Oroszország legyőzhető !?

2014.03.14. 01:00 |
Csütörtökön sajtóreggelin vettek részt az U18-as lányok.

Csütörtökön sajtóreggelin vettek részt az U18-as lányok, ahol az újságíróknak meséltek a múltról, jelenről és jövőről.

A válogatottból ott volt Németh Anikó, Németh Bernadett, Tóth Enikő, Dabasi Réka és Krivi Kriszti, a stábot pedig Kolbenheyer Zsuzsanna, Gömöri Csaba, Buzás Norbert, Örsi Bence és Roger Holéczy képviselte.

Gömöri Csaba a sajtóreggelin elmesélte, hogyan is indult az U18-as lányaink története itthon. Ez egy ötéves program volt, aminek most vagyunk az utolsó évében. Akkoriban ötlött fel a Magyar Jégkorong Szövetségben, hogy össze kéne állítani egy női U18-as csapatot is, amire Gömöri Csabát kérték fel. Hallani lehetett, hogy vannak ügyes lányok, de igazából nem tudta senki, mire képesek egy női csapatként. Gömöri Csaba Buzás Norberttel és még pár segítővel együtt összehívta a lányokat, akkor látták először, hogy valóban jók a csajok, és nagyon megéri foglalkozni velük. Egy budapesti négyes tornán másodikak lettek Szlovákia mögött, Prágában pedig a csehek mögött. Úgy látta mindenki, hogy megérettek a lányok a Divízió I-es világbajnokságra, ám az IIHF sok számunkra nehezen teljesíthető követelményt írt elő. Úgy döntöttek végül a nemzetközi szövetségben, hogy egy kvalifikációs tornával döntik el, a hat indulni kívánó országból mely kettő juthat be a világbajnoki sorozatba. Asiagoban pedig taroltak a lányok, veretlenül kerültek be a Divízió I-be. Tromsőben aztán a vb-n is hibátlanok voltak, így a selejtezőből tulajdonképpen átrepültek az A-csoportba. Tavaly Vierumäkiban pedig sikerült bennmaradniuk, ami ugyancsak nagy teljesítmény. A következő lépés a hazai rendezésű világbajnokság, ahol ismét nagy dolog lenne, ha bent tudnának maradni a lányok.

A világbajnokságon Gömöri szerint Oroszország csapata lehet az, amelyet legyőzhetnek a csoportkörben a lányok, amivel nagyot léphetnek előre a bennmaradásért. A válogatott tagjai örülnek is, de kicsit félnek is a hazai vb-től, remélik, hogy a bíztatás segít nekik az újabb csoda elérésében.

A lányok pénteken és szombaton Miskolcra utaznak mentális táborba, ahol a sportpszichológusok még a csapatépítésre fektetik a hangsúlyt, 19-én pedig már a légiósokkal együtt kezdődik az utolsó hajrá a vb előtt.

A női U18-as válogatott bő kerete:

Kapusok: Horváth Vanessa (Sportország SC U14), Németh Anikó (Pesterzsébet U16), Poltzer Renáta (MAC U16)

Hátvédek: Holzer Bernadett (KMH U16), Köles Kata (Marilyn), Medgyes Dorottya (MAC U16), Németh Bernadett (Pesterzsébet U16), Odnoga Lotti (Győri ETO U16), Pál Vanda (Wooster Oilers (USA)), Pártos Réka (Pesterzsébet U16), Szűcs Anita (Sportország SC U14), Tóth Enikő (Spisska Nová Ves (SVK))

Csatárok: Dabasi Réka (Vasas U16), Gottlibet Zóra (KMH U16), Grkovic Jelena (MAC U16), Horváth Tifani (UTE U18), Jókai Szilágyi Kinga (SC Weinfelden (SUI)), Kiss Andrea (MAC U16), Krivi Krisztina (UTE U18), Nagy Orsolya (Mannheim (GER)), Pintér Hanna (MAC U16), Pintér Lili (MAC U16), Szelényi Lilien (Vasas U16), Ungár Rebeka (KMH U16)

Felkészülési mérkőzés a világbajnokság előtt:

2014. március 21., péntek, 15.00: Magyarország–Kanada

A magyar válogatott programja a világbajnokságon:

2014. március 23., vasárnap, 14.30: Svédország–Magyarország

2014. március 24., hétfő, 18.30: Magyarország–USA