Nyert az UTE, a Miskolc és az Érsekújvár

2013.01.25. 23:17 |
Mindhárom meccsen a hazai csapat szerezte meg a győzelmet.

miskolcMiskolci Jegesmedvék - HSC Csíkszereda csík
3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

A Miskolci Jegesmedvék óriási csatában győzték le a Csíkszereda csapatát a péntek esti rangadón, és nagy lépést tettek a rájátszás felé.A mérkőzés kezdete előtt került sor Jaromir Jagr mezének átadására, amelyet a Jegesmedvék bocsátottak árverésre decemberben. A mezt a Csíkszereda egyik főtámogatója, Csató Imre vette meg 250 ezer forintért, és adományát személyesen adta Rakaczki Jánosnak, a DVTK fiatal kapusának az édesapjának.
A harmad első fele miskolci fölényt hozott, Kozuchnak többször is nagyot kellett védenie. A 9. percben Becze lépett el a védője mellett, és nagy gólt lőtt (0-1). A 15. percben a Jegesmedvék 13 másodperc alatt használtak ki egy emberelőnyt: egy kékvonalas lövésbe Saluga próbált beleszúrni, a korong pont elé pattant le, amelyet villámgyors mozdulattal pöckölt a kapuba (1-1). A könnyen bekapott gól ellenére a HSC nem esett össze és a harmad utolsó másodperceiben egy ellentámadást követően Molnár Zsombor passzát Szőcs pofozta be Gyenes hálójába (1-2).
A második harmadra kiegyensúlyozottabbá vált a mérkőzés, mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, amelyek azonban kimaradtak. A 32. percben, először a mérkőzés során, emberelőnybe került a HSC a maroknyi csíki szurkoló nagy örömére. Ebből végül bánat lett, hiszen egyenlítettek a hazaiak. Szilágyi Levente volt a gólszerző (2-2).
Az utolsó harmad elején semmit nem változott a játék képe. Egyenlő felek küzdelme zajlott a jégen. Az utolsó 10 perchez érve azonban egy nagyszerű hazai támadást Fodor góllal zárt le (3-2). Innentől kezdve egy picit megborult a pálya a hazaiak javára, akik tartani tudták az eredményt még úgy is, hogy a vendégek kapuslehozatallal is próbálkoztak.

Tim Kehler (vezetőedző, Miskolci jegesmedvék) - Olyan érzésem volt mintha egy play-off mérkőzés lett volna. Az első harmadból rosszul jöttünk ki, hiszen vezetett az ellenfél. A második harmadtól kezdve bebizonyítottuk, hogy egy igazi csapat vagyunk, aki képes hátrányból is felállni. Egy nagyon jó mérkőzés volt mindkét fél részéről, sok ütközéssel, remek akciókkal, illetve irammal. Nagyon örülök, hogy nyerni tudtunk ma.

Timo Lahtinen (vezetőedző, HSC Csíkszereda) - Egy nagyon jó mérkőzést lehetett látni. Valamit kezdenünk kell a védelmünkkel, illetve a korongtartással, mert ez ezúttal sem ment nekünk.

nzHC Nové Zámky - ASC Corona Brasov brassó
5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Az Érsekújvár csapata fordulatos mérkőzésen nyert a Brassó ellen. A hazai csapat már a 3. percben megszerezte a vezetést, Mikhailov révén. Alig telt el öt perc, és újra a vendégek hálójában kötött ki a korong, ezúttal Sucharda a gólszerző. A második harmad szintén érsekújvári góllal indult, Mamonovs talált be emberelőnyből a 23. percben. Tíz percet váratott magára a szépítő brassói találat, kettős fórban Bonar volt eredményes. Sőt a 37. percben már duplázott is a kanadai csatár, ezzel egy gól különbségre felhozva csapatát. A harmadik harmadot a Brassó indította góllal, a 44. percben Antal emberelőnyös találatával egyenlítettek a vendégek. Négy perc múlva jött a válasz, Uhnák szerezte vissza az érsekújvári vezetést. Tíz másodperccel a vége előtt pedig  Mamonovs üres kapus találata állította be a végeredményt, 5-3.

Robert Spisak (vezetőedző, HC Nove Zamky) – Minden meccs nagyon fontos most nekünk. Nagyon jól kezdtünk, 3:0-ra vezettünk, de utána több hibát is elkövettünk, amit a Brassó ki is használt, kiegyenlítettek. Ezután az volt a pozitívum, hogy mi lőttünk a 4. gólt, ami a mai este győztes gólja volt. Köszönjük a szurkolóinknak a jó hangulatot.

Greg Lindqvist (vezetőedző, ASC Corona Brasov) – A mai nap nagyon kemény volt számunkra. Nagyon nehéz meccset nyerni, ha 3 góllal vezet az ellenfél, aki mellesleg egy olyan jó csapat, mint a Nové Zámky. Több gólszerzési lehetőségünk is volt, de nem tudtuk ezeket kihasználni.

uteÚjpesti TE - Ferencváros-ESMTK ftc
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Ma este az Újpesti Jégcsarnokban zajlott le az örökrangadó, amiből a hazai gárda került ki győztesen. A lila-fehérek kezdtek jobban, azonban a 12. percben az emberhátrányban játszó ferencvárosiak kiemelt korongját Roczanov érte el elsőként, és vágta be Pleszkán kapujába. Nem tartott sokáig a vendégek öröme, mert fél perc elteltével, immár kettős emberelőnyben Farkas átadása után Reiter passzolt az üresen maradt kapuba. A gól után továbbra is fórban játszott az Újpest, több veszélyes helyzet is kialakult Meravy kapuja előtt. Végül sikerült is ezeket gólra váltaniuk, a kék vonalról Gergely lőtte ki a hosszú felsőt. A harmad hátralevő része is újpesti fölényben telt, viszont gól már nem született.
A második harmad rögtön egy hazai góllal indult, Virág lövését még hárította Meravy, de a kipattanó korongot Németh a kapuba juttatta. Megfordult a kiállítási arány, most a vendégek játszottak többet előnyben, sokszor ki is dolgoztak szép helyzeteket, de a befejezés egyszer sem sikerült. A harmad szünet után visszatérve, a zöld-fehérek feljebb kapcsoltak egy fokozattal, és beszorították az újpestieket. A 49. percben meg is lett az eredménye a küzdésnek, Lencsés lőhetett a kék vonalról emberelőnyben, és be is talált. Az utolsó tíz percben végig a Ferencváros dominált, ám gólt már nem tudtak lőni, tehát az Újpest örülhetett hazai közönség előtt a győzelemnek.

Ancsin János (edző, UTE) - Végre simán tudtunk nyerni a Ferencváros ellen, megszereztük a három pontot, ami nekem évek óta nem sikerült. Nagyon örülök neki. Talán a tanulságunk annyi lehet ezen a mérkőzésen, hogy ha a harmadik harmadban kicsit nagyobb önbizalmunk van, akkor simább lehetett volna. Úgy gondolom ezért húztuk a végén nagyon magunkra a Fradit, egyszerűen megremegtünk. Meg kell tanulnunk nem megijedni attól, hogy 3-1-re vezetünk. Remélem ebből erőt meríthetünk a következő mérkőzésekre.

Dobos Tamás (vezetőedző, Ferencváros) - Azt hiszem egy kicsit későn ébredtünk, illetve az első harmadban csináltunk néhány olyan kiállítást, ami nem kellett volna. Nagyon rosszkor jött a válaszgól, 3-1-nél pedig elveszett a meccs. Próbáltunk visszajönni, sőt, úgy gondolom vissza is jöttünk, a harmadik harmadban inkább mi domináltunk, de már nem volt elég időnk és lélekjelenlétünk, hogy kiegyenlítsünk. Majd volt a végén egy buta kiállításunk, ami meg is pecsételte a sorsunkat. Biztos, hogy változtatni fogunk a következő meccsre az összeállításon, és bizonyos játékosok személyi kérdéséről is dönteni fogok.