OST: Észtország is kipipálva

2016.02.12. 17:03 |

Két mérkőzésből két győzelemnél tart az Olimpiai Selejtező Tornán a magyar férfi felnőttválogatott, amely Észtország ellen 7-1-re nyert. A szombat szünnap, vasárnap este a szintén két sikernél tartó Lengyelországgal küzdünk meg a továbbjutásért.

dru

Nem volt rá semmi oka, nem is változtatott a Litvánia ellen győztes sorösszetételen a magyar férfi felnőttváloagtott szakvezetősége, amely csak annyi módosítást eszközölt a csapaton, hogy az első napon shutoutot produkáló Rajna Miklós helyett Hetényi Zoltán kezdett a kapuban.

Egyébként még jobban pörgött a csapat, mint előző este, csak 1:50 kellett ugyanis a vezetés megszerzéséhez: Andrew Sarauer elment a jobb szélen, a lövése után Kóger Dániel piszkált a kipattanóba, majd Sofron István tette a helyére a korongot. Utána kialakult egy kósza 2 az 1 elleni lehetősége az észt válogatottnak, ám Hetényi szépen védett a bal saroknál. Közben nálunk kettő, a baltiaknál egy fór maradt kihasználatlanul, majd Galló Vilmos korongot szerzett a félpálya után, és ha már üres volt előtte a terület, elszelelt, és be is lőtte, úgyhogy 2-0-s előnnyel fordultunk.

A másodikban sem változott a közelekedési irány, sőt, a 18:5-ös után 23:8-as kapuralövési arányt produkáltunk, és szereztünk újabb két találatot. Közben az észtek is betaláltak Robert Rooba révén, de mivel ezt Sofron István második gólja és Frank Banham közelije fogta közre, nem kellett aggódnunk.

Nem segítettek maguknak az észtek a záró harmad elején, amikor késve jöttek ki, úgyhogy Szirányi Bence kiállításából hiába volt még 21 másodperc, a fór azonnal odalett, és mi kerültünk előnybe. Ugyan ebből sem született gól, de utána nem sokkal Vincze Peti már betalált.

Innentől végképp felborult a pálya, volt, hogy öt az öt ellen is felálltunk: szinte már túl könnyű helyzeteink sokasodtak. Mivel emberelőnyös gólunk még nem volt, Vincze Peti lőtt egyet - másképpen: duplázott -, aztán Andrew Sarauer is fórból talált be, szóval a vége nagyon sima, 7-1 lett.

A lényeg azonban vasárnap következik: a Lengyelország elleni meccsünk győztese jut tovább ebből az OST-ből.

che

VÉLEMÉNYEK

Rich Chernomaz: „Újabb három pont… Nagyon furcsa meccs volt, abban az értelemben, hogy Észtország rendkívül védekező szellemben játszott, talán az volt a terve, hogy kivárja, hátha hibázunk, főleg a semleges harmadban. Nem tetszett a tempónk, kicsit lassúak voltunk gondolkodásban, korongjáratásban. Az edzők sosem tudják, hogy két nap alatt két meccs mennyit vesz ki a csapatból, de az energiaszintünk, a lelkesedésünk ma is visszatért az idő előrehaladtával. Ugyanakkor a jövőben mindhárom harmadban ugyanígy kell teljesítenünk. Szükségünk van a szünnapra.

Két nap alatt 122 lövésünk volt, ma az emberelőnyünk is jól műkötött, hiszen három fórtalálatot is szereztünk, és csak egyetlen hibát követtünk el a kapunk mögött, abból viszont gólt is kaptunk. Vasárnap az lesz a kulcs, hogy minimalizáljuk a hibáink számát, illetve a lelkesedésünk.

Sokan azt mondanák, hogy mi leszünk az esélyesek Lengyelországgal szemben, mert legutóbb mi nyertünk, és a történelemkönyvben valóban ez áll, ugyanakkor Krakkóban is csak üres kapus találattal győztünk. A dolgok változnak, a lengyeleknek nagy és erős csapatuk van, nincsen hatalmas különbség a csapataink között. Ez lesz a fő üzenetem a saját játékosaimnak: az a csapat győz majd, amelyik kevesebbet hibázik.”

Jussi Tupamaki (szövetségi kapitány, Észtország): „A magyar csapat nemcsak a házigazda, hanem a legerősebb is ezen a tornán. Azzal elégedett lehetek, ahogy az első harmadban játszottunk, a harmadikkal már nem… Elfáradtunk, sok kiállítást szedtünk össze, de nagyon jó együttessel találkoztunk.”