Norvégia simán legyőzte Magyarországot a női olimpiai selejtezőn

2016.12.16. 21:15 |

Magyarország 4-0-ra kikapott Stavangerben az olimpiai előselejtező torna nyitónapján a hazai pályán játszó Norvégiától.

Az első harmadban viszonylag kiegyenlített volt a játék, ám a játékrész végéhez közeledve Németh Bernadett összeszedte a magyar csapat második kiállítását, ez pedig elég volt ahhoz, hogy az ellenfél Ingrid Morset csapatkapitány révén vezetést szerezzen a 17. percben.

A szünet után aztán a norvégok domináltak, és a húsz perc alatt belőtték további három góljukat. Magyarországnak két emberelőnyös lehetősége volt a második harmadban, ám egyiket sem sikerült kihasználni. A harmadik játékrészre Marton Tibor vezetőedző felrázta a csapatot, és bár Norvégia nem talált többet Németh Anikó kapujába, a magyar lányok sem jutottak keresztül a norvég védelmen, így maradt a végeredmény 4-0.

Az első napi, utazásról és beköltözésről szóló bejegyzés a hockeytv.hu-n ide kattintva  érhető el.

/Csapatfotó: HockeyTV/