Nyert a tabella két legjobbja és a Brassó

2013.02.03. 22:38 |
A DAB, a Miskolc és a Brassó győzött.

csíkHSC Csíkszereda - Miskolci Jegesmedvék miskolc
2:3 bü. (0:0, 2:2, 0:0, 0:0, 0:1)

Büntető lövések után szenvedett vereséget a HSC Csíkszereda csapata vasárnap este a MOL Ligában a Miskolci Jegesmedvéktől. A hazai csapat kétszer is vezetett, de mindannyiszor fel tudott állni a vendég együttes. A finn mester igyekezett meglepetést okozni és a mérkőzés folyamán végig forgatta a játékosokat. A mérkőzés jó iramban kezdődött. Mindkét oldalon is több nagy helyzet kimaradt. Kozuch és Budai szenzációsan védtek. A második harmadban felváltva estek a gólok. Előbb Adorján szerzett vezetést, miután egy remek lövést engedett el a kékről. Alig pár perc múlva Saluga egyenlített. Éles szögből helyezte a pakkot Kozuch füle mellé. A folytatásban nem álltak le a csapatok. A 29. percben Novak tört be a vendégek harmadába, majd a kapu mögül visszapasszolt, a remek ütembe érkező, Hurtaj elé, aki nem kegyelmezett. Újfent vezetett a hazai csapat. A hátralevő időben a HSC eltékozolt egy négy percig tartó emberelőnyt, ellenben a miskolciakkal, akik az utolsó percekben élni tudtak egy hasonló szituációval. A harmadik játékrész első 10 percében a hazai együttes rengeteg helyzetet elpuskázott. Budai szenzációsan védett. A harmad második felére visszaesett a HSC játéka, amit büntethetett volna a vendég együttes, de ők sem céloztak pontosan. A hosszabbítás nem hozott döntést, így maradtak a büntetőlövések. Utóbbiban a vendégek jobbak voltak. Hazai oldalról csupán Novak tudott eredményes lenni, míg a túloldalról Saluga, Czuba és Tóth is betalált.

Timo Lahtinen (vezetőedző, HSC Csíkszereda) - Jó mérkőzést láthatott a közönség. Sajnos az emberelőnyös helyzeteinket nem tudtuk kihasználni. Az ilyen helyzetekkel valamit kezdenünk kell az elkövetkezendő időben.

Tim Kehler (vezetőedző, Miskolci Jegesmedvék) - A brassói katasztrofális mérkőzés után örvendek, hogy talpra tudtunk állni. Az emberhátrányos helyzetekben nagyon jól játszottunk, a kapusunk is nagyon jól védett. Nagyon intenzív, kemény, harcos mérkőzés volt. Maximálisan elégedett vagyok a játékosaim teljesítményével.

braASC Corona Brasov - Újpesti TEute
4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

A meccs kiegyenlített volt az elején, mindkét csapat sokat korcsolyázott. A fiatal magyarok szerezték meg a vezetést, Kovács lőtt gólt a 13. percben az első emberelőnyükben. 10 másodperccel a harmad vége előtt Pisarenko egyenlített. Virág és Rawlyk rögtön a második játékrész első négy percében kétgólos előnyhöz juttatta a Brassót. Dorner a 28. percben csökkentette ezt egy fórban szerzett góllal. Petres aztán a harmadik felvonás első percében eredményes volt, ismét kettővel mentek a hazaiak. Az 55. percben Meretei egy szép góllal szépített, az UTE pedig kidolgozott az utolsó percekben is veszélyes helyzeteket, ám az eredmény már nem változott. Három nagyon fontos pontot szerzett a Brassó, így már csak 4 pontra vannak a rájátszást érő 4. helytől.

Greg Lindqvist (vezetőedző, ASC Corona Brasov) – Nem volt ez olyan jó nap nekünk, nem könnyű ezzel a fiatal csapattal játszani, hiszen nagyon keményen hajtanak az egész meccsen. Boldog vagyok, hogy megszereztük ezt a három pontot, és amiatt is, hogy a szurkolóink mellénk állnak minden meccsen és ennyien kijönnek. Szükség van ezekre az ingyenes napokra, amik most következnek majd. Kemény lesz a folytatás, 6 meccsünk van, és nem követhetünk el hibát.

Ancsin János (edző, UTE) – Nagyon közel voltunk egy remek eredményhez. Problémát tudtunk okozni egy ilyen jó csapatnak, mint a Brassó. Mi fiatalok vagyunk még, úgyhogy van időnk fejlődni a következő szezonig.

dabDunaújvárosi Acélbikák – Ferencváros-ESMTKftc
6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Az Érsekújvár elleni kellemetlen vereség után ma már hazai pályán játszottak a DAB jégkorongozói, akik a Ferencvárost fogadták, nem titkoltan a javítás, vagyis a győzelem reményében. Az Acélbikák nem is kezdték rosszul a mérkőzést, hiszen hamar kapuja elé szögezték a zöld-fehéreket, s Galanisz éles szögből leadott lövésével már az 5. percben megszerezték a vezetést (1-0). Ekkor kevesen gondolták azt, hogy több találatot már nem láthatunk az első harmadban, márpedig ez történt, s ez inkább a kiválóan védekező Ferencváros érdeme volt. A zöld-fehérek remekül lezárták kapujuk előterét a hazaiak előtt, s ha mégis odakerültek a vendéglátók, még mindig ott volt Meravy kapus, aki több bravúrt is bemutatva őrizte csapata egygólos hátrányát. Eközben Sevelának nem nagyon akadt dolga a túloldalon, s bár egy-két távoli próbálkozást azért hárítania kellett, ezt hibátlanul megoldotta, így a hazaiak vonulhattak minimális előnnyel a pihenőre.

A második felvonásban átvariálta egy kicsit a sorok összetételét a dunaújvárosi szakvezetés, s húzása fényesen be is jött, mert a saját sorából Mihalik és Azari mellé kerülő Peterdi a 23. és a 30. percben is bevette a fővárosi kaput, még inkább megnyugtatva az addig sem túl feszült hazai szurkolókat (3-0). Ebben a harmadban már hatalmas volt a DAB fölénye, ám újabb gólt mégis a Ferencváros ért el, mely a játékrész hajrájában, Erdélyi Tamás emberelőnyös bombájával hozta vissza a pislákoló zöld-fehér reményeket (3-1).

A fővárosiak azonban nem sokáig bízhattak abban, hogy lesz esélyük a pontszerzésre, ugyanis a harmadik felvonásból még egy perc sem telt el, mikor Peterdi egy remekül felépített támadás végén már a harmadik góljának örülhetett, ismét háromfásra növelve ezzel az Acélbikák előnyét (4-1). A folytatásban is megmaradt a DAB mezőnyfölénye, ám a továbbra is bravúrosan védő Meravy egészen az utolsó percekig tartotta együttese háromgólos hátrányát. Másfél minutummal a rendes játékidő vége előtt azonban Virág használta ki a vendégvédelem megingását, majd fél perccel később az addig három asszisztot jegyző Mihalik is feliratkozott a góllistára egy üres kapura kijátszott találattal, így a DAB csapata végül nagyon sima, 6-1-es győzelmet aratott az egyébként becsülettel küzdő Ferencváros ellen.

Stephan Lundh (vezetőedző, Dab.Dolcer) - Az ilyen mérkőzések mindig nehezek, amikor ekkora az előnyünk, ám végül hoztuk a sikert, ma ez volt a legfontosabb. Közeledik a rájátszás, így nagyon kemény és pörgős edzésekkel készülnek a játékosok, míg a szakvezetésnek ezen kívül az is komoly feladata, hogy ébren tartsa a tüzet a játékosokban ahhoz, hogy a lehető legjobb formában vághassunk majd neki a play-off küzdelmeinek.

Dobos Tamás (vezetőedző, Ferencváros-ESMTK) - A mérkőzés derekáig jól tartottuk magunkat, ám ezt követően teljesen szétestünk, gyakorlatilag átjáróház lett a védelmünk. A jövőben elsősorban itt kell javulnunk ahhoz, ha szeretnénk még győzelmeknek örülni hátralévő találkozóinkon.