Női vb: „nem tudtuk ismét megverni Szlovákiát”

2015.04.11. 09:51 |

A női Divízió I/B világbajnokság negyedik játéknapján a tavaly az egyel magasabb csoportból kieső Szlovákiával mérkőzött meg válogatottunk, a februári bravúrt viszont sajnos nem sikerült megismételni.

A kapuban ezúttal is Németh Anikó kezdett, a napok óta betegséggel küzdő Poltzer Renáta mellé kiutazott Pekingbe harmadik kapusunk, Gegesy Boglárka is, ma már ő ült a cserepadon.

A mérkőzés első harmadában kivédekeztünk egy kettős- és egy szimpla hátrányt is, a 17. percben kapott előnyt viszont nem tudtuk kihasználni, így húsz perc után továbbra is 0-0 volt az eredmény.

A második játékrész elején viszont nagy lehetőséghez jutottunk, Korenkova ellen ítéltek büntetőlövést, Dabasi Rékának viszont nem sikerült a kiváló szlovák kapus hálójába juttatni a korongot. Ez pedig annyira felrázta északi szomszédunkat, hogy másfél perccel később Lucova révén meg is szerezte a vezetést. Ebben a harmadban, ahogy az elsőben is, kettővel lőttünk kevesebbet kapura ellenfelünknél, ez is mutatja, mennyire kiegyenlített küzdelem folyt.

A harmadik harmad elején kétszer is előnyben játszhattunk, de Kiapesova magabiztosan tartotta csapatát a szlovák kapuban. A folytatásban kivédekeztünk egy emberhátrányt is, a gólszerzés viszont továbbra sem jött össze. Fél perccel a dudaszó előtt Zitnanska büntetése révén adódott újabb létszámfölényes lehetőség, Németh Anikó helyére is mezőnyjátékost küldött az edzői stáb, de az egyenlítés sajnos nem sikerült. Szlovákia 1-0-ra győzött és így már 11 ponttal áll a tabella első helyén.

Marton Tibor, a magyar válogatott szövetségi edzője a következőket nyilatkozta az icehockey.hu-nak a mérkőzést követően:

„Poltzer Reni 3 napja lázas, a Kína mérkőzésen is betegen vállalta a cserekapus szerepét. Sajnos így edzeni is egy kapussal tudunk, ami nem igazán ideális, sem az Anikó terhelése, sem a csapat szempontjából. A mai egy olyan mérkőzés volt melynek a kimenetele mindkét csapat szempontjából alakulhatott volna jól, de sajnos nem tudtuk ismét megverni Szlovákiát, ahogy ezt 2 hónapja tettük. Ennek két oka volt sajnos, a kritikus helyzetekben vagy nem mertük felvállalni a döntés felelősségét, vagy rossz döntéseket hoztunk. A másik pedig nagyon egyszerű, lőtt gól nélkül nem lehet jégkorong mérkőzést nyerni.”