Olimpiai Selejtezőtornára készül a női válogatott

2016.12.03. 09:32 |

December 16-18. között a norvégiai Stavangerben játssza olimpiai selejtezőtornáját női válogatottunk.

A selejtezőtornák harmadik körében csatlakozik be a – tavaly a világranglista 17. helyére fellépő – női válogatottunk. A következő körbe jutásért Norvégiával, Szlovákiával és Kazahsztánnal kell megküzdenie a magyar hölgyeknek. A csoport első helyezettje jut az olimpiai selejtező utolsó körébe, ahonnan két együttes csatlakozhat a világ hat legjobbjához.

A magyar válogatott annyira fiatal, hogy tulajdonképpen egy U25-ös, huszonhét fős bő keret kezdi meg a felkészülést december 9-én a Megyeri úti jégcsarnokban.

Marton Tibor szövetségi kapitányt arról kérdeztük, a tavalyi sikeres szezon után, eddig milyennek tűnik az idei. „Azt, hogy tökéletesnek, nem valószínű, hogy valaha is mondani fogom. :) Számomra minden alkalom, mikor a lányokkal lehetek pozitív, mert nyitottak a tanulásra és a fejlődésük üteme lenyűgöző. Ami munkát terveztünk az eddigi időszakra, azt elvégeztük.”

Nagyok a kihívások ebben az évben, ráadásul a megszokott szezonvégi vb-n kívül, most decemberben is helyt kell állnia a csapatnak. Ez most eltérő felkészülést igényel, mint általában, hogy megfelelő legyen a formaidőzítés az Olimpiai selejtezőtornára is. „"Már májusban elkezdtünk készülni, akik itthon voltak, azoknak képességfejlesztő edzéseket tartottunk heti rendszerességgel. Itt olyasmikkel foglalkoztunk, amikkel az összetartásokkor nincs idő. A másik fontos dolog, hogy a táborokban is folyamatosan feszegetjük a határokat, minden szempontból komoly terhelést kaptak a lányok az elmúlt másfél évben. Mentálisan és fizikálisan is erősebbé szeretnénk válni. Ha ez megvan maradéktalanul, akkor lesz lehetőségünk továbblépni. Ugyan a keretben egyetlen profi sportoló sincs, a lányok mentalitása egyre profibb, igy tudják, hogy nap mint nap meg kell felelniük a kihívásoknak a klubcsapataikban is, ahol mind nagyszerű munkát végeznek. Nekünk az összetartásokon igazából a finom hangolásokra jut idő és arra, hogy a játékrendszerünket fejlesszük, ismételjük. Van egy „players bookunk”, ez mindenkinek egy mankó, illetve akik távol vannak és ritkán lehetnek velünk, azoknak ezt kiküldtük, így remélem, ők is képben lesznek.”

A női jégkorong sajátosságaiból adódóan felmerülnek nehézségek is, de a vezetőedző pozitívan tekint a felkészülésre. „Mivel az IIHF-szünet hétfőtől kezdődik, így többen csak kedden tudnak csatlakozni hozzánk, sőt, van akik szerdán a reptéren. Na de ezek olyasmik, amire nincsen ráhatásunk, megoldjuk, ez a dolgunk.”

Marton Tibort kérdeztük az ellenfeleinkről is, tulajdonképpen egyik csapat sem teljesen ismeretlen. „Norvégiával játszottunk a hazai Négy Nemzet Tornán november elején, mindhárom meccsük felvétele megvan, azt mar rongyosra néztem, a táborban pedig a lányok kapnak egy kis összefoglalót róluk. Stabil divízió 1/A-s csapatuk van.

Szlovákia és Kazahsztán egyaránt járt már A-csoportos vébén és Olimpián is, komoly múlttal rendelkeznek. Jelenleg nem ott vannak, ahol szeretnének lenni, úgy gondolom, szeretnének előrébb lépni. Szlovákiát barátságos találkozón többször legyőztük, tétmérkőzésen viszont meg sajnos nem. Kazahsztán ellen győztünk legutóbb Asiagoban. De ez mind a múlt.”

A tornára kitűzött célt tekintve óvatosan fogalmazott a szakember. „Számunkra ez egy nagy lehetőség. Szeretnénk fejlődni, meccsről meccsre jobbnak lenni. Én a véletlenekben nem hiszek, viszont a munkában igen. A jég nem fog hazudni, oda fogunk jutni, ahova a jelenlegi formánk, tudásunk és akaratunk alapján valók vagyunk.”

2016. DECEMBER – OLIMPIAI SELEJTEZŐTORNA

U25 NŐI JÉGKORONG VÁLOGATOTT BŐ KERET