeccses vasárnap

2016.10.31. 00:27 |
A válogatott szünet előtt még sor került egy meccsdömpingre a vasárnapi meccsnapon. A Fehérvár kikapott, a DAB győzött Erdélyben, Debrecen hazai pályán szerzett értékes győzelmet, az UTE és a MAC idegenben gyűjtött három pontot.

Debreceni HK - DVTK Jegesmedvék 2-0 (1-0, 0-0, 1-0)

A hajdúságiak továbbra is veretlenek Orlovval a kapujukban, az orosz hálóőr 47 védéssel járult hozzá csapata sikeréhez. A miskolciak 7 mérkőzés után kaptak ki újra a cívisvárosiaktól, valamint megszakadt 8 meccses veretlenségi sorozatuk a MOL Ligában.

A kelet-magyarországi rangadó első harmada három vendég és egy hazai kimaradt emberelőnyt hozott, valamint egy gólt, a 14. percben Piszkunov révén a Debrecen megszerezte a vezetést. A második játékrész hatalmas Jegesmedvék-fölényt hozott, ezt remekül jelzi a 21:3-as kapura lövési mutató, ám Orlov kapus vezetésével a debreceniek állták a rohamokat. A záró húsz percben is küzdött a címvédő az egyenlítésért, 18-szor lőtt kapura, eredménytelenül. A végjátékban Berta Ákos is betalált Adorján kapujába. A Debrecen 2-0-ra nyert, nagyban Jevgenyij Orlov 47 védésének köszönhetően. A DHK 2016. január 8. óta először győzte le a Jegesmedvéket, továbbá véget ért a vendégek 8 meccses győzelmi szériája.

Jevgenyij Muhin, Debreceni HK: - A miskolci együttes a játékerő és a játékosok képességei szerint is a legjobb a MOL Ligában. Komolyan készültünk ellenük, de a mérkőzésen érződött, hogy az övék az erősebb csapat. A kapusunk ma egészen rendkívüli teljesítményt nyújtott, de az egész csapatunk végig küzdött, hajtott, megérdemeltük a győzelmet.

Doug Bradley, DVTK Jegesmedvék: - Nem találok szavakat a debreceni kapus teljesítményére, olyan jelzők jutnak eszembe, hogy fenomenális, fergeteges, parádés! A győzelmük nyilván nemcsak az ő érdeme, hanem a mezőnyjátékosoké is, akik hősiesen védekeztek. Mi elég gyengén játszottunk, emiatt aztán ma este elkapták a medvét…

SC Csíkszereda - Fehérvári Titánok 4-2 (3-0, 0-1, 1-1)

A rossz eredménysorozat ellenére közel telt ház előtt lépett jégre a Csíkszeredai Sportklub és a Fehérvári Titánok a jégkorong MOL Liga újabb játéknapján. A csíki közönség pedig azt látta, amit mindig is szeretett: kedvenceik nagyon jól kezdték az összecsapást hiszen előbb Wood, majd Péter tett arról, hogy nagyon gyorsan kétgólos legyen a hazai előny. A folytatásban sem álltak le a hazaiak – Antal Zs. szólót rontott –, de ahogy teltek múltak a percek, úgy egyenlítődött ki a találkozó. A végszó ennek ellenére a Sportklubé volt. Wood újabb találattal jelezte, hogy nemcsak a védőmunkája kiváló.

A középső játékrészben igyekezett a fehérvári csapat is, több kecsegtető helyzete is volt, amelyek közül egyet értékesített is Hamvai révén. Helyzetei a csíki csapatnak is voltak, a legnagyobbat Farkas hagyta ki, aki egy az egyben nem tudta megverni Scolat.

Az utolsó felvonás elejét még bírták a vendégek, majd fokozatosan elfáradtak. Ezt pedig góllal is büntették a kék-fehérek: Antal Zs. a kaput megkerülve csapta be Scolát. A hajrá viszont innentől kezdve nem tartogatott sok izgalmat, még akkor sem, ha a vendégek másfél perccel a vége előtt Shupe révén kihasználtak egy kettős emberelőnyt.

Tom McCarthy, Csíkszeredai Sportklub: - Nagyon határozottan jöttünk ki a mérkőzésre és ez meg is látszott az eredményen. A nap legfontosabb tanulsága az, hogy ha gólt kapunk akkor az nem jelenti a világ végét. Ugyanúgy kell menni tovább is, mint előtte. Az elmúlt négy-öt mérkőzésen már jól játszottunk, csak mindig belestünk saját magunk csapdájába. Ez most nem történt meg. Ez most egy nagyon jó érzés, hogy bizonyítottuk, hogy hatvan percen át tudunk jól játszani. Nagyon bízóm abban, hogy ezzel a győzelemmel lezártuk a rossz sorozatot és rátérünk a helyes útra és egy új kezdet indul el.

Kóger István, Fehérvári Titánok: - Az első harmadot nagyon langyosan kezdtük, teljesen elengedtük. Nem tudom, hogy a sok utazás, illetve a sok meccs tette-e ezt. A három gól előnyről ez a Csíkszereda van olyan jó csapat, hogy megtart minket. 3–1 után a negyedik találat elkerülhető lett volna. Kaput megkerülve manapság már nem illik gólt kapni. Két harmadon át sokat dolgoztunk, hogy kiegyenlítsünk. A második húsz percben a lehetőségeink is megvoltak, majd a harmadik harmadra nem éreztem a frissességet a csapatban.

HK Beograd - UTE 2-3 (0-1, 0-2, 2-0)

Az utolsó másodpercben a belgrádiak ütőjében maradt az egyenlítés. Az UTE 20 másodperc alatt nehezítette meg a saját dolgát a szerb fővárosban.

Végig egyenrangú ellenfele volt a mezőnyben a HK Beograd az újpestieknek, de a jobbnál jobb helyzeteiket sem tudták értékesíteni. A meddő belgrádi támadójáték ára háromgólos újpesti vezetés lett a második szünetre. Először Csányi szerzett gót a 8. percben, majd Sikorcin duplázta meg az előnyt a 32.-ben, végül Hebar bombázott előnyben Trifonov hálójába a 39. percben. Nem volt érdemtelen az újpesti vezetés, de a játék képe nem ezt sugallta. Ugyanakkor hiába közhely, a helyzeteket be kell lőni, ez pedig a belgrádiaknak nagyon nem ment, még kettős előnyben sem. A fordulópont a 46. percben érkezett el, amikor Dömötört küldték ki 5+20 perccel térdhasználat miatt, majd az 5 perces kiállítás alatt Hebart is kiküldték. A kettős előnyből ki más, mint Turcotte szerzett gólt, ez pedig ébresztőleg hatott a többiekre is, 21 másodperc múlva Szabados 3-2-re alakította az eredményt. Szilassy Zoltán időt kért, sikerült megnyugtatnia csapatát és rendeznie a sorokat, az 5 percből hátralevő idő gól nélkül telt el. Az 56. percben Árvay mehetett ki a hazai oldalról, de Sikorcinéknak nem sikerült növelniük az előnyt, így rendkívül izgalmas végjáték ígérkezett. Annál is inkább, mert az 59. perc elején Kiss Dániel, a 60. perc elején pedig Hegyi Ádám jutott a kiállítás sorsára. A kettős előnyben beszorította a lilákat a Beograd, ám semmi nem ment be, az utolsó másodpercben például a Siláról oldalra csorgó korongot sikerült a hazai csatároknak a szinte teljesen üresen álló kapu mellé visszalőniük. A helyzeteik már megvannak a szerbeknek, de amíg nem tanulják meg, hogy ezeket be is kell lőniük, addig csak ilyen szívinfarktus közel állapotba hozó vereségeket fognak szenvedni, ahogy ez vasárnap este is történt.

Ferencvárosi TC - MAC Budapest 1-5 (0-1, 1-3, 0-1)

Nagy Krisztián mesterhármasa a második harmad végére eldöntötte a meccset.

Nem kezdett rosszul a Ferencváros, az első harmadban végig egyenrangú ellenfélnek bizonyult. Kemény, gyors, jó hokit játszott mindkét csapat, a szép számmal megjelent hazai és vendégközönség tetszésére. A vezetőgól tulajdonképpen a semmiből jött, mindkét oldalon alakítottak ki nagy helyzeteket a csapatok, mígnem Sevelát saját csapattársa billentette ki egyensúlyából, így már nem érhetett vissza alapállásba, Nagy Krisztián lövése gyorsabban jött annál.

Szünet után nagyon nekidurálta magát az egyenlítésnek a Fradi, de gyorsan beleszaladtak a késbe. Kinyílt hátul a hazai csapat, és előbb Jubinville, majd Terbócs szaladt el a szélen. Előbbi egyedül oldotta meg a feladatot, utóbbi centerezett Nagy Krisztiánnak, és a 23 .percben már 0-3 volt az állás. Mindkét csapat igyekezett alkalmazkodni az eredményhez, lassult a játék, vagy legyünk pozitívak: megfontoltabbá vált. Az utolsó öt perc a Ferencvárosé volt, akár egy gólra is felzárkózhattak volna, de ez nem sikerült. Kiss Ákos szép felső sarkos lövése után a végig nagyon aktív Shinkaruk lőtt kiválóan, de Bálizs megnyerte a csatát. A másik oldalon viszont a nap hőse, Nagy Krisztián emelte át a Vokla lövése után még fekvő Sevelán a korongot.

Az izgalmas harmadik harmad így elmaradt, 1-4 után már nem maradt pontszerzésbe vetett hit a zöld-fehérek oldalán, így az utolsó játékrész erősen feledhető játékot hozott. Valamint egy újabb Jubinville-gólt, amivel ki is alakult a végeredmény.

Mivel a DVTK Jegesmedvék botlottak Debrecenben, így a MAC ezzel a három ponttal visszavette a vezetést a MOL Ligában.

ASC Corona Brasov - Dunaújvárosi Acélbikák 1-4  (0-0, 1-1, 0-3)

A dunaújvárosiak elégedetten, 7 ponttal zárták romániai túrájukat, a brassóiak a Fehérvári Titánok után a másik Fejér megyei együttestől is kikaptak.

A második harmad végéig remekül teljesítettek a hálóőrök, kapott gól nélkül tartották a kapujukat, a hibátlanságuk egy-egy emberelőnyös góllal ért véget. A 37. percben Azari Zsolt talált be 5 a 4 elleni játék során Tőke kapujába, majd pedig 5 másodperccel a játékrész vége előtt Mihály Árpád lőtt gólt Duscheknek. A harmadik harmadban is esett két emberelőnyös találat, mindkettőt az Acélbikák lőtték. Az 50. percben Becze használta ki Fodor Csanád kiállítását, három percre rá pedig Dansereau lőtt gólt Klempa büntetésénél. A végén Tőke lekorcsolyázott az egyenlítés reményében, hiába, Ozols betalált az üresen maradt kapuba és beállította a 4-1-es végeredményt. A dunaújvárosiak ezzel megerősítették 4. helyüket a tabellán és 1 pontra megközelítették a dobogós Brassót.