Olaszország számára a magyar jégkorong a példa

2014.12.02. 17:58 |

Egy a Nemzetközi Jégkorong Szövetség honlapján nemrégiben megjelent cikkben az olasz válogatott edzője, Ivano Zanatta azt nyilatkozta, a Magyar Jégkorong Szövetség által felépített utánpótlás rendszert venné alapul ahhoz, hogy minél több olasz születésű játékos szerepeljen a nemzeti csapatban.

Zanatta a Luganoban volt edzőkollégáját, Glen Williamsont azért, amit a magyar utánpótlás rendszerben elért: „Minden elismerésem Glen Williamsoné, hiszen hatalmas előrelépést tett a magyar jégkoronggal és jelentős lépéseket tesz a hazai játékosok kinevelésében, nekünk ezt csak át kell ültetni az olasz jégkorongba, nem kell újra feltalálni a spanyolviaszt. Ezek bonyolult és nehéz döntések, de a megfelelőek ahhoz, hogy a jövőben erős bázissal rendelkezzünk, amelyhez szükség esetén még honosított játékosokat is hozzáadhatunk.”

Mindez az elismerés kevesebb, mint két héttel a Dunaújvárosban rendezendő U20 Divízió I/B világbajnokság előtt érkezik. A december 14-20. között zajló eseményen részt vevő keret nagy része a Glen Williamson által irányított utánpótlás rendszerben pallérozódott. A sikerességet pedig mi is mutatná jobban, mint az, hogy idén sorozatban a negyedik világbajnoki aranyért küzdhet ez a gárda, immáron Rich Chernomaz irányítása alatt.

2013-ban ez a korosztály megnyerte az U18 Divízió II/A csoportot, majd a 2013-2014-es szezonban az U18 Divízió I/B-t is, ahogy tavaly egy korosztállyal feljebb lépve az U20 Divízió II/A csoportban is a legfényesebben csillogó érmet szerezte meg, sőt, néhányan a felnőtt keretben is bemutatkozhattak.

Vannak bizonyos dolgok, amelyeket Williamson mester letett az asztalra, amely által a játékosai azonosulni tudnak az általa képviselt rendszerrel, meglátásaival és edzői stílusával. „Glen Williamsonról nem tudok rosszat mondani. Az egyik legkiválóbb edző, akivel valaha volt szerencsém dolgozni, és remélem lesz még vele szerencsém dolgozni a jövőben is. Bármiben a segítségét kérhettük, legyen az iskola, magánélet vagy szakmai dolgok, mindig rendelkezésünkre állt.”– mondta Arany Gergely az icehockey.hu-nak, aki a jelenlegi U20-as válogatott kapusaként szintén a negyedik világbajnoki aranyért hajt majd Dunaújvárosban. Mindig tudta, mit kell mondani egy győzelem vagy egy vereség után, hogy ne legyünk se túl magasan se túl mélyen lelkileg. Motivációs problémák meg sosem voltak a csapatban, hiszem, a válogatott mez már épp elég motiváció mindenkinek, aki magára ölti azt.

Fotó: Mudra László