OB III: nagy siker, és MAC győzelem

2014.04.06. 21:41 |

A felnőtt OB III bajnokságban 3 helyosztó mérkőzést rendeztek az Újpesti Jégcsarnokban. A MAC-MHC lett a bajnok.

A MAC a Hargitai Farkasokkal játszotta a döntőt. Az első gólra 15 percet kellett várni, Dózsa Péter szerezte meg a MAC-nak a vezetést. A következő találat már a második harmadban esett, szintén a sárga-kékek örülhettek, ezúttal Nagy Attila góljának. Az befejező játékrészre maradtak még izgalmak, ugyanis a Farkasok Zsíros Gábor révén felzárkóztak egy gólra. Hamar érkezett a MAC válasza, méghozzá rögtön kettő is: másfél perc múlva Netkovszky Kálmán, majd ezután 22 másodperccel ismét Nagy Attila talált be. Ezzel a döntő végeredménye 4:1 lett a MAC-MHC javára.

A másik két mérkőzésen az UTE Amatőr nyert az SBE Jégsólymok ellen 4:3-ra, ezzel megszerezve a harmadik helyet, illetve a Fehérvári Jesgesmedvék 11:2-re győztek a Jászberény SE csapatával szemben.

Nagy Attila, az OB III-bajnok MAC csatára, aki a legjobb játékos díjat is kapta, elismerően nyilatkozott a sorozatról.

„A szövetség részéről volt egy kis félelem, hogy bevette ezt a bajnokságot, de úgy gondolom, az egyik leginkább problémamentes bajnokság volt. A nyolc résztvevő csapat együttműködve szervezte a meccseket, amelyekből egy sem maradt el. Nagyon örömteli az is, hogy ilyen zárótornát lehetett rendezni, jó meccsekkel, nézőkkel a lelátón. Könnyebbség volt a szezon során, hogy a legtöbb meccsünk Budapesten volt és nem kellett utazni. Összességében nagyon jó volt ez a szezon, nem gondoltuk volna nyáron, hogy ilyen gördülékenyen és jól lemegy. Jövőre reméljük, marad ez a bajnokság, erősödik, és ugyanezek a csapatok tudnak indulni, esetleg 1-2 új csatlakozó mellett.”

Mivel volt jobb a MAC a többi csapatnál, mi kellett a bajnoki aranyhoz?

„Egyfelől van egy nagyon jó csapatunk, ahol szinte egy nagy családot alkotunk, sokan együtt nőttünk föl. Jó barátok vagyunk, a pályán kívül is összejárunk sokszor, jó közösséget alkotunk. Két jó rutinos kapusunk van, akikre minden meccset rá lehet bízni. Emellett vannak jó hátvédjeink is, a rutin és a fiatal lendület jó ötvözése valósul meg. Elől pedig vannak rutinos és fiatal csatárok akikből jó mixet tudunk alkotni.”

Nagy Attila a döntőről is mesélt honlapunknak.

„A döntőtől féltünk egy kicsit, mert egy meccsen bármi megtörténhet. Igyekeztünk úgy felépíteni a hetet, hogy szombatra jöjjön ki a forma. Hétfőn a Nagy Krisztiánnal és Gőz Balázzsal megerősített MAC juniorral játszottunk edzőmeccset, amit ezúton is köszönünk nekik. Csütörtökön tartottunk egy könnyedebb, jó hangulatú edzést, szombaton pedig próbáltunk minél inkább profikhoz hasonló körülményeket teremteni, amiben Tornyi Gábor felszerelés-menedzser sokat segített. A döntő meccs elején egy kicsit görcsösek voltunk, 2-0-s vezetésnél elkényelmesedtünk, 2-1-nél pedig felébredtünk és sikerült a végén lőni még két gólt. Mindenki betartotta, hogy egyszerűen játszunk, Spiller remekül védett és minden sor hozzátett a győzelemhez valamit.

A legjobb játékos díjhoz kellett a csapat is, akik nélkül ezt nem érdemelhettem volna ki. Illetve az 50%- Somos Balázst illeti, akinek ugyanannyi pontja volt, mint nekem, és nélküle nekem sem lehetett volna ennyi.”