Őrült meccs után előnyben a Fradi

2018.02.27. 00:34 |

A Ferencváros mozgalmas meccsen 8-5-re nyert a tavalyi döntős MAC Budapest ellen az Erste Liga negyeddöntőjében, így összesítésben 2-1-re vezet.

Elképesztő első harmadot produkáltak a csapatok Pesterzsébeten. A Fradi már másfél perc után vezetett Könczei Áron góljával, de Jesse Dudás emberelőnyből egyenlített öt perccel később. Mindössze 16 másodperc telt el, amikor az FTC ismét előnyben volt, de fél percen belül Dansereau Keegan erre is válaszolt. Nick Owen egy kékvonalas bombával ismét a hazaiakat juttatta előnyhöz fórban, de a MAC sikeresen futott az eredmény után, és Bodó Chris egy kipattanót visszalőve harmadszor is egyenlített. A 19. percben aztán Rafaj remek megindulás után mattolta Bálizst, s a zöld-fehérek előnnyel vonulhattak pihenőre – a kapus az első húsz percben nyolc lövésből négyet tudott csak fogni.

Jobban ment kollégájának, Sevelának, aki a második harmad elején nagyokat védett emberhátrányban is. Aztán a Fradi játszhatott fórban, és Dubek élt is az eséllyel, így először vezettek kettővel a hazaiak. Az FTC kemény védekezése kiállításokkal is járt, kettős emberhátrányba is kényszerült a csapat, de jól tartották magukat, egészen a 39. percig, amikor Klempa pontos lövéssel csökkentette a különbséget.

A harmadik harmad nagy MAC hajrával indult, majd lendületet vett a Fradi és irányította a játékot, a 48. percben pedig Jereme Tendler villant a kapu előtt. Sőt, a harmad derekán ismét Tendler indult meg, és még egy hidegvérű cselre is volt ideje, mielőtt nagyon szép lövéssel bevette a kaput. A vendégek nem adták fel, és Garát jól nyúlt bele egy lövésbe az 56. percben, nyílttá téve a hajrát. A MAC az utolsó másfél percre lehozta Bálizst is, és rengeteg lövéssel próbálkozott, de a Fradi tartotta magát, majd Könczei üreskapus góllal beállította a végeredményt.

A zöld-fehérek idén már harmadszor győztek a MAC ellen hazai pályán, és összesítésben is előnyből várhatják a keddi folytatást, ami szintén Pesterzsébeten lesz.

Ferencvárosi TC-MAC Budapest 8-5 (4-3, 1-1, 3-1)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Ferencváros javára.

Nyilatkozat

Greg Lindqvist, FTC: „Nem gondolom, hogy igazi rájátszás meccs lett volna, hiszen azok sokkal szorosabbak ennél. Örülök, hogy nyolc gólt tudtunk ütni a MAC-nak, ez számunkra óriási dolog. Ugyanakkor ez csak egy győzelem, 1-0 vagy 8-5, nem számít. Sok dolgunk van még, sokat kell dolgozni a védelmen, mivel sok volt a hiba. Van időnk aludni és enni, aztán készülhetünk a holnapi meccsre. A MAC még mindig a favorit, míg mi az előre kijelölt vesztesek vagyunk, de majd meglátjuk, hogy alakul a folytatás.”

Majoross Gergely, MAC: „Életem legszélsőségesebb első harmadát láttam, aztán egy kiváló másodikat. Frusztrálttá váltunk attól, hogy 34-10-es lövésarány után az ellenfél vezetett. Olyan dolgokat erőltettünk a harmadik harmadban, amiket nem kellett volna. Egyértelmű volt, hogy ha a Ferencváros lövi az első gólt az utolsó játékrészben, akkor nehéz helyzetbe kerülünk. Még mindig három győzelemre vagyunk a továbbjutástól.”