Női vb: bronzérmesek lettek a lányok!

2014.04.12. 17:50 |

A kazahok ellen is győzött a női válogatott a lettországi világbajnokságon. Hosszabbításban sikerült nyerni 2-1-re, és mivel a házigazda lettek rendes játékidőben legyőzték Hollandiát, megvan a bronzérem.

A második harmadban szerezte meg a vezetést a magyar alakulat, Ungár Rebeka révén. Az előnyt a 45. percig tartottuk, akkor egyenlítettek a kazahok, akiknek az volt a tét a meccsen, hogy biztosítsák helyüket ebben a divízióban.

Mivel a rendes játékidő nem hozott több gólt, hosszabbítás következett. Kicsivel több, mint egy perc telt el, amikor ismét Ungár volt eredményes, aki ezzel eldöntötte a meccset.

A lányoknak a meccsel véget ért a világbajnokság,  és mivel a házigazda lettek rendes játékidőben legyőzték Hollandiát, megvan a bronzérem.

Medgyes Dorottya (hátvéd, Magyarország): Éreztem a fáradtságot a lábakban, de ezen szerencsére felülkerekedett a csapat, gyönyörű emberelőnyös játékkal meg is szereztük a vezetést. Aztán sajnos kiegyenlítettek a kazahok, de hosszabbításban sikerült nyernünk. Nagyon boldogok vagyunk, és izgulunk a lett meccs miatt. (A meccset a lettek nyerték, már nem kell izgulni. :)

A magyar női válogatott eredményei a divízió 1/B-s női világbajnokságon:

2014. április 6., vasárnap, 19.00: Magyarország–Lettország 0-4 (0-1, 0-2, 0-1)

2014. április 7., hétfő, 15.30: Koreai NDK–Magyarország 4-8 (0-2, 3-3, 1-3)

2014. április 9., szerda, 12.00: Magyarország–Kína 1-3 (1-0, 0-2, 0-1)

2014. április 10., csütörtök, 12.00: Hollandia–Magyarország 1-2 (0-1, 0-0, 1-1)

2014. április 12., szombat, 15.30: Kazahsztán–Magyarország 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-1)