Nyertek a lengyelek ellen a lányok Új-Zélandon

2013.04.11. 08:41 |
A női válogatott győzött az auklandi világbajnokságon, van még esély az aranyra.

Már az első percben vezetést szereztek a mieink, Huszák Alexandra váltotta gólra Gasparics passzát. Az első harmad végén még Medgyes Dorottya is vágott egyet, így a szünetre kétgólos előnnyel mehettek a lányok. A második játékrészt a lengyelek kezdték picit jobban, a három perc elteltével szépítettek, a 31. percben azonban Dabasi Réka visszaállította a kétgólos különbséget. A harmadik harmadban tíz másodperc kellett a következő magyar gólhoz, Huszák Alexandra talált ismét a kapuba. Sajnos a válasz is gyorsan érkezett, hét másodperc múlva szépítettek a lengyelek. A 47. percben aztán ismét ők lőttek gólt, 4-3-ra módosítva ezzel az állást. A magyar női válogatott viszont nem hagyta őket közelebb jönni, előbb Kiss Andrea, majd Gasparics Fanni is eredményes volt, így végül 6-3 arányban, magabiztosan győztek. A vb arany messze nincs még veszve, szurkoljunk a lányoknak közösen, hogy megmutathassák Új-Zélandon: ők a legjobbak.