Ötmeccses pénteki játéknap

2016.11.11. 22:17 |
Két országban öt mérkőzésre került sor a MOL Ligában, ezeken összesen harmincnyolc gól esett. Egy kivételével mindenhol vendéggyőzelem született.

Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 2-4

Mindkét kapu előtt sokat hibáztak az Acélbikák, akik a szezon harmadik összecsapásán is kikaptak az összeszedettebb újpestiektől.

Az UTE elleni hazai találkozóval folytatta ma este a MOL Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. A találkozó előtt a házigazdák köszöntötték a közelmúltban az 500. alapszakasz mérkőzését játszó ifjabb Azari Zsoltot, ám sokáig ennek örülhettek a DAB drukkerei, mert az első harmadban nagyon sok pontatlanság csúszott a hazaiak játékába, ráadásul a 7. percben a lila-fehérek a vezetést is megszerezték Hebar révén egy késleltetett kiállítás alatt (0-1).

Küzdött, hajtott a hazai csapat, de hiába borult a pálya a második felvonásban, s hiába lőtték körbe Sila kapuját a csatárok és védők egyaránt, a következő gólnak is a vendégek örülhettek, akik Csanyi éles szögből leadott lövésével duplázták meg előnyüket a 35. percben. A játékrész hajrájában kettős emberelőnybe kerültek a vendéglátók, akik Ozols révén végre megtörték hosszú gólcsendjüket, de a harmadik etapot még mindit az Újpest várhatta kedvezőbb helyzetből (1-2).

A harmadik felvonás elején hiába nyomott a DAB, egy óriási védelmi hiba után Benk növelte újra kettőre a vendégek előnyét, igaz bő két perccel később Azari emberelőnyös találatával ismét feljöttek egyre a Bikák (2-3). A meccsből hátralévő időben jól őrizte kapuját az Újpest, mely az utolsó másodpercekben Hebar üres kapura lőtt góljával alakította ki a 4-2-es UTE-sikert jelentő végeredményt.

Lee Gilbert, Dunaújvárosi Acélbikák: - Három óriási egyéni hibát követtünk el, ami sajnos a mérkőzésünkbe került. Az első harmadban nem a megfelelő energiaszinten játszottunk, az utolsó negyven percben viszont úgy jöttünk ki, ahogy kellett, felkészültek voltunk, sajnos hiába lőttünk több mint negyvenet kapura, nem találtunk be elégszer. Csalódott vagyok a mai teljesítményünkkel.

Szilassy Zoltán, UTE: - Elégedett vagyok a csapattal, taktikailag nagyon rendben voltunk. Emberhátrányos gólokat kaptunk, 5 az 5-ben kontrolláltunk végig. Ha sikerül általánosítani a mai estén látott taktikai fegyelmet, akkor nagyon boldog leszek!

CSM Dunarea Galati - DVTK Jegesmedvék 1-4

Sorozatban negyedik vereségét szenvedte el a román bajnoki címvédő.

A 60 percből összesen 5 perc 4 másodpercig állt döntetlenre az elhunyt másodedzőjét gyászoló Dunarea Galati. Hamar, a 6. perc legelején szerezte meg a vezetést a MOL Liga legutóbbi két kiírását egyaránt megnyerő miskolci csapat, és egy 17 másodperces intermezzo kivételével végig előnyben is játszott. A 2. harmad 4. percében ugyanis Pál Zoltán egyenlített, de jóformán a kezdő bedobásból visszavette a vezetést a DVTK. Innentől nem volt sok kérdés, ha hinni lehet a lőlapnak, a galaciak jóformán kaput eltaláló lövéssel sem tudták magukat észrevétetni az első szünetet követően. Ezúttal a magyar játékosok vitték a prímet a DVTK-ban, a góljaikat ugyanis sorrendben Magosi, Tóth Adrián, Láda és Hajós szerezte. Az első harmad még viszonylag kiegyenlített volt, 8 galaci lövés állt szemben 9 miskolcival, a második és a harmadik harmadot azonban egyaránt 10-3-ra hozta le ebben a műfajban a vendégcsapat. A hoki igazságos sportág, aki többet próbálkozik, az legtöbbször nyer is, ezúttal is így történt, a DVTK 3 ponttal kezdte romániai túráját, a Dunarea pedig 3 MOL ligás és 1 román bajnoki győzelmét követően most fordtott a sormintán, 3 román bajnoki és 1 MOL ligás vereségnél tart már, és így egyelőre nem tud közelebb kerülni a táblázat 8. helyéhez.

Debreceni HK - Fehérvári Titánok 2-3

A fehérvári fiatalok győztek a DHK ellen, ezzel pontszámban beérték ellenfelüket. A piros-fehérek először szenvedtek vereséget Orlovval a kapuban.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, az első harmadban több mint kétszer annyit lőttek kapura, a 16 próbálkozásukból 1 gól született, a 8. percben Németh Attila talált be Lemay kapujába. A második játékrész elején 3 perc alatt 3 gól született, előbb Láday egyenlített, majd 70 másodperccel később Krogh találatával már vezettek a Titánok. Nem tartott sokáig a fehérvári fiatalok öröme, másfél percre rá Hári góljával újra döntetlen állt az eredményjelzőn. A kiélezett záró húsz perc közepén Varga Balázs megszerezte szezonbeli második gólját, ami mint kiderült, győztes találat lett. A Titánok 3-2-re győztek, ezzel pontszámban beérték a 7. helyen álló ellenfelüket.

Kóger István, Fehérvári Titánok: - Rendkívül tartalékos összeállításban léptünk ma jégre, hat meghatározó MOL Ligás játékosunk nem tudott velünk tartani. Ifi játékosokkal töltöttük fel a keretet, ezért is rendkívül értékes ez a győzelem. A fiatal játékosaink megérezték a lehetőséget és hasznos tagjai voltak a csapatnak.

Jason Morgan, Debreceni HK: - Nagyon rosszul jöttünk ki ebből a meccsből. Az 1. harmadban sorra hagytuk ki a lehetőségeinket, emiatt kellett bűnhődtünk a meccs végén. Az ellenfelünk rendkívül agilis, sokat korcsolyázó csapat volt, nem igazán tudtunk rajtuk fogást találni. Az UTE elleni mérkőzésen biztosan lesznek változások.

SC Csíkszereda - HK Beograd 4-6

Hiába támadott, alakított ki jóval több helyzetet a Csíkszeredai Sportklub soros ellenfelénél, a HK Beogradnál, a kék-fehérek újabb vereséget szenvedtek. A hazai oldalon szinte semmi nem akart összejönni, míg a túloldalon a Christer Dreberg által felkészített belgrádiak ellentámadásai célra vezetőek voltak.

Közepes iramban kezdődött a mérkőzés és egyik fél sem igazán akart, vagy tudott ritmust váltani. Ennek fényében szépen csordogált a mérkőzés néha-néha kósza támadásokkal megspékelve. A 8. percben viszont jött a hidegzuhany: Deszpotovics emberelőnyben leadott lövése lejött Ruczujról, amelyre Salij reagált a leggyorsabban megszerezve a vezetést a vendégeknek. A gól megfogta a hazai csapatot, amely nem tudott gyorsítani a játékon. Ebben a játékrészben az i-re a pontot Crnogorac tette fel egy szépen kidolgozott helyzetet követően.

A második harmadra Tom McCarthy egy sort leszámítva, mindegyiket átgyúrta és szemmel láthatóan más taktikával küldte a kék-fehéreket csatába. A belgrádiaknak pedig nem ízlett a sok korcsolyázással járó hoki, de szépen álltak bele a lövő sávokba és indultak ellentámadásba. Az első ilyen a nyolcadik percben történt és góllal is végződött. Filipovics suhant el a baloldalon, lövése felpattant Ruczujról, amelyet a levegőből Turcotte vágott be. A gól után tovább igyekezett a kék-fehér alakulat, de a lendület megtört, majd a játékrész utolsó másodpercében Filipovics lőtte ki a felső sarkat emberelőnyben.

Az utolsó felvonás elején újfent ellenfelének ugrott a Sportklub. Antal gólja pedig hamar jött, akárcsak a válasz rá. Jött is a kapuscsere hazai oldalon. A Sportklub igyekezett a második harmadban mutatott játékot folytatni, amelyhez ezúttal gólok is párosultak. Szolarjov, Valchar és Molnár Zs. góljaival már mínusz egy is volt, de ezt az óriási hátrányt kapuslehozatallal sem lehetett ellensúlyozni. Sőt az a végén visszafelé sült el.

Tom McCarthy, SC Csíkszereda: - Nem úgy jöttünk ki a meccsre ahogy kellett volna, nem lőttük a kaput, nem támadtuk le az ellenfelet. Két harmad után hiába lőttünk többet kapura, azok nagy részét látta kapus. A harmadik harmadra már kezdtük azt játszani, amit kellett volna és sok korcsolyázással megbontottuk őket és a kipattanókra is jobban figyeltünk. Sajnos későre mutattuk, hogy ezzel játékkal eredményesek tudunk lenni.

Christer Dreberg, HK Beograd: - Két harmadon át okosan okosan játszottunk, majd a harmadik harmadban a szezon eleji önmagunkat láttam vissza. Még nem tart ott a csapatunk, hogy négygólos előnyről egy meccset le tudjunk zárni, ezt meg kell tanuljuk. Így minden meccsen a végsőkig kell koncentráljunk. Büszke vagyok a játékosokra, hogy edzésről-edzésre, illetve meccsről-meccsre jobban dolgoznak. Idegenben legyőzni 6–4-re a Sportklubot, úgy gondolom nagyon jó eredmény. Egy különleges meccs volt számomra, amelyen a szurkolók újfent remek hangulatot teremtettek.

MAC Budapest - Ferencvárosi TC 9-3

Motivált csapat fogadott motiválatlant. A második harmadban osztálykülönbség mutatkozott a csapatok között.

A MAC frissen, üdén, a Ferencváros ólomlábakon kezdte a mérkőzést. Feltűnő volt, hogy már az első harmad elején is képes a hazaiak negyedik sora beszorítani a vendégek legerősebb ötösét. Érezhető volt, ennek nem lesz jó vége a zöld-fehérek szempontjából. Nem is lett. Keresztury – az újonc csatár a 16. felnőttmeccsén szerezte meg az első gólját –, Vokla és Escobedo révén már a 10. percben 3-0 állt a táblán. Kis túlzással az FTC egyetlen élettel teli játékperce azonnal újra nyílttá tette a meccset, Shinkaruk és Hietamaki fél perc különbséggel talált be, egyik gól szebb volt, mint a másik, s máris 3-2-re feljött a Lindqvist-gárda. A következő fordulópontra a 18. percig kellett várni, amikor Terbócs csinálta a tüzet Sevela kapujánál, a kisebb torzsalkodás közben Sevela többször is ütött a kesztyűivel, amiért azonnal végleges kiállítással sújtották a játékvezetők. A Fradi elvesztette oszlopát, helyét Soós László foglalta el a maradék 42 percre.

Az ötperces előnyt Kovács Csaba használta ki a második harmad elején. Ezt a játékrészt 6-1-re nyerte a MAC, a Ferencváros csak testben volt jelen a meccs ezen periódusában, nagyon zilált, pontatlan, kevés mozgásos játékot mutatott be, aminek következtében már csak a gólkülönbség volt kérdéses. Vokla duplázott – annyi gólt lőtt, mint az eddigi 71 MOL Liga-meccsén összesen –, majd a 39. percben a mesterhármasért lőhetett büntetőt, de az kimaradt, gólt szerzett Somogyi, Escobedo, Roczanov és Booras is. A másik oldalon Shinkaruk volt eredményes, újabb szép akció végén, Rafaj passzát követően. A csapatok 9-3-mal mentek másodszor pihenni.

Minden kérdés tisztázódott, de a játék képe mit sem változott a harmadik harmadban. Gól több már nem esett, sokat tettek ezért a kapusok. A MAC a nemzetközi szünetet követően jól állt bele a MOL Liga folytatásába, a Ferencváros pedig nem a Tüskecsarnokban akar újabb pontokat szerezni, sajnos ez végig látszott a játékán.